Opnieuw brand in Arsenaalsite. Gentse cultuurwereld hard getroffen: “Onze inspanningen gaan letterlijk in rook op”
GentOp de Arsenaalsite in Gentbrugge is opnieuw een hevige brand uitgebroken. Twee maanden geleden gebeurde dat nog al eens, toen werd de brand aangestoken. De Gentse cultuurwereld reageert geschokt. “We hadden op die locatie grootse plannen.”
“Het is enorm jammer dat de NMBS dit zover heeft laten komen.” Muzikant Frederik Sioen reageert snoeihard op sociale media. Voor de tweede keer dit jaar is op de Arsenaalsite in Gentbrugge brand uitgebroken. Een groep West-Vlaamse ondernemers kocht de site onlangs, maar het domein wacht nog op een invulling.
Op de site moeten op termijn woningen, kantoren en bedrijven komen, maar tegen augustus wou projectontwikkelaar Revive er tijdelijk neerstrijken. Er moesten voor enkele jaren sportterreinen, een microbrouwerij of zelfs horeca op Arsenaal verschijnen. Maar sommige van die plannen zijn steeds moeilijk uitvoerbaar. Midden maart staken onbekenden al het gebouw in brand waar het buurtcentrum zou komen. Dinsdagmiddag ging hal 11 in vlammen op.
(lees verder onder de foto’s)
Géén sociale controle
Voor de Gentse kunstwereld is de brand een klap in het gezicht. Het ‘Cultuurplatform Gent’ had grootse plannen met de locatie. Culturele organisaties moesten er een betaalbare werkplek krijgen. “Veel van onze moeite gaat nu letterlijk in rook op", zegt Frederik Sioen die het project mee trekt.
“De Arsenaalsite verloedert nu al twee jaar, terwijl wij al lang klaar staan om eraan te beginnen. We werken samen met meer dan twintig spelers uit Gentse cultuursector. Nu zullen we een stuk van onze eigen hal 11 niet meer kunnen gebruiken.”
Volgens Sioen is er al veel te lang géén sociale controle op de site. “Dit terwijl er zoveel organisaties hier zoveel moois zouden kunnen doen”, zegt hij. “Dit soort voorvallen benadrukt nogmaals dat een tijdelijke invulling wel degelijk een oplossing kan bieden. De brand had vermeden kunnen worden. Dju toch!”
Betere omheining
Rond 15.00 uur was de brand onder controle. Brandweerlui konden er voor zorgen dat het vuur niet oversloeg van hal 11 naar andere gebouwen. Hoe de brand dit keer ontstond, is dus voorlopig niet geweten. De NMBS gebruikte de hal jarenlang als schrijnwerkerij. Mogelijks staken enkele onverlaten het hout in brand. Het parket van Oost-Vlaanderen startte een onderzoek.
Voor Revive betekent het voorval sowieso een stevige streep door de rekening. “Op de Arsenaalsite werken we samen met non-profitorganisaties die er voor een lage prijs dingen kunnen organiseren”, liet zaakvoerder Nicolas Bearelle na de eerste brand verstaan. Eens de tijdelijke invulling van start gaat, komt een betere omheining. “Maar hermetisch afsluiten, dat lukt natuurlijk nooit.”
LEES OOK
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zot van je handtas in suède? Met deze praktische onderhoudstips hou je ze in topvorm
Geen handtas die meer vakantie-en festivalvibes uitstraalt dat een exemplaar in suède. Helaas is deze topfavoriet veel kwetsbaarder dan andere soorten leder. Suède is nogal gevoelig voor regen en voor vlekken. Enkele tips om je handtas jarenlang mooi te houden. -
Gent
Altijd al in een paleis willen wonen? Deze Gentse parel is van jou voor 2 miljoen euro
-
Gent
Vrachtwagen met meubels in brandt uit aan magazijn van WEBA: Port Arthurlaan afgesloten voor verkeer
Op de Port Arthurlaan aan de Muide is vrijdagochtend een vrachtwagen, volgeladen met meubels, uitgebrand. Dat gebeurde ter hoogte van het magazijn van WEBA. De Port Arthurlaan is hierdoor volledig afgesloten voor het verkeer. -
-
Gent
Vandalen bekrassen auto in Brugse Poort: “Onlangs nog auto beschadigd met winkelkar, het mag gaan stoppen”
In de Brugse Poort wordt de laatste maanden te pas en te onpas vandalisme gepleegd. Enkele weken geleden werd een wagen beschadigd met een winkelkar. In de nacht van vrijdag op zaterdag bekrasten enkele vandalen een wagen. De buurt krijgt er stilaan genoeg van. -
HLN Shop
Belg drinkt gemiddeld 2,2 kopjes koffie per dag: welk van de vijf types koffiedrinker ben jij?
De Belg gemiddeld 2,2 kopjes koffie per dag En dat is helemaal niet ongezond. In lage dosissen zou cafeïne het risico op hart- en vaatziekten, Alzheimer en huidkanker verminderen. Met zijn allen aan de koffie dan maar! Je kan het veelzijdige goedje op talloze manieren serveren en ook de zetwijze heeft een grote invloed op de smaak. Hoe bereid jij je favoriete kopje? HLN Shop zocht voor ieder type koffieslurper een bijpassend koffiezetapparaat. -
GENT
‘Lord of the Rings’-acteur te gast op Gentse fantasybeurs
‘The Lord of The Rings’-fans van het eerste uur omcirkelen best de datum voor fantasybeurs FACTS in hun agenda. In de herfst ontvangt Flanders Expo namelijk Billy Boyd, die hobbit Pippin Took vertolkte in de filmtrilogie uit 2001. -
Gent / Kampala
Gedode Hakim begraven in Oeganda, familie dankt iedereen die zijn laatste wens hielp vervullen en hoopt op gerechtigheid
Hakim Mutyaba, die op 17 juli van een brug in het water is gegooid en verdronk, is donderdag begraven in Oeganda. Zijn beide zonen waren daarbij aanwezig. De familie zette een crowdfunding op poten om de repatriëring van Hakims lichaam en de begrafenis te bekostigen, en dankt iedereen die een steentje bijdroeg.