Anti-abortusbetogers niet welkom in Gent: “Jullie verspillen jullie tijd hier”
GentEen anti-abortusbetoging van de ultra-katholieke jongerenorganisatie TFP afgelopen werd allesbehalve warm onthaald in Gent. Voorbijgangers maakten op een vredevolle maar expliciete manier duidelijk dat ze niet welkom waren. Het duurde niet lang of er ontstond een tegenbetoging, met bijna dubbel zoveel betogers als de groep waar ze tegenin gingen.
Ze waren met weinig, de anti-abortus betogers - met twintig, allemaal mannen - maar ze maakten meteen veel emoties los in Gent. Net voor de middag stelden ze zich op voor de ingang van de Sint-Niklaaskerk, waar ze bidden, zongen en leuzen scandeerden. Enkele van hen gingen ook rond met brochures om boodschappen te verspreiden als “moeders die abortus doen, zijn moordenaars.”
Tegenbeweging
Het ging om leden van de studententak van het ultra-katholieke TFP dat staat voor tradition, family, property (traditie, familie, eigendom, red.). In navolging van de repressieve maatregelen in Amerika, zijn ze bezig aan een tour door de Benelux. De betogers hadden toestemming gekregen van Stad Gent om daar te staan, maar konden op weinig begrip rekenen van voorbijgangers. “Vrouwen beslissen zelf wat ze doen”, zei een passant stellig. “Jullie verspillen jullie tijd hier.”
De betogers kregen ook veel middenvingers en boegeroep toegeworpen. Het duurde niet lang of er groeide een spontane tegenbeweging aan de overzijde van het plein, aan het postgebouw. In gang gezet door Gentenaar Laura, later vervoegd door leden van Casa Rosa. De vredevolle groep – gedoogd door de burgemeester – hield eigen borden op met krachtige boodschappen als ‘abortus heeft mijn leven gered’ en ‘mijn lichaam, mijn keuze’. De anti-abortusbetogers merkten al snel dat ze niet welkom waren en dropen tien minuten vroeger af dan gepland.
Sneller dan gepland weg
Een uur later doken de mannen van TFP opnieuw op aan de Sint-Baafskathedraal, waar ze opnieuw met weerstand te maken kregen. De vreedzame, kleurrijke tegenbeweging was enkel maar gegroeid en vatte ook hier post tot de extremistische groep - onverrichter zake - naar hun tourbus vertrok. “Normaal gingen ze hier tot 17 uur blijven staan, maar om 15 uur zijn ze al vertrokken”, vertelt Elio van Casa Rosa. “Toen waren wij al met een 200-tal.” De TFP-leden zullen hun bezoek aan Gent niet snel vergeten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Gent
WEERBERICHT: Helder weer in Gent vanochtend
In de middag en de avond is het helder tot licht bewolkt in Gent. De temperatuur wordt niet hoger dan 7 graden bij een zwakke wind uit het westen. -
Livios
Laadpaal of gewoon stopcontact: wat is de voordeligste en veiligste keuze voor het laden van je auto?
Binnen afzienbare tijd rijden we allemaal elektrisch. Je (toekomstige) elektrische wagen moet uiteraard regelmatig opgeladen worden. Is de installatie van een laadpaal dan een vereiste? Wat komt daar allemaal bij kijken? En welk budget moet je daarvoor voorzien? Bouwsite Livios legde vijf vragen voor aan specialist Pluginvest. -
Gent
Verschillende benefieten op poten gezet voor ‘oudste cafébazin van Gent’ (87) na gewelddadige overval: “Zo kan ze een nieuw alarmsysteem kopen”
Dat Lisbeth Waldack (87) graag gezien is, was al lang geweten. De kranige cafébazin houdt al meer dan 58 jaar haar café De Viking open op de Muide. Dat uitgerekend zij slachtoffer werd van een brutale overval, was dan ook een schok voor velen. Daags na de feiten gingen vrienden al op zoek naar manieren om ‘de oudste cafébazin van Gent’ te steunen. Dat resulteerde intussen in meerdere benefieten. -
-
PREMIUMGent
BINNENKIJKEN in een statig herenhuis met royale tuin, momenteel te koop voor anderhalf miljoen euro
Kijk je graag binnen bij de gegoede klasse? Dan ben je aan het goede adres. In de Kasteellaan in Gent staat een statig herenhuis te koop voor niet minder dan 1.585.000 euro. Voordien deed het dienst als kantoor, maar het kan makkelijk omgevormd worden naar een riante woning. -
Het regenweer trotseren? Dat doe je zonder zorgen met deze 15 waterproof én trendy handtassen
Het weer in België is zo grillig dat een regenbui altijd om de hoek loert. Toch hoeft die onvoorspelbaarheid geen domper op de feestvreugde te zijn om jouw mooiste handtas uit de kast te halen. Al kan je natuurlijk ook op safe spelen met deze trendy waterproof handtassen én rugzakken. Beter die waterkringen voorkomen dan genezen, toch? -
Baanwielrennen profs
Jules Hesters pakt goud in afvalling én koppelkoers: “Met zo weinig deelnemers één van de lastigste ploegkoersen ooit”
Mooie namiddag! Jules Hesters (24) veroverde zaterdag in het Vlaams Wielercentrum Eddy Merckx twee Belgische pistetitels. In de afvalling maakte hij z’n favorietenrol waar en de ploegkoers won hij met Tuur Dens. Daags voordien werd hij in het BK scratch tweede na Lindsay De Vylder. -
Gent
Man die stiekem vrouwen in kleedhokjes filmde levenslang gedeeltelijk verlamd na val in douche
“Gaan zwemmen met mijn kindje, dat lukt niet meer. Ik heb te veel schrik dat ik begluurd ga worden.” De impact op een jonge mama is groot, nadat ze het slachtoffer werd van voyeurisme. De dader kon uiteindelijk gevat worden, maar het onderzoek sleepte langer aan dan gepland. De man gleed namelijk uit in de douche, waarna hij in coma belandde en nu levenslang gedeeltelijk verlamd is.