Restotip Hof van Heusden. “Binnenkort een barbecue per tafel”
HeusdenHet Hof van Heusden had zijn 10-jarig bestaan liever op een andere manier gevierd dan in lockdown, maar ze maken er - zoals zoveel restaurants - het beste van. Hun take-away gerechten zijn alvast voortreffelijk, maar ze kijken vooral uit naar de heropening. “We grillen nu al heel veel, maar we willen in de toekomst gaan werken met barbecues per tafel”, zegt uitbater Abdel M’Rabet.
Met drie zijn we, om het april-menu van het Hof van Heusden te verorberen. Waren er per ongeluk nog twee gasten binnengevallen, er was nog altijd genoeg geweest. Om maar te zeggen dat de porties erg royaal zijn. Een menu met voor-, hoofd- en nagerecht krijg je voor een luttele 35 euro, alles netjes verpakt in aluminium schaaltjes die recht de oven in kunnen, en duidelijke richtlijnen.
Als voorgerecht krijg ik gegrilde asperges met carpaccio van Noord-Amerikaanse Black Angus, zalf van parmesaan en rucola. De anderen gaan voor de ravioli van king krab met saus van gegrilde langoustine. De asperges zijn perfect beetgaar en - belangrijk - ook perfect geschild. De geur van de grill kwam gewoon mee naar huis. Heerlijk. Ook de ravioli van king krab krijgt alleen maar lof.
(Lees verder onder de foto)
Qua hoofdgerecht côte à l’os van Belgisch Wit-Blauw met gegrilde courgetten en cherrytomaatjes. Gegrilde rode mul was ook een optie, “maar als er côte à l’os op de kaart staat, kies je geen vis”, oordeelde de gastheer-van-dienst. Voor één keer heeft hij gelijk: dit vlees - mals, saignant en perfect gekruid - laat je niet liggen.
(Lees verder onder de foto)
Ook het dessert is inbegrepen, ook al hoefde dat voor mij niet meer, na de toch wel copieuze maaltijd. Panna cotta en witte chocolademousse met crumble van speculaas, allebei meegegeven in een plastic wegwerpbeker. Ook hier: niks op aan te merken, gewoon lekker.
Voor wie indruk wil maken op de weinige mensen die je tegenwoordig mag uitnodigen, is het Hof van Heusden dus zeker een tip. Je vindt hen aan de Laarnebaan 99 in 9070 Heusden. Ze zijn open van woensdag tot en met zondag, telkens ‘s middags en ‘s avonds. In een straal van 15 kilometer rond de zaak leveren ze zelfs aan huis.
Bestellen kan per mail of telefonisch, op 09/335 39 86 of info@hofvanheusden.be. Meer info en het maandmenu: www.hofvanheusden.be
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijnenergie
Sociaal tarief verdwijnt: hoe weet je of jij vanaf juli opnieuw de volle pot betaalt voor energie?
-
Drugsverslaafde crimineel rijdt met blauw zwaailicht over E17
Een drugsverslaafde man die met een blauw zwaailicht over de E17 reed in de buurt van Gent, riskeert een boete van 3.200 euro en een rijverbod. Binnenkort moet hij ook verschijnen in de correctionele rechtbank voor andere feiten.Gent -
Erdogan uitgeroepen tot winnaar presidentsverkiezingen: Turkse Gentenaars trekken claxonnerend door de straten
Sinds huidig Turks president Recep Tayyip Erdogan rond half 8 zijn verkiezingsoverwinning opeiste, trekken in Gent toeterende wagens door de straten. Door de ramen wapperen Turkse vlaggen. En de feestvierders maken een opvallend gebaar.Gent -
-
Livios
Met de hogedrukreiniger erover en klaar? Dankzij deze tips maak je je terras kraaknet zonder het te beschadigen
-
IN BEELD. Deze appartementen verrijzen binnenkort aan Potuitpark in Sint-Amandsberg
De vergunning is binnen voor de bouw van 31 appartementen aan het Potuitpark in Sint-Amandsberg. De verkoop is zopas van start gegaan, in april 2024 beginnen de werkzaamheden. Ontdek hier de toekomstbeelden.Gent -
Spaargids.be
Deze ziekenfondsen betalen zelfs je zonnebril op sterkte terug
Heb je als volwassene een bril of lenzen op sterkte nodig? Vergeet dan niet om bij je ziekenfonds aan te kloppen, want dat betaalt een deel van je aankoop terug. Soms zelfs als het over een zonnebril op sterkte gaat. Spaargids.be bezorgt een overzicht van de actuele vergoedingen. -