Timing van sloop garage Regniers roept vragen op: “Afbraak net voor kerst om asbestmaatregelen te omzeilen”
De plotse afbraak van de garage Regniers aan de Brugsepoortstraat in Gent roept vragen op. Op 24 december werd de gevel van dat bekende gebouw gesloopt, en ook op 26 december werd er gewerkt. “Een perfect gekozen timing omdat er dan nauwelijks controles zijn. Zo kon er gesloopt worden zonder de verplichte maatregelen rond asbest.”
Het zijn enkel buurtbewoners die zich boos maken over de gang van zaken aan de Duizendvuren. “Er loopt nog een procedure bij de Raad voor Vergunningsbetwisting tegen de afgeleverde omgevingsvergunning voor de site”, klinkt het boos. “Die procedure is niet opschortend, maar dan zomaar tot sloop overgaan is respectloos tegenover de buurt. Bovendien is er heel bewust gesloopt op 24 en 26 december. Iedereen weet dat de meeste stads- en controlediensten niet werken in de kerstvakantie. Er was zeker asbest aanwezig op de site, wat logisch is in zo’n oud gebouw. Maar er gelden strikte veiligheidsvoorschriften voor als gebouwen met asbest worden gesloopt. Die zijn flagrant met de voeten getreden. Door zo bot te werk te gaan, is er zéker asbest vrijgekomen. We zullen dan maar zeggen dat we geluk hadden dat het geregend heeft die avond, zeker? Dat zou de rondzwevende asbestdeeltjes moeten doen neerslaan.”
Dienst gesloten
Eén van de buurtbewoners wilde klacht neerleggen bij de politie maar kwam naar eigen zeggen van een kale reis thuis, en ook bij Gentinfo ving hij bot. “De dienst die ik nodig had is gesloten tot 3 januari, kreeg ik te horen.” Dus verwittigde hij de Vlaamse Milieumaatschappij. “Zij kwamen ter plaatse, maar de werken waren al gedaan, en de container met bouwafval was netjes afgedekt, dus konden ze niks doen.”
Studentenkoten
Garage Regniers ging eind 2015 failliet, sindsdien stond het gebouw zo goed als leeg. Nu is het in sneltempo gesloopt. Het zou plaats moeten ruimen voor een gebouw met 330 studentenkoten met op de benedenverdieping 3 handelszaken. Eén daarvan zou een horecazaak worden, met een terras.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
HLN Shop
Hoe vind je hét perfecte hoofdkussen voor jouw lichaam? En moet het per se duur zijn? Kinesist vertelt waarop je moet letten
Moe uit je bed gerold op deze 16e ‘World Sleep Day’? Nochtans is een goede nachtrust cruciaal voor je functioneren, zowel professioneel als privé. Het hoofdkussen speelt daarin een sleutelrol. Laurens Habers, kinesist en medevennoot van Praktijk Corpus in Antwerpen, legt HLN Shop uit hoe je het beste hoofdkussen voor een zalige slaap kiest. -
PREMIUM
Sami opent knus restaurant met Aziatische en Iraanse gerechten: “Zowel naam als interieur zijn knipoog naar mijn favoriete film”
Gent heeft er een prachtig restaurant bij: The Mistress, gerund door de sympathieke Sami Hashemi. Op de kaart staan zowel Aziatische als Iraanse gerechten — een directe verwijzing naar Sami die in Iran is geboren en ook lang in Vietnam heeft gewoond. Toch koos ze voor Gent — de stad waar ze jaren geleden verliefd op werd — om zich te vestigen.Gent -
Spaargids.be
Stijgende rentes en vrijgesteld van roerende voorheffing: alles wat je moet weten over de tak 21-spaarverzekering
Sinds eind vorig jaar neemt de appetijt voor tak 21-spaarverzekeringen met een gewaarborgde basisrente opnieuw toe, zo meldt de verzekeringsfederatie Assuralia. De stijgende rentevoeten op de financiële markten en een gunstige fiscale behandeling zijn daar niet vreemd aan. Wat houden die spaarverzekeringen precies in? En wat zijn de voor- en nadelen? Spaargids.be licht toe. -
-
PREMIUM
Gevangene slaat vrouwelijke cipier vanuit het niets 4 maanden arbeidsongeschikt: “Wanneer doet de politiek iets?”
Een psychisch gestoorde man die al 15 jaar in gevangenissen en forensische psychiatrische centra verblijft, sloeg in de zomer van 2021 een vrouwelijke cipier vanuit het niets vier maanden werkonbekwaam. De vrouw lijdt nog steeds onder de onverwachte aanslag, zo vertelde haar man ons na de rechtszaak.Gent -
UPDATE
Tot zes uur wachten en liefst twee keer naar huis gestuurd: opnieuw lange rijen aan autokeuring, maar “absoluut niet zoals in de zomer”
De lange wachtrijen aan de autokeuringsstations zijn nog niet van de baan. Via 4040 melden verschillende lezers de laatste tijd dat ze opnieuw uren moeten aanschuiven voor de autokeuring. Zo is het keuringsstation van Hoboken open tot 17 uur, maar gingen de poorten om 12 uur al dicht wegens de grote drukte. “Er is toch al heel wat gedaan”, zeggen ze bij GOCA Vlaanderen, de sectorfederatie voor de autokeuring. “Wij blijven verder klantgericht werken en acties uitrollen.”Wondelgem -
Treinbegeleider bespuwd in station Gent-Sint-Pieters
In het station van Gent-Sint-Pieters vond er donderdagnamiddag een incident plaats tussen een agressieve reiziger en een treinbegeleider. Daarbij werd die laatste bespuwd. Veiligheidsagenten van Securail kwamen tussenbeide.Gent -
PREMIUMlotto volley league
Martijn Colson (Caruur Gent): “Tegen Roeselare en Maaseik moeten we met meer geloof durven spelen”
Caruur Gent verweerde zich woensdagavond dapper tegen Knack Roeselare en plaatste zelfs nog een mooie eindsprint aan het slot van het duel tegen de sterke West-Vlamingen. Uiteindelijk bleek het team van coach Van Huffel niet opgewassen tegen de finalisten van de CEV Cup. Het verschil tussen de Europese en de Belgische top is echt groot. Zaterdag ontvangen de Caruur-boys de toppers van Maaseik.
1 reactie
Resterende karakters 500
Log in en reageerKatty de Clercq