Vakantie voorbij, maar Nederlanders keren toch terug naar Gent in het weekend
GentNa een kalme week in de Gentse winkelstraten, blikken de handelaars tevreden terug op afgelopen weekend. Na de vakantie waren de Nederlanders dan toch huiswaarts getrokken, maar in het weekend waren ze hier terug. Met minder dan ervoor, maar toch. “Misschien hebben ze Gent ontdekt en keren ze nu graag terug”, klinkt het.
Tijdens de kerstvakantie liep en lag Gent vol Nederlanders. De winkelstraten kleurden volop oranje en ook de Gentse hotels deden gouden zaken dankzij onze noorderburen. Die ontvluchtten namelijk de lockdown in eigen land en kwamen hier genieten van de kerstvakantie. Het zorgde voor files en overvolle parkings, maar ook voor een hogere omzet bij de handelaars. Die vreesden dan ook dat het feest voorbij zou zijn eens de vakantie gedaan was, en de Nederlanders terug aan het werk of naar school moesten.
Afgelopen week leek het er inderdaad op dat de Nederlanders permanent huiswaarts waren getrokken. Maar het weekend heeft weel goed gemaakt. “Het was heel kalm vorige week”, zegt Chloë Rigolle die bij Levi’s werkt in de Veldstraat. “Alle Nederlanders en andere buitenlanders waren plots weg. We hebben maar de helft van de omzet gehaald die we zouden mogen halen. Maar zaterdag heeft veel goed gemaakt, dan was het plots weer goed druk. Ook de toeristen waren deels terug, maar niet zoals in de vakantie. Deze keer kwamen er vooral meer Vlamingen naar de solden.”
Wat verderop, bij sneakerwinkel Courir, klinkt hetzelfde verhaal. “Afgelopen week was heel rustig, maar we hebben een goed weekend gehad. De omzet die we wilden halen, hebben we dan gehaald. Deels dankzij de Nederlanders wel, nog altijd. Ik gok dat zo’n dertig procent van onze klanten uit Nederland kwam zaterdag. Dat is minder dan in de vakantie, maar zeker niet mis. Zeker omdat ik hoorde dat ze aan het versoepelen zijn in Nederland.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Gent
Man die vuistslagen uitdeelde aan medewerker psychiatrisch centrum in Gent draait op voor ziekenhuiskosten
Een geïnterneerde patiënt van het FPC (Forensisch Psychiatrisch Centrum) moet niet naar de klassieke gevangenis nadat hij aan een van medewerkers zware vuistslagen uitdeelde. Dat bleek woensdag voor de Gentse correctionele rechtbank. -
Spaargids.be
Je tuinhuis, bloemenperk of zwembad veilig stellen? Zo zinvol is een aparte verzekering voor je tuin
Heel wat mensen herontdekten tijdens de lockdown hun tuin. Misschien is dit dan ook het goede moment om even stil te staan bij de verzekering ervan. Wat als je tuinmeubilair beschadigd raakt door intense hagel of brand? Of je bloemenperk of gazon bezoek krijgt van loslopend wild of vandalen? Stel dat je opstaand zwembad lek slaat... Spaargids.be gaat voor je na of je verzekering tussenbeide komt. -
Gent
Gentse goudsmid maakt juwelen met moedermelk: “Die hoeft niet vers te zijn, diepvries is ook goed”
In Nederland is het al langer een ding, maar in Vlaanderen zijn moedermelkjuwelen nog een nieuwigheid. De Gentse Lien Butsraen (29) is één van de weinige Belgische goudsmeden die ermee aan de slag gaat, want er is wel degelijk veel vraag naar. “Je hebt de klassieke baby-armbandjes, maar een moedermelkjuweel is nog zoveel persoonlijker”, glundert ze. -
-
Gent
Tom (44) opent ijssalon en platenwinkel in achttiende-eeuwse hoeve in Zwijnaarde: “De perfecte plek om neer te strijken met vrienden en familie”
Zak deze zomer zeker eens af naar Zwijnaarde, want daar heeft de 44-jarige Tom Coghe een ijssalon en een platenwinkel geopend. In een achttiende-eeuwse hoeve dan nog, waar hij met zijn gezin woont. Het ijs is van Talamini, het oudste ijssalon van Gent, en in de platenrekken vind je vooral metal en punk maar evengoed Johnny Cash. -
PREMIUMOost-Vlaanderen
Van Ohne tot Tarra: Met deze 9 winkels in Oost-Vlaanderen hou jij de maand mei plasticvrij
Mei Plasticvrij is een campagne waarbij je wordt aangespoord om heel de maand mei zo weinig mogelijk plastic en ander afval te verzamelen. Door je eigen afvalberg te verkleinen draag je je steentje bij aan het milieu. Om je extra te motiveren zochten wij 9 leuke zaken in Oost-Vlaanderen voor je op die zich bewust zijn van de afvalproblematiek. Van Ohne in Aalst tot Tarra in Oudenaarde: Met deze 10 winkels in Oost-Vlaanderen hou jij de maand mei plasticvrij. -
Jobat
Dit zijn de 5 grootste afknappers op je cv
Je cv moet ervoor zorgen dat een potentiële werkgever of recruiter je uitnodigt voor een gesprek. Het is dus van groot belang dat je met je cv niet je eigen ruiten ingooit. Jobat.be overloopt daarom vijf afknappers die je absoluut moet vermijden. -
Showbizz3
OnlyFans-ster Jamecia verklapt hoeveel extra ze verdient na de Streamz-docu, en dat is niet weinig
Hoe gaat het met de OnlyFans-modellen uit de documentaire ‘OnlyFans: De Naakte Vlaamse Waarheid’, een half jaar nadat de reeks op Streamz verscheen? Dat wou Showbits wel eens weten en dus spraken we opnieuw af met Jamecia. Haar getuigenis heeft haar carrière zeker een boost gegeven. Ze verdiende al goed haar boterham met seksueel getinte video’s, maar sindsdien heeft ze nog meer volgers. Volgers die haar uiteraard betalen om haar video’s te kunnen bekijken. Hoeveel haar dat extra oplevert per maand, verklapt ze aan Senne in een nieuwe Showbits. Bekijk hier de succesvolle Streamz-docu Onlyfans.