Arbeidsinspectie onderzoekt explosie bij ArcelorMittal
Na de explosie afgelopen maandagavond op het zuurstofplein bij staalreus ArcelorMittal in de Gentse haven onderzoekt de arbeidsinspectie hoe het incident kon gebeuren. “We kunnen alleen het resultaat afwachten”, klinkt het. Intussen is de productie in de staalfabriek tijdelijk stilgelegd.
Rond 21 uur was een enorme knal tot ver buiten het bedrijf te horen. Een container met vloeibare zuurstof op het zuurstofplein van de staalfabrikant, vlakbij de hoogovens, was ontploft. Daarbij vielen gelukkig geen gewonden. Er ontstond een beperkte brand die dankzij de interne brandweerploegen van ArcelorMittal snel onder controle was. Vandaag werd de productie aan de hoogovens afgeremd en de productie in de staalfabriek stilgelegd door een tekort aan zuurstof.
De arbeidsinspectie startte intussen een onderzoek naar de oorzaak van de explosie. “We zijn de leidingen aan het inspecteren. Afhankelijk van het resultaat zullen we de staalfabriek zo snel mogelijk weer opstarten”, reageert de staalfabrikant. “We kunnen nog helemaal niet zeggen of de ontploffing door een technisch defect gebeurde of door iets anders. We kunnen alleen het resultaat van het onderzoek afwachten.”
Volgens de staalgigant is het normaal dat er niemand in de buurt was van de cabine. “De explosie gebeurde aan een leiding in een zogenaamde no go zone, die bovendien afgezet is met omheiningen. Niemand mag daar komen tijdens de productie.”
Risico’s
De staalproductie ligt tijdelijk stil, maar dat betekent niet dat de arbeiders allemaal thuisbleven. “Het bedrijf kan iedereen daar gebruiken voor andere zaken”, duidt Stijn Van Geem, hoofdafgevaardigde van ABVV bij ArcelorMittal. “Het bedrijf kennende, zal alles zo snel mogelijk opgelost worden. De productiestop zal heel kort zijn.”
“Gelukkig is er niemand gekwetst”, gaat de afgevaardigde verder. “We weten ook nog niet of de explosie aan een technisch defect ligt of aan iets anders. Het is nog te vroeg om dat te zeggen. Er heerst in elk geval geen onrust onder de arbeiders. Iedereen weet in welke sector hij zit en wat de gevaren zijn. We zijn allemaal dagelijks met veiligheid bezig. We kennen de risico’s. We wachten ook af om te zien hoe het is kunnen gebeuren.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Anderhalf jaar na start daklozenopvang voor asielzoekers: nog niemand vrijwillig teruggekeerd naar land van herkomst
Gent -
Mijnenergie
Welkomstkorting van 500 euro voor gas en stroom? Zo mispak je je niet aan de kleine lettertjes
De energieleveranciers hengelen weer intensief naar nieuwe klanten. Ze gebruiken onder meer welkomstkortingen als geliefd lokmiddel. Vooral de grote marktspelers kennen interessante voordelen toe, tot zelfs meer dan 500 euro wanneer je een contract voor aardgas en elektriciteit bij hen afsluit. Bij vaste tarieven blijven de kortingen voorlopig onbestaande of zeer beperkt. Mijnenergie.be maakt een overzicht. -
PREMIUM
MIJN STAD. Op stap met oud-burgemeester Frank Beke: “Mijn favoriete wandelplek? Die is prachtig, maar onder Gentenaars weinig bekend”
Doordat Frank Beke (76) twaalf jaar burgemeester is geweest van Gent – van 1995 tot en met 2006 – is er al heel wat geweten over hem. Maar weet je ook waar hij opgroeide? Waar hij sinds 1999 woont en wat zijn lievelingsplekje is in zijn geliefkoosde stad? We vroegen het rechtstreeks en kregen enkele verrassende antwoorden.Gent -
-
Bestuurder rijdt geparkeerde wagen in de vernieling en pleegt vluchtmisdrijf in Wondelgem
Gent -
Mijnenergie
Tijdens je vakantie thuis niets verbruiken, maar toch betalen: dit kan je eraan doen
Vertrek je binnenkort op vakantie en verbruik je geen energie? Dan lijkt een nulfactuur voor die periode het logische gevolg. Toch zal je in de praktijk ook stroom en aardgas betalen tegen de op dat moment geldende prijzen. Al valt daar wel iets aan te veranderen. Mijnenergie.be legt uit waarom je toch betaalt en hoe je daar een mouw aan past. -
Schrijf je nu in voor ‘De Leukste Zomerbar’ van HLN
Voor het tweede jaar op rij gaan we met HLN op zoek naar de leukste zomerbars van Vlaanderen. Vanaf zaterdag 17 juni kan je op HLN alle zomerbars terugvinden die zijn ingeschreven. Een handig zoekinstrument voor iedereen die in eigen land wil genieten van een lange zomer. Baat je zelf een zomerbar uit of help je een handje, schrijf je dan hier in voor ‘De Leukste Zomerbar’. -
Zwakbegaafde Matthias (29) werd slachtoffer van zinloos geweld: dader en man die alles filmde, blijven in de cel
Gent
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer