Ex-student (26) stuurt frauduleuze unief-factuur naar eigen ouders om aan geld te komen: “Ik heb een grote stommiteit begaan”
GentEen 26-jarige man uit Gent moest zich in de correctionele rechtbank verantwoorden voor valsheid in informatica. Hij had een valse factuur opgestuurd naar zijn ouders omdat hij krap bij kas zat.
De jongeman verklaarde in de rechtbank dat hij al een poosje niet meer gesponsord werd door zijn ouders. Hij moest zelf in zijn onderhoud voorzien door te gaan werken in de horeca. Tijdens de coronaperiode was er echter geen werk en zat hij op droog zaad. Het enige wat zijn ouders nog voor hem wilden betalen was zijn inschrijvingsgeld van zijn universitaire studies, ongeveer 900 euro.
Studiegeld unief
Belangrijk detail: de jongeman had zijn studies al een tijdje had opgegeven, maar hij had dit nog niet verteld aan zijn ouders. Hij bedacht een plannetje om aan geld te komen door zijn ouders een valse factuur te sturen van de universiteit met daarop het inschrijvingsgeld van het nieuwe academische jaar. In plaats van het rekeningnummer van de unief had hij met de computer zijn eigen rekeningnummer op de factuur gezet.
Onraad
Zijn ouders roken echter onraad en vroegen de unief waarom het rekeningnummer veranderd was en zo ging de bal aan het rollen. De jongeman verklaarde in de rechtbank dat hij een grote stommiteit begaan heeft en vroeg de rechter om mild te zijn. Hij is naar eigen zeggen alweer volop aan het werk in de horeca en zijn financiële zorgen zijn ondertussen van de baan. De rechter peperde hem goed in om dergelijke stoten niet meer uit te halen. “Als u straks buiten komt, kijk dan achter u en zeg tegen uzelf dat u hier nooit meer terugkomt”, sprak hij. Het lijkt erop dat hij er vanaf komt met een werkstraf aangezien zijn strafblad nog blanco was. Het vonnis valt op 6 juli.
LEES OOK
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spaargids.be
Wat betekent een afkoelende woningmarkt voor wie vandaag wilt kopen? "Snel beslissen is nog altijd aan de orde"
Volgens de vastgoedbarometer van de federatie van notarissen (Fednot) zijn er in de eerste helft van dit jaar 2% minder woningen verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Wat brengt die lichte afkoeling van de woningmarkt met zich mee? Zijn er minder biedingen en bezichtigingen? Is dit nu het goede moment om te kopen? Spaargids.be geeft advies. -
Gent
Tram ontruimd na aanrijding maar geen gewonden
Op de Koning Albertlaan in Gent, ter hoogte van het kruispunt met de Handbalstraat, kwamen een tram en een wagen met elkaar in aanrijding. De passagiers van de tram werden ontruimd maar er vielen geen gewonden. -
Jobat
Dit zijn de beste diploma’s om werk te vinden
Het is geen geheim dat de ene studie sneller uitzicht geeft op een job dan de andere. Zo vinden afgestudeerden met een diploma in STEM of de zorg vaak heel snel werk. Twijfel je nog over je studies na de zomer? Jobat.be geeft je per opleidingsniveau de 3 diploma’s met de grootste kans op een job. -
-
Gent
Lunchbar tegenover stadhuis nu ook restaurant: “Sashimi van Noordzeevis met pompelmoes en andere gerechtjes om te delen”
Tegenover het stadhuis in Gent vind je al een paar maanden een lunchbar, GAST, waar je vanaf deze week ook ’s avonds terecht kan. Om gerechtjes te delen zoals sashimi van Noordzeevis met pompelmoes of courgettebloem met geitenkaas, maar ook om hun eigen brood en huisgedraaid vanille-ijs te proeven. -
Is jouw handtas ook een rommeltje? Met deze 4 handige tips schep je orde in de chaos
Je portefeuille, smartphone, bril, notitieboekje, flesje water, make-up … Je zou kunnen zeggen dat je handtas een mini-supermarkt is. Helaas wordt het daarom ook al snel een rommeltje. Tijd voor orde in de chaos? Wij helpen jou een handje op de goede, en vooral georganiseerde, weg. -
Oostende/Zottegem/Gent
Man steelt wagen van advocaat, maar vraagt vrijspraak: "Hij heeft een geestesstoornis en kan niet geïnterneerd worden”
Een 24-jarige Bulgaar heeft eind vorig jaar de Volvo gestolen van een Oostendse advocaat. Ahsun A. moest zich woensdag verantwoorden voor de Brugse rechtbank, maar vroeg de vrijspraak. Volgens de gerechtspsychiater is hij immers ontoerekeningsvatbaar. -
Gent
Gentenaar Brecht (27) doet mee aan nieuwe seizoen van Blind Getrouwd: “Al veel spannende dingen gedaan, maar dit is echt next level”
Televisiekijkend Vlaanderen kijkt er volop naar uit: de start van het nieuwe seizoen van Blind Getrouwd. Over enkele weken is het zover. Eén van de deelnemers is Brecht De Geyter, een 27-jarige leraar uit Gent. Wat hem kenmerkt? Hij is energiek, avontuurlijk en woont al samen met een vrouw bij de start van de opnames.