Voorzitter ACLI aangehouden na mogelijk gesjoemel met 225.000 euro subsidies
GenkDe voorzitter van ACLI, is opgepakt op verdenking van sjoemelen met subsidies. De man verscheen donderdag voor de onderzoeksrechter en kreeg een enkelband zolang het onderzoek loopt.
Politie CARMA voerde op woensdag drie huiszoekingen uit bij grote VZW’s in het Genkse, waaronder ook ACLI. De vzw staat voor het organiseren van socio-culturele activiteiten met het oog op het verbeteren van de emancipatie, integratie en participatie van migranten in de Vlaamse samenleving.
De huiszoekingen kaderen in een onderzoek naar subsidieafwending en valsheid in geschriften. Het onderzoek werd opgestart naar aanleiding van een klacht van de Vlaamse Gemeenschap. Het zou gaan over onregelmatigheden ten bedrage van maar liefst 225.000 euro.
Tijdens de huiszoekingen werd een man uit Genk gearresteerd, de voorzitter van ACLI. Hij werd verhoord en verscheen donderdag voor de onderzoeksrechter. De man werd aangehouden en werd onder elektronisch toezicht geplaatst.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
TV
STREAMINGTIP. ‘More Than This’: liefde in alle kleuren
-
Livios
Hopen werk op de tuinkalender van juni: "Zeer belangrijk om snoeiafval goed op te ruimen”
Deze maand is extra druk voor (hobby)tuiniers: de moestuin draait op volle toeren, het onkruid plant zich razendsnel voort én er moeten hagen gesnoeid worden. Daarbovenop kan zomerdroogte al voor problemen zorgen. Bouwsite Livios vroeg tuinexpert Bart Verelst hoe je deze klussen best aanpakt. -
Cultuurcentrum ‘De Bogaard’ viert 50-jarig bestaan met jaarabonnement cultuur én feestweekend
Cultuurcentrum De Bogaard pakt uit met een primeur voor Vlaanderen: voor een vast bedrag kunnen bezoekers een heel seizoen lang zoveel voorstellingen bijwonen als ze willen. Voor 149 euro of 79 euro voor wie jonger is dan 26, geniet je dit seizoen van het hele programma: goed voor meer dan 80 activiteiten.Sint-Truiden -
-
Dan toch geen tweede vestiging van sterrenrestaurant ‘De Slagmolen’ in Bilzen: zaakvoerder trekt zich terug uit kasteel Edelhof
Bilzen -
Verkeershinder verwacht met afsluiten overgang en oprit E314 komend weekend
De E314 is komend weekend afgesloten in rijrichting Lummen tussen knooppunt Kerensheide (NL) en Maasmechelen. Ook de oprit aan de E314 van Maasmechelen richting Lummen wordt afgesloten. Het Agentschap Wegen en Verkeer (AWV) vernieuwt er opnieuw een gedeelte van het wegdek.Maasmechelen -
Lezersbijdrage
Reno maakt fotoboek ‘Ongenezen Wonden’ als eerbetoon aan nazigevangene Paul Paques: “Hij verdient een waardevolle erkenning”
In het kader van zijn eindwerk Fotografie aan LUCA School of Arts C-Mine, maakte Reno Stijnen een fotoboek over politieke gevangene Paul Paques. De student uit Sint-Truiden stelde ‘Ongenezen Wonden’ zondag 28 mei voor, tijdens de 80-jarige herdenking van de nazirazzia in de stad.Sint-Truiden -
Bromfietser (19) gewond na botsing met auto in Genk
Genk