Cinema Sphinx krijgt regenboogkleuren tijdens negende editie PinX-festival
GENTTussen 2 en 6 februari kan je in cinema Sphinx opnieuw genieten van PinX, het filmfestival dat meer zichtbaarheid moet creëren voor de lgbtqia+-gemeenschap. Er staan negen films op het programma.
Voor de negende keer al koos Sphinx voor een selectie queer films. Deze keer gebeurde die ook in samenspraak met de community zelf, benadrukt de organisatie. Het minifestival moet de zichtbaarheid van de LGBTQIA+-gemeenschap vergroten, vooral met die laatste letters van de afkorting loopt dat minder vlot. De organisatoren willen dan ook breder gaan dan enkel de holebigemeenschap.
Elke langspeelfilm krijgt van 2 tot 6 februari ook een kortfilmpje als voorgerecht. Daar zitten ook drie Belgische shorts bij. Openingsfilm ‘Jump, Darling’ is een Canadese film. Daarin zet een dertiger zijn eerste stappen in de wereld van de drag, terwijl hij ook voor zijn grootmoeder moet zorgen.
Info en tickets op de website van Sphinx.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Knokke/Oostende/Blankenberge/Gent
Ooit levenslang gekregen omdat hij bed van dochtertje in brand stak, nu 30 maanden cel voor diefstallen
Een 69-jarige man is in de Brugse rechtbank tot 30 maanden cel veroordeeld voor een reeks winkeldiefstallen en misbruik van vertrouwen. Marc M. is wel wat gewoon, want in 1990 kreeg hij al eens levenslang in het assisenhof in Brugge. -
GENT
Bart Vereecke is Gents kampioen Poetry Slam
Brusselaar Bart Vereecke mag zich één jaar lang de Gentse ‘Slampioen’ noemen: hij won in de (toen nog) Voo?uit voor een uitverkochte balzaal. Vereecke vertegenwoordigt daarmee de Arteveldestad op het Belgisch Kampioenschap. -
Gent
Twee jongeren opgepakt na incident met buschauffeur aan station Gent-Sint-Pieters: “Maar politie stelt geen proces verbaal op”
Twee jongeren uit Brussel zijn deze middag bestuurlijk opgepakt door de politie na een dispuut met een chauffeur van De Lijn aan het station van Gent-Sint-Pieters. De chauffeur reed er over de voet van één van de jongeren waarop tumult ontstond. “De chauffeur heeft in paniek gereageerd", zegt de werkgever van de groep. De groep van 20 jongeren was op weg naar een event van de cateraar om er te werken. -
-
GENT
Vredeshuis wordt verkocht, werking verhuist in het najaar officieel naar Sint-Pietersabdij
Vorige zomer werd het Vredeshuis, een pand op een steenworp van het Gravensteen, afgekeurd door de brandweer. Er konden geen activiteiten meer doorgaan. De stad moest acuut op zoek naar andere locaties voor de werking. In het Vredeshuis worden jaarlijks voor duizenden studenten vormingen gegeven over internationale solidariteit en de vredesbeweging. -
PREMIUMSchellebelle
RECONSTRUCTIE. De Schellebellemoord, met peetvader Prosper als meesterbrein: “De enige vijand die Eddy had, was zijn papa zelf”
-
HLN Shop
"Ga niet te vroeg naar bed en eet geen chocolade": vijf tips van de slaapspecialist voor een betere nachtrust
Lig jij wel eens te woelen in bed en/of heb je het moeilijk er ‘s ochtends uit te komen? Slaapproblemen kunnen op termijn zwaar doorwegen op je gemoed en gezondheid. Word je geplaagd door een ontregelde nachtrust, schiet psycholoog en slaapspecialist Annelies Smolders te hulp. Met haar groepspraktijk Huis Midori reikt de ervaringsdeskundige slaapexpertise en therapie op maat aan, en dat doet ze nu ook online met de masterclass ‘Beter Slapen’. HLN Shop kreeg alvast vijf helpende tips. -
12 trendtassen die je lentegarderobe een instant stijlupgrade geven
Is je kleerkast toe aan een lente-update? Met een hippe handtas geef je zelfs de meest eenvoudige outfit een makkelijke stijlboost. Een tas in maanvorm, met opvallende schakels, in een verrassend vierkant formaat of met een flinke portie blingbling? Deze handtassentrends sieren de catwalks en kan je zo kopiëren.