Op dit lapje grond op de hoek van de Olifantstraat met de Gustaaf Callierlaan moeten dit najaar kunstwerken verschijnen.
Volledig scherm
PREMIUM
Op dit lapje grond op de hoek van de Olifantstraat met de Gustaaf Callierlaan moeten dit najaar kunstwerken verschijnen. © Wannes Nimmegeers

Géén appartementsblok, maar openluchtmuseum: Gentse familie heeft opvallende plannen met peperduur stukje bouwgrond aan fly-over

GentOp de hoek van de Olifantstraat, vlakbij de fly-over, opent dit najaar tijdelijk een klein openluchtmuseum. Ondernemer Alain Liedts, de man achter het project Zebrastraat, wou op het stuk grond een appartementsblok bouwen. Maar dat zit nu even in de koelkast. “Alle vergunningen waren net in orde”, zegt zijn zoon Lawrence, “maar toen kreeg mijn vader een zware trombose.”

  1. Cokedealer ‘Tic Tac’ verkocht vanuit café in Rabot aan honderden klanten: “Geheime zak in trainingsbroek laten naaien”
    PREMIUM

    Cokedealer ‘Tic Tac’ verkocht vanuit café in Rabot aan honderden klanten: “Geheime zak in trainings­broek laten naaien”

    Twee jaar lang kon cokedealer ‘Tic Tac’ onder de radar blijven, tot hij op 4 januari van dit jaar gevat werd door de politie. Dat gebeurde aan zijn uitvalsbasis, een café in de Wondelgemstraat. Bij zijn arrestatie werd 5,4 gram aangetroffen, verstopt in een geheime extra zak in zijn broekzak die hij speciaal liet naaien om drugs in te verbergen. Staalharde bewijzen dus, maar ‘Tic Tac’ schreeuwt zijn onschuld uit, en haalde daar het ene na het andere loze argument voor boven.
    Gent
  2. De populairste elektrische bedrijfsauto’s op een rij: dit moet je weten over de kosten bij privé en professioneel gebruik
    Jobat

    De populair­ste elektri­sche bedrijfsauto’s op een rij: dit moet je weten over de kosten bij privé en professio­neel gebruik

    Het loon op een fiscaal aantrekkelijke manier spekken gebeurt met extralegale voordelen, zoals maaltijdcheques, een groepsverzekering of een hospitalisatieverzekering. In dat rijtje hoort uiteraard ook de bedrijfswagen thuis. Welke elektrische modellen krijgen daarbij de voorkeur? En hoe zit het precies met de kostenverdeling tussen werkgever en werknemer? Jobat.be biedt een overzicht.
  3. Niet langer gebonden aan de (mindere) modem van je operator: kiezen we binnenkort zelf ons ideale apparaat?
    Mijntelco

    Niet langer gebonden aan de (mindere) modem van je operator: kiezen we binnenkort zelf ons ideale apparaat?

    Als het van het BIPT afhangt, kunnen we straks kiezen welke modem we nemen wanneer we een nieuw internetabonnement afsluiten. De Belgische telecomregulator kondigde daar eind vorig jaar een ontwerpbesluit voor aan. Het zou betekenen dat je als klant niet langer verplicht bent om de modem van je internetprovider te gebruiken, maar je eigen apparaat kan aansluiten op het netwerk. Mijntelco.be zoekt uit of dat een goede verandering zou zijn.