Gent krijgt vier nieuwe skateplekken: “De vraag blijft groot”
GentSkaten is populair in Gent. Op drukke dagen is het vaak drummen in het skatepark in de Blaarmeersen. Om aan de toenemende vraag tegemoet te komen, komen er binnen het jaar vier nieuwe skateplekken bij, allemaal aan de rand van de stad.
“Er zijn de voorbije jaren al heel wat inspanningen geleverd om voldoende skate-infrastructuur te voorzien in Gent”, stelde gemeenteraadslid Manuel Mugica Gonzalez (Open VLD) tijdens de gemeenteraad maandagavond. “Het skatepark in de Blaarmeersen is een reuze-succes, maar de vraag blijft groot.” Daarom wil Stad Gent vier nieuwe skateplekken voorzien binnen het jaar.
Zo komt er een mini-ramp aan de sporthal in Wondelgem dit najaar. Het braakliggend terrein, waar het openluchtzwembad was, zou tijdelijk ingevuld worden met sporttoestellen en een voetbalveld. In Zwijnaarde komt er een skateplek onder de E17-brug op Hondelee. “In een oude loods aan de Oude Dokken komt ook een skatespot”, gaf schepen van Sport Sofie Bracke aan. “We zullen de site van 400 vierkante meter uitrusten met gereviseerde toestellen van de Blaarmeersen, en opfleuren met graffiti-kunstwerken.”
Begin 2023 komt er nog een skateplek op het sportterrein Jan Yoens in de Bloemekenswijk. “Ondertussen blijven we verder zoeken naar nieuwe opportuniteiten”, zei Bracke nog. “Zo zijn we op zoek naar een geschikte locatie in Sint-Denijs-Westrem.”
LEES OOK
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Gent
Hardnekkige dief pleegt amper één dag na zijn vrijlating alweer nieuwe feiten en spuwt tijdens arrestatie naar politie
Na een gevangenisstraf wegens diefstal, wapenvertoon en verkoop van crystal meth kwam een Gentse man opnieuw vrij. Veel indruk maakte zijn verblijf in de cel echter niet, want amper één dag na zijn vrijlating sloeg hij alweer aan het stelen. “Kansen krijgt u niet meer, u grijpt ze toch niet”, klonk het bij de rechter, die hem een effectieve celstraf van 40 maanden oplegde. -
Independer
In dit land riskeer je een boete van 1.500 euro wanneer je een flitsmelder gebruikt
Met een GPS of navigatieapps zoals Waze vind je niet alleen de weg, je weet ook hoe snel je mag rijden en waar de flitspalen of mobiele controles staan. Maar wist je dat die flitsmelders in sommige vakantielanden verboden zijn? Je riskeert zelfs een zware boete. Independer.be vertelt wat je moet weten. -
Gent
Auto vat vuur in Sint-Lievenslaan, vuur slaat over op andere wagen
In de Sint-Lievenslaan hebben twee wagens omstreeks 18.00 uur vuur gevat. -
-
Gent
Controle wijst uit: Blaarmeersenwater nog steeds veilig om te zwemmen
Deze temperaturen lokken mensen massaal naar het water. Maar hoge temperaturen zorgen er ook voor dat heel wat vijvers en waterlopen te kampen krijgen met blauwalg. “De wekelijkse meting toont aan dat het Blaarmeersenwater nog steeds ok is, gelukkig", zegt sportschepen Sofie Bracke. -
Tweakers
Een goede laptop voor een lage prijs? Dit is onze favoriet
Een goede laptop hoeft geen fortuin te kosten, zeker niet wanneer je een apparaat zoekt voor je studie of werk. Samen met technologiesite Tweakers zochten wij naar de beste laptops die je voor minder dan 700 euro kunt kopen. -
PREMIUMGent
Van Patersholfeesten tot Bijloke Wonderland: onze vijf tips voor het weekend van 13 en 14 augustus in Gent
Nog geen plannen voor dit weekend en zin om daar verandering in te brengen? Met onze weekendtips kan jouw weekend alvast niet meer stuk. Negeer de voorspelde hitte, geniet van de zon, en een extra drankje kan voor één keer ook geen kwaad, liefst alcoholvrij dan wel. -
Spaargids.be
Leningen met langere looptijd worden populairder: is het verstandig om een woonlening op 25 of 30 jaar te nemen?
De interesse in leningen met een lange looptijd groeit. Steeds meer kredietnemers kiezen voor een lening met een looptijd van 25 jaar, dat blijkt uit data van Spaargids.be. Waarom zou je kiezen voor een lening met een langere looptijd? En wat zijn de nadelen ervan?