Portugal wil inkomensbelasting invoeren voor gepensioneerde inwoners uit Europa
GeldIn Portugal heeft de regerende socialistische partij een wetsvoorstel klaar waardoor buitenlanders 10% belastingen zouden moeten betalen op hun inkomen. Na de financiële crisis van tien jaar geleden had het land op fiscaal gunstregime opgezet om vermogende buitenlanders te lokken, om de economie aan te zwengelen.
Delen per e-mail
De Portugese regering nam in 2009, net na de financiële crisis, fiscale maatregelen om vermogende buitenlanders te lokken. Wie sindsdien naar het land verhuist, moet er de eerste tien jaar geen inkomensbelasting betalen. Dat geldt ook voor pensioeninkomsten.
Volgens het ministerie Buitenlandse Zaken in ons land miste de maatregel zijn effect niet. In het land zijn duizenden Belgen gedomicilieerd. Ook vanuit Frankrijk, Groot-Brittanië en Italië verhuisden vele duizenden gepensioneerden naar Portugal. De populairste regio’s zijn de omgeving van Lissabon en de badplaatsen in de zuidelijke regio Algarve.
Maar de socialistische regering wil de regel nu aanpassen. Niet voor wie inmiddels in het land woont, wel voor nieuwkomers. Die zouden voortaan 10% van hun inkomen moeten afstaan aan de belastingen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Genieten van je pensioen in het buitenland: fiscaal een interessante keuze?
Je oude dag zorgeloos doorbrengen onder de palmbomen, het is de stille droom van veel Belgen. Almaar meer landgenoten beslissen om na hun professionele loopbaan naar het buitenland te verhuizen. Maar wat zijn de gevolgen voor je pensioen? Welke voor- en nadelen moet je tegen elkaar afwegen? Wij gaan na wat het voor je portemonnee betekent. -
Deliveroo trekt naar de beurs
De Britse maaltijdbezorger Deliveroo trekt naar de beurs in Londen. De beursgang van het bedrijf hing al enige tijd in de lucht. -
Deze technische snufjes maken je leven zoveel gemakkelijker
We staan er niet altijd bij stil, maar tal van slimme technologische uitvindingen hebben ons leven al gemakkelijker of entertainender gemaakt. Waar vorige generaties ineens hun leven zagen veranderen door de komst van pakweg walkmans of de Nokia-telefoon, zijn er vandaag andere kleinoden in trek. -
-
PREMIUM1
Is een wederopname van je woonlening interessant? Geldexpert Pascal Paepen: “Goedkoop, maar niet zonder risico’s”
Wij Belgen zijn kampioen in het recycleren. Maar wist je dat je ook vrij eenvoudig je woonlening kan recycleren? “Je leent dan opnieuw het bedrag dat je al hebt terugbetaald, of een deel ervan”, zegt onze financieel expert Pascal Paepen. En dat heeft zo zijn voordelen, al zijn er ook valkuilen aan verbonden. De geldexpert licht toe of een wederopname van een hypotheeklening interessant is voor jou. Meer advies over (ver)bouwen vind je in onze bouwgids. -
Zaventem
Pfizer schrapt tot 38 van de 238 jobs in distributiecentrum in Zaventem: “Net wanneer iedereen zich dubbel plooit in coronacrisis”
In het distributiecentrum van Pfizer in de Hoge Wei in Nossegem (Zaventem) gaan tot 38 van de 238 banen verloren. Dat zegt de christelijke vakbond ACV. Het management van het farmabedrijf kondigde de intentie tot collectief ontslag woensdag aan, luidt het. -
Livios
Koken op inductie: dit zijn de troeven (en de kostprijs)
Meer dan de helft van de verkochte kookplaten zijn inductievuren. Een gasvuur is dus voor velen niet langer de beste optie om te koken. Vanwaar die verschuiving? En wat zijn de grootste troeven van inductie? Bouwsite Livios maakt je wegwijs. -
Recordaantal nieuwe miljardairs in China tijdens coronajaar
China telde nooit eerder zoveel miljardairs als in 2020, nochtans het jaar dat het nieuwe coronavirus de wereldeconomie zware klappen toebracht. De kloof met de Verenigde Staten inzake superrijken wordt alsmaar groter. Eerder raakte al bekend dat zakenman Jack Ma, mede-oprichter van Alibaba, niet langer de rangschikking van rijkste Chinezen aanvoert.