Gent Smaakt kampt met kinderziektes en herbruikbare bekers
GENTOp donderdagavond kwamen zowat 25.000 culinaire liefhebbers samen op Gent Smaakt, Vlaanderen’s grootste smaakfestival. De waarborg van twee euro per glas terugkrijgen, bleek op de eerste avond niet evident. De organisatie heeft het euvel intussen wel verholpen.
Lekker was het wel, maar soms moest je een tikkeltje geduld hebben op de eerste dag van Gent Smaakt. De sterrenkeuken onder de Stadshal moest al snel enkele ‘uitverkocht’-bordjes omhoog hangen en bij Chapeluur was het aanschuiven geblazen, maar de tiende editie is duidelijk een succes. Met één nadeel: de glazen die de organisatie gebruikt, staan onder waarborg. Op het einde van de avond moesten bezoekers zich tevreden stellen met een tegoedbon, frisdrank of zakje chips.
Tegoedbon
Wie op Gent Smaakt een drankje bestelt bij de standhouders, krijgt daar een volwaardig glas bij. Daar betaal je wel een waarborg voor van 2 euro, wat een rondje meteen een stevig prijskaartje geeft. Die glazen kan je nadien gaan inwisselen bij de tentjes aan de Stadshal en dan krijg je je twee euro terug, cash, of onder de vorm van een tegoedvoucher. Die kan je opladen in je digitale ‘wallet’. Wie die niet heeft, kon een jeton krijgen.
Tegen negen uur ’s avonds zat de organisatie echter zonder cash geld bij het terugkeerpunt. De bezoekers kregen dus een voucher, jetons of een zakje chips of blikje frisdrank in de plaats. Geen probleem voor wie nog een bezoekje aan Gent Smaakt plande, maar minder leuk voor wie slechts één dag kwam proeven. Prijzig ook, aan twee euro per stuk.
Slachtoffer van eigen succes
“Door het grote succes van de eerste avond, zaten we op het einde inderdaad zonder cash geld om de waarborg terug te geven”, zegt organisator Sandra Van Steenkiste. “Omdat het ook een feestdag was, konden we de voorraad niet aanvullen. Het was de eerste dag en we betreuren het, maar we hebben er wel uit geleerd en hebben voor de rest van het weekend voldoende cash voorzien”.
De terugkeerbekers, al zijn het hier glazen, zijn een verplichting van de stad uit. Van Steenkiste is er niet volledig voor te vinden. “We de eerste keer dat wij dit systeem moet toepassen, enkele kinderziektes waren dus zeker te verwachten. Wij zijn in de eerste plaats een festival dat culinaire kwaliteit wil brengen en dus vinden we het jammer dat het zo moet. Veel liever kwamen we bij de mensen aan tafel afruimen”.
Gentse Feesten
De Gentse Feesten deden het nochtans eerder al, op een veel grotere schaal. De herbruikbare bekers waren daar een succes. Het grootste probleem daar zat in het feit dat er zoveel verschillende systemen door elkaar werden gebruikt, en dat beker A niet op plein B kon worden ingewisseld. Dit jaar komt er een 9000-beker, met 1 euro waarborg - die op bijna all pleinen zal worden gebruikt. Dat zou het overzichtelijker en makkelijker moeten maken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tweakers
De allerbeste camera’s voor je vakantiefoto’s schuilen in deze smartphones
Ben je nog voor je vakantie op zoek naar een nieuwe smartphone? Hecht je veel belang aan de kwaliteit van de bijhorende camera, om zo onvergetelijke vakantiekiekjes en festivalfoto’s te kunnen maken? Smartphonespecialist Donovan Kerssenberg van technologiesite Tweakers trakteert je op zijn top drie smartphones-met-de-zotste-camera’s van het moment én geeft ook enkele minder dure alternatieven mee. -
tennis
Voorzitster Charlotte Backx (Gantoise) is heel tevreden: “Ons toernooi zit in de lift, maar de club ook”
Drukte van jewelste op Gantoise. Zowel in het Belgian Circuit als in de Tennis Tour wordt er geknokt voor toernooiwinst en toernooileider Frank De Moerloose mocht maar liefst 415 inschrijvingen noteren. In de hoogste reeks is het toernooi van Gantoise zelfs een viersterrentoernooi. -
Gent
Futsal Besiktas Gent maakt indruk op Keizer Karel Cup: “Onze vrouwen wonnen voor de vierde keer op rij”
Aan de Blaarmeersen werd afgelopen weekend de 24ste editie van de Keizer Karel Cup georganiseerd. In totaal namen zo’n 400 ploegen deel aan het grootste minivoetbalfestival van Europa. Futsal Besiktas Gent stuurde vier ploegen naar het toernooi, en die deden het elk voortreffelijk. Twee van hen gingen zelfs met de hoofdprijs naar huis. -
-
Gent
Tijdelijk buurthuis geopend in Malem: “Eens het permanent jeugdhuis er is, kan het makkelijk verplaatst worden”
Malem krijgt een eigen buurthuis, maar in afwachting daarvan bouwden verschillende organisaties uit de wijk een tijdelijk onderkomen. Een plek waar ze voetbaltrainingen kunnen geven, filmpjes maken, circusvoorstellingen ineen steken en meer. Zodra het echte buurthuis af is, kan het tijdelijke huis overgezet worden naar een andere buurt. -
HLN Shop
Het kiezen van de juiste airco is maatwerk: zo bega je geen miskoop
Heerlijk, die warme dagen. Al kan de hitte in huis het behoorlijk lastig maken om te slapen en te werken. Een airco biedt dan instant verkoeling, maar hoe kies je uit alle modellen op de markt het toestel dat ideaal is voor jou? HLN Shop helpt je op weg. -
volleybal CEV Cup
Caruur Gent kent zijn eerste Europese tegenstander: “Arkas Spor Izmir eindigde vierde in de sterke Turkse competitie”
Het team van Caruur Gent is al een lange tijd bekend. De new-look ploeg wordt een mooie mix van ervaring en aanstormend talent. De spelers van de bekerwinnaars houden hun conditie op peil met beachvolleybal, maar ook in het talententeam van hun land. Voor Tobias Kjær en Niclas Breilin zelfs met het internationaal programma van de nationale ploegen uit Denemarken en Finland. -
Showbizz7
“Niet iedereen kan porno-acteur worden”: wij spraken met pornoproducente Elise Van Vlaanderen
Hoe gaat het met de OnlyFans-modellen uit de documentaire ‘OnlyFans: De Naakte Vlaamse Waarheid’, een halfjaar nadat de reeks op Streamz verscheen? Dat wou Showbits wel eens weten en dus spraken we opnieuw af met pornoproducente Elise Van Vlaanderen.