Huidige en oud-leerlingen vieren 50 jaar Atheneum Wispelberg: hapjes, een expo en één grote taart voor 650 scholieren
GentFeest in de Wispelbergstraat op zaterdag want het Atheneum bestaat een halve eeuw. Huidige en oud-leerlingen, personeel en speciale gasten konden genieten van hapjes, drankjes en een oldschool feestje. Woensdag komt er nog een grote taart voor alle 650 leerlingen, geleverd door een bakker uit Beernem.
Er waren al athenea in Gent, maar Wispelberg was het eerste binnen het stedelijk onderwijs in Gent. “Het werd opgericht als arbeidersatheneum”, herinnert geschiedenisleraar Gerrit De Neef zich. “Een vervolg van de armenscholen in de negentiende eeuw. Met een atheneum wou de Stad arbeiderskinderen de kans geven om door te stromen naar de universiteit, op skireis te gaan.”
Wispelberg is verre van de oudste middelbare stadsschool. Welke dat wel is, hangt af van hoe je het bekijkt. “Onze secundaire scholen zijn zo goed als allemaal het resultaat van fusies, samensmeltingen of opsplitsingen”, aldus Elke Decruynaere, Gents schepen van onderwijs. “De Stedelijke Nijverheidsschool aan de Lindenlei, die later aan het gemeenschapsonderwijs werd overgeheveld, is opgericht in 1857.”
Taart en dansen
De Wispelberg is begonnen met een paar honderd leerlingen. In de jaren negentig was er een piek met bijna duizend scholieren. Nu lopen er zo’n 650 leerlingen school. Stuk voor stuk kregen ze, net zoals alle oud-Wispelbergers, een uitnodiging voor het feest zaterdag. Dat bestond uit een receptie, een etentje, koffie met taart, een expo ‘50 jaar Wispelberg’ en een Oldies Night om af te sluiten.
Onder de gasten: drie Gentse schepenen van onderwijs. Huidig schepen Elke Decruynaere was aanwezig, samen met Evita Willaert die maandag het ambt overneemt van Decruynaere, en Rudy Coddens, voor Decruynaere bijna tien jaar schepen van onderwijs in Gent. “Mijn zoon is hier nog twee jaar naar school geweest”, vertelde Coddens uitgelaten. “Woensdag is het nog eens feest met alle leerlingen”, vulde directeur Hilde Van Beveren aan. “Dan krijgen ze één grote taart, en komt er een rapper.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Gent/Oostakker
Schroothoop vat vuur op boot aan Sifferdok in Gentse haven
Donderdagnacht heeft een schroothoop vuur gevat op het bulkschip Lowlands Mimosa aan het Sifferdok in Oostakker. De bemanning probeerde de brand eerst zelf nog te blussen, maar tevergeefs. De brandweer had nadien zijn handen vol om het vuur onder controle te krijgen. -
Gent
Brand in Gentse haven onder controle: “Maar er zal nog zeker een hele dag nageblust worden”
In de Gentse haven is donderdagnacht brand ontstaan op het bulkschip Lowlands Mimosa. De schroothoop op het schip was ontvlamd. De bemanning probeerde de vlammen nog te blussen, maar de brand was te hevig. Pas vrijdagochtend kreeg de brandweer het vuur onder controle. Eén bemanningslid van het schip werd naar het ziekenhuis overgebracht, ook twee brandweermannen raakten gewond. -
Livios
Meer privacy én groen in je tuin? Deze natuurlijke afscheidingen plaats je in een wip
Droom je van een tuin die je een vakantiegevoel geeft? Dan is één van je vereisten waarschijnlijk ook dat je buren geen inkijk hebben. Bouwsite Livios lijst tien oplossingen op waarmee je in een handomdraai voor meer groen en privacy in je tuin zorgt. -
-
Na zilver op BK tijdrijden is honger Jari Verstraeten niet gestild: “Op een dag moet het maar eens meezitten”
Jari Verstraeten (33) heeft eindelijk zijn nationale tijdritmedaille beet. In Gavere pakte hij bij de elite zonder contract na Guillaume Seye zilver. De pion van de Bataia Brigade was donderdag de koning te rijk nadat hij eerder drie keer vierde werd op dit BK. -
Livios
Binnenkijken in een landelijke tuin: niet 1 maar 4 terrassen om te genieten van de natuur
De bewoners van de woning in Linden zochten een oplossing voor hun steile achtertuin die aan een bospad grenst. Hun tuinaannemer kwam met een origineel ontwerp: een romantische en intieme groene zone rond hun woning die opgaat in het achterliggende bos. Bouwsite Livios nam een kijkje. -
GENT
Stadsbestuur onderzoekt aantijgingen naar Masala vzw
Stad Gent start een onderzoek naar Masala vzw. Die jongerenorganisatie kwam in opspraak nadat een WoninGent een overeenkomst voor een tijdelijke invulling van voormalige sociale woningen verbrak. Masala zou er mensen zonder papieren in gehuisvest hebben. Aangezien de vzw financiële steun krijgt van een aantal stadsdiensten, komt er nu een onderzoek. -
Gent
Rel over affiche van Lectrr: “Een voormiddag lang bagger dat er niet genoeg gekleurde mensen op staan, daar heb ik geen tijd voor”
Trefpunt stelde ze met veel trots voor: de affiche voor dit jaar. Ze is getekend door cartoonist Lectrr, in zijn geheel eigen stijl. Een hele voormiddag lang kreeg Lectrr op Twitter bagger over zich heen van een anoniem account, omdat zijn affiche te weinig mensen van kleur zou bevatten. “Ik heb ze maar verwijderd, ik heb hier geen tijd voor.”