Belangrijke jazzconferentie strijkt neer in Gent
GentGent wordt in 2024 de thuisstad voor de tiende editie van de European Jazz Conference. Dit evenement is het grootste in zijn soort in Europa.
Met bands als De Beren Gieren, STUFF. of namen als Jef Neve zijn Gent en jazz al even een geslaagd huwelijk. En nu haalt de stad ook de European Jazz Conference binnen. JazzLab, Handelsbeurs, VI.BE en Muziekcentrum De Bijloke zijn samen gastheer.
De European Jazz Conference is een meerdaags event. Vertegenwoordigers van zo’n 170 aangesloten organisaties komen er met elkaar in contact. Naast netwerkmomenten, werkgroepen en paneldiscussies wacht er ook een cultureel programma waar het kruim van de Belgische jazz zal optreden.
“De ogen van de hele jazzwereld zullen op Gent gericht zijn tijdens deze conferentie”, zegt cultuurschepen Sami Souguir (Open VLD). “Onze stad heeft een inspirerende jazzgeschiedenis en telt vandaag een enorme poule aan fantastische muzikanten. Dat de European Jazz Conference er net Gent uitkiest is dan ook prachtig nieuws.”
Meer info: www.europejazz.net
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
UPDATE : Man (36) die werd opgepakt na brandstichting in Sint-Pauluskerk is ook aangehouden
Gent -
PREMIUM
Mees (10) stierf bij explosie in tuin van ouders, nu eert voetbalclub hem met toernooi en 1.000 kraanvogels: “Winnen of verliezen maakt voor één keer niets uit”
Vijf jaar nadat een gruwelijke speling van het lot Mees De Beule, toen net 10 jaar oud, het leven kostte, keerden zijn ouders terug naar SKV Oostakker, de club waar hun overleden zoon zo graag voetbalde. Half Oostakker was op de been om het guitige kereltje te herdenken, met 1.000 kraanvogels en een voetbaltornooi. De jongen, die het leven liet toen hij na een ontploffing in de tuin van zijn ouders onder een muur terechtkwam, is duidelijk nog niet vergeten.Gent -
Dure bakfiets uit bestelwagen voor fietsenhandel gestolen: “En dat gewoon op klaarlichte dag”
Zaterdagochtend werd een dure bakfiets gestolen uit de bestelwagen van PDG Bikestore aan de winkel in de Baarledorpstraat in Mariakerke. Die stond volgeladen aan de winkel klaar om naar een beurs te rijden. “Getuigen zijn welkom.”Gent -
-
PREMIUM
Wat te doen in Gent dit weekend? Van Dobberdag aan het Houtdok tot Zwijntjeskermis in Zwijnaarde
Gent -
-
Jobat
Chemie-/farmasector betaalt het best, maar vacatures raken niet ingevuld: hoe komt dat? En welke profielen zijn nu in trek?
Het Salariskompas van Jobat wijst uit dat de sector die het best betaalt opnieuw die van chemie en de farmaceutische industrie is. Het loon ligt er 943 euro hoger dan het gemiddelde van de fulltime werkende Belg. Toch staan er net voor die sector erg veel vacatures op Jobat.be. -
HLN Shop
De grote plas over aan een scherpe prijs: vijf dagen New York in evenveel niet te missen tips