Veertiger wil auto stelen maar eigenaar laat dat niet zomaar gebeuren: “hij hield zich vast aan de wagen tot die tot stilstand kwam”
GenkEen 45-jarige man, die op 4 november 2021 een voertuig met draaiende motor wilde stelen aan het station in Genk, riskeert 24 maanden cel. De carjacker probeerde om, gewapend met een mes, weg te rijden met de auto maar de eigenaar klampte zich vast aan zijn wagen, waardoor de diefstal mislukte.
Op 4 november 2021 stond het voertuig van A.A. met draaiende motor aan het station van Genk toen beklaagde H.D. (45) rond 6 uur ’s avonds de auto opmerkte. Hij wilde met de wagen wegrijden, maar dat lukte niet zonder slag of stoot. Want de eigenaar van de wagen, die H.D. nog net op tijd opmerkte, stapte snel in het voertuig via de passagierszijde.
“Hij hing nog met 1 been uit het voertuig en viel zelfs, maar hij bleef zich vasthouden aan de wagen tot die door passanten tot stilstand kon gebracht worden,” beschreef de aanklager voor de strafrechtbank in Tongeren. Ze vorderde een celstraf van 24 maanden en een boete van 1.200 euro voor de veertiger. “H.D. had een mes vast en vluchtte weg. Maar hij kon aan de ingang van het VDAB-kantoor opgepakt worden. Onderweg naar het politiebureau gooide hij het mes weg. In het politiekantoor wilde hij opnieuw de vlucht nemen en dreigde hij ermee het slachtoffer, die een verklaring kwam afleggen, open te snijden.” Beklaagde zat tot oktober in de cel maar pleegde intussen al nieuwe feiten.
De eigenaar van het voertuig werd gekwetst aan de rechterknie en hield een gescheurde broek over aan zijn reddingsactie. Hij vorderde een schadevergoeding van 300 euro.
De advocaat vroeg om de veertiger een werkstraf op te leggen in plaats van de gevorderde celstraf. Vonnis volgt op 23 februari.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Bromfietser (17) aangereden in Maasmechelen
Aan de Rijksweg in Maasmechelen gebeurde maandagavond een verkeersongeval.Maasmechelen -
Gouden Formule 16
Tweestrijd bij Red Bull? Of toch die gouwe ouwe Alonso? Bewijs dat jij dé racekenner bent en registreer je team nu voor de Gouden Formule 1
De eerste twee GP’s van het nieuwe F1-seizoen zitten er intussen al even op. En zo ook de eerste speeldag van de Gouden Formule 1. Betekent dit dat jij te laat bent om jouw droomteam nog in te schrijven? Neen hoor, helemaal niet: ga nu aan de slag voor de volgende GP in Australië (en de rest van het seizoen) en scoor prachtige prijzen. -
PREMIUMVOETBAL EERSTE NATIONALE
Na drie maanden is Eli Sam Bruce (Patro Eisden) opnieuw volledig fit: “Ik heb een moeilijke periode achter de rug”
Eli Sam Bruce is back. Een knieblessure hield de Patrospits drie maanden uit competitie. En dat was balen voor Sam Bruce, die een aan schitterende seizoen bezig was en tot dan negenmaal de netten bol zette. Vooral op mentaal vlak had Eli het moeilijk. Vorig weekend tegen Mandel maakte hij na de rust zijn wederoptreden. Het geluk straalde uit zijn ogen en gretig dat hij was. “Ik heb een moeilijke periode achter de rug en heb meermaals heel diep gezeten”, blikt Sam Bruce terug. “Iedereen binnen de club, mijn familie en vrienden hebben me al die tijd gesteund en doorheen die moeilijke tijd geholpen. Je weet niet hoe blij en gelukkig ik was om zaterdag terug tussen mijn maats te staan.”Maasmechelen -
-
Woning in Hasselt stort in: “Bezig met renovaties aan het pand”
De Kuringersteenweg in Hasselt is afgesloten nadat er een woning is ingestort. Er vielen geen gewonden.Hasselt -
Genk
N-VA verzet zich tegen erkenning van moskee in Winterslag: “De moskee heeft banden met Milli Görüs, een nachtmerrie voor de Genkse samenleving”
De stad Genk wil de Vlaamse overheid een gunstig advies geven voor de erkenning van drie Genkse moskeeën, waaronder Imam-i-Gazali in Winterslag. Voor de erkenning van die moskee is N-VA evenwel niet te vinden. “Verschillende leden zijn lid van de extremistische Turkse groepering Milli Görüs”, zegt fractieleider Zuhal Demir.Genk -
Jobat
Fietsvergoeding voor iedereen in de privé vanaf 1 mei: hoeveel precies? En krijg je die ook als je met de step of te voet naar je werk gaat?
Nu de lente is aangebroken, nemen opnieuw meer mensen de fiets naar het werk. Dat is niet enkel goed voor jouw gezondheid en die van de planeet, maar ook voor je portemonnee. Op welke vergoeding kun je rekenen door naar je werk te fietsen? Wat als je wandelt of stept? En ben je daarvoor verzekerd? Jobat.be zocht het uit. -
PREMIUM
Gert-Jan (27) drumt voor ons vorstenpaar in Zuid-Afrika: “Koning Filip bood ik al een les aan... Hij knikte vriendelijk”
“Ik ben het gewend om voor breed publiek te spelen. Maar dit is geen standaardpubliek.” Muzikant Gert-Jan Dreessen (27) – een Limburger die in Gent woont – drumt vanavond voor koning Filip en koningin Mathilde tijdens hun staatsbezoek in Zuid-Afrika, en voor de president van dat land. De muzikant legt uit hoe ze bij hem terecht zijn gekomen.Houthalen-Helchteren