“We kunnen onze economie alleen draaiende houden als we oplossingen vinden voor de medische uitdagingen van nu”
We leven steeds langer, met dank aan de ontwikkeling van bijzondere technologieën in de hedendaagse wetenschap. Maar wat is het effect van die hogere levensverwachting op onze pensioenen en bijvoorbeeld de aflossing van een lening? Peter Garnry, Hoofd Aandelen Strategie bij Saxo Bank, werpt een blik op meerdere scenario’s.
Worden we binnenkort allemaal gemiddeld 20 jaar ouder? Dat blijft vooralsnog een wilde speculatie, zo denkt Peter Garnry. “We zien in de statistieken dat onze levensverwachting zelfs achteruit is gegaan tijdens de pandemie”, legt hij uit. “In het Verenigd Koninkrijk heeft de levensverwachting bijvoorbeeld nog nooit zo laag gelegen sinds de Tweede Wereldoorlog. Als we uiteindelijk tóch teruggaan naar een stijgende levensverwachting en we allemaal zo’n 120 jaar oud worden, zal dat zeker een effect hebben op bijvoorbeeld pensioenen en investeringsrendement. Wie weet mag je je hypotheek wel over een veel langere tijd aflossen.”
Langer leven, langer werken
Een tweede factor die invloed heeft op de huidige maatschappij en economie, is de verschuiving in demografie. Garnry: “Jonge mensen krijgen nu minder kinderen dan vroeger, om verschillende redenen. Ze kijken anders naar het leven, zijn zich bewust van hun ecologische voetafdruk en beginnen in te zien dat er heel veel leuke dingen zijn waar je voor kunt leven. Kinderen passen niet altijd meer in dat traditionele plaatje van geluk. Doordat de jongere generatie uitdunt en er vergrijzing ontstaat, komt de economie onder grotere financiële druk te staan. Maar als we collectief langer leven, zouden we misschien ook langer kunnen werken. Dat is een theorie die we pas kunnen uittesten als het zover is.”
Investeren in nabije toekomst
De wetenschappelijke ontwikkeling in de medische wereld is daarom cruciaal, zegt Peter. “We kunnen onze economie, vooral in uitdagende tijden zoals deze, alleen draaiende houden als we oplossingen vinden voor de medische uitdagingen van nu. Als we oplossingen vinden voor de meest gevaarlijke ziektes – zoals hartziekten, kanker, malaria en de SARS- en griepvarianten – kunnen we wellicht wél naar die 120 jaar streven. Met alle bijzondere gevolgen van dien. Maar het blijft zaak dat we investeren in het heden en de nabije toekomst, zodat we niet enkel fysiek maar ook financieel gezond de volgende decennia ingaan.”
Beleggingskansen zijn er altijd al geweest. Ontdek ze eenvoudig met de jarenlange expertise en slimme technologie van Saxo Bank. Zelf beleggen of laten beleggen: wat uw doelen ook zijn, Saxo Bank helpt u om de beste beleggingsbeslissingen te nemen. Open vandaag nog uw Saxo-rekening.
Belangrijke informatie
De inhoud van deze bijdrage is afkomstig van derden en is niet bedoeld als individueel beleggingsadvies of individuele aanbeveling vanwege Saxo Bank. Aan elke belegging zijn risico’s verbonden. Je inleg kan minder waard worden. Hierbij geldt meestal dat een belegging met een hoog verwacht rendement grote risico’s met zich meebrengt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMSpaargids.be
Hoe veilig zijn jouw centen bij de bank? En wat met buitenlandse instellingen?
De bankensector kan nog niet meteen opgelucht ademhalen na de noodovername van Credit Suisse. Het aandeel van Deutsche Bank zakt vandaag namelijk met 13 procent. Ook andere Europese banken noteren deze voormiddag verliezen. Hoe veilig is je geld op de bank, indien deze trend zich blijft verder zetten? Spaargids.be zocht het voor je uit. -
3
Financiële waakhond waarschuwt voor valse online leningen
De Autoriteit voor Financiële Diensten en Markten (FSMA) waarschuwt consumenten voor valse leningen die online worden aangeboden, bijvoorbeeld via Facebook of WhatsApp. De voorbije maanden werden 28 dergelijke frauduleuze kredietverstrekkers geïdentificeerd, zegt de financiële waakhond. -
PREMIUM
Annemie en Tom aangenaam verrast door verdict makelaar over hun renovatie: “We vreesden niet uit de kosten te geraken”
De halfopen woning van Annemie Van Gompel (45) en Tom Van Espen (44) is dan wel tot in de puntjes afgewerkt, de renovatiewerken kostten ook een behoorlijke smak geld: 270.000 euro. Onze woonexpert Björn Cocquyt ging samen met Maarten Mallants van Century 21 Future Home een kijkje nemen en zag dat het goed was: “Dit huis kan een grote groep kopers aantrekken.” -
-
Elektronische betalingen zondagnacht mogelijk verstoord
In de nacht van komende zondag op maandag worden onderhoudswerken uitgevoerd op het elektronisch betaalnetwerk van Worldline. Om die reden kunnen er mogelijk problemen zijn bij elektronische betalingen. -
Gouden Formule 19
Tweestrijd bij Red Bull? Of toch die gouwe ouwe Alonso? Bewijs dat jij dé racekenner bent en registreer je team nu voor de Gouden Formule 1
De eerste twee GP’s van het nieuwe F1-seizoen zitten er intussen al even op. En zo ook de eerste speeldag van de Gouden Formule 1. Betekent dit dat jij te laat bent om jouw droomteam nog in te schrijven? Neen hoor, helemaal niet: ga aan de slag voor de volgende GP in Australië (en de rest van het seizoen) en scoor nog steeds prachtige prijzen. -
PREMIUM
Co-ouders hebben nog 5 dagen om korting op belastingbrief aan te vragen: wie heeft er recht op? En hoeveel krijg je?
Sinds dit jaar hebben beide co-ouders met minstens twee kinderen ten laste recht op een vermindering van hun onroerende voorheffing, een jaarlijkse Vlaamse belasting die berekend wordt op basis van het kadastraal inkomen. De korting wordt niet automatisch toegekend, ouders moeten die zélf aanvragen voor 31 maart. Onze fiscaal expert Michel Maus (VUB) legt uit wie precies recht heeft op de vermindering, hoeveel die bedraagt én hoe je die aanvraagt. -
PREMIUM
Zangeres Lindsay (44) openhartig over haar geldzaken: “Ons appartement in Spanje is een mooie investering voor later”
Achter elke succesvolle man staat een sterke vrouw. In het geval van Christoff De Bolle (46) is dat niet zomaar de eerste de beste. Sinds kort is het zijn jongere zus Lindsay die de zakelijke belangen van de ‘Zeven Zonden’-zanger behartigt. Maar aan welke guilty pleasures geeft Lindsay, mama van Lisa-Marie (4,5), graag geld uit? In onze rubriek centen en percenten biecht ze het op.