Europese Commissie roept Volkswagen op om álle benadeelden van dieselgate in Europa te vergoeden
De Europese Commissie en de Europese consumentenorganisaties roepen Volkswagen dinsdag op om alle Europese klanten die een wagen met zogenaamde sjoemelsoftware aanschaften, te vergoeden. Tot nog toe betaalde Volkswagen enkel een schadevergoeding uit in Duitsland en ook buiten Europa. Bevoegd eurocommissaris Didier Reynders beschuldigt het Duitse autoconcern ervan "tijd te rekken".
De Europese Commissie is van mening dat Volkswagen met de illegale sjoemelsoftware de EU-wetgeving inzake consumentenbescherming heeft geschonden. Bovendien was het op de markt brengen van dergelijke dieselauto's ook een duidelijk voorbeeld van een misleidende praktijk die in de EU verboden is.
Tot nog toe heeft de Duitse autoconstructeur in Europa echter enkel schadevergoedingen uitbetaald aan benadeelde klanten in Duitsland. Het autobedrijf is van mening dat klanten uit andere landen voldoende geholpen werden door het aanpassen van de sjoemelsoftware.
“Slechte wil”
Daar zijn de Europese Commissie en de Europese consumentenorganisaties het echter niet mee eens. In een statement laakt Reynders de "slechte wil" van het Duitse autobedrijf. Hij roept Volkswagen op om "een uitweg te vinden voor een probleem dat het debat al enkele jaren vergiftigt", door een compensatieregeling uit te werken voor alle Europeanen.
Reynders dringt er bij de autobouwer op aan om niet telkens de uitkomst van het proces in alle verschillende Europese landen af te wachten, maar proactief een regeling te treffen.
Sjoemelsoftware
Het zogenaamde sjoemelsoftwareschandaal kwam in 2015 aan het licht, waarna Volkswagen toegaf op grote schaal uitstoottesten te hebben gemanipuleerd waardoor dieselauto's schoner leken dan ze daadwerkelijk waren. Het schandaal heeft het bedrijf tot nog toe reeds 30 miljard euro gekost.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Independer
Skivakantie: hier zijn winterbanden (en sneeuwkettingen) verplicht
Heel wat Belgen gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar ben je in orde met je winterbanden in de landen waar ze verplicht zijn? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Independer.be geeft een handig overzicht. -
Volkswagen wil dat tegen 2030 helft van verkochte wagens elektrisch is
De Duitse autobouwer Volkswagen wil dat tegen 2030 de helft van de modellen elektrisch zijn. Dat blijkt uit de nieuwe strategie, die het bedrijf dinsdag bekendmaakte. -
Twee op de vijf Belgen kiezen dit jaar voor goedkopere vakantie
Twee op de vijf Belgen zijn van plan om dit jaar minder geld aan hun vakantie te spenderen. Dat blijkt uit een enquête die is uitgevoerd naar aanleiding van het Vakantiesalon, dat vandaag in Brussel van start is gegaan. -
-
Tweedeverblijfstaks brengt kustgemeenten 85 miljoen euro op
De Vlaamse steden en gemeenten zullen volgens ramingen in 2023 voor 108,8 miljoen euro aan inkomsten uit de tweedeverblijfstaks halen. De tien kustgemeenten samen zullen bijna vier vijfde van de totale opbrengst in Vlaanderen innen, 85,2 miljoen euro. Dat blijkt uit cijfers die De Tijd opvroeg bij de Vereniging van Vlaamse Steden en Gemeenten (VVSG). -
Monsterproces over dieselschandaal Volkswagen begint vandaag
Het proces over het omvangrijke dieselschandaal bij het Duitse autoconcern Volkswagen begint donderdag bij de rechtbank in de stad Braunschweig. Vier aangeklaagden zullen verschijnen. Voormalig Volkswagen-topman Martin Winterkorn is niet aanwezig in verband met gezondheidsproblemen. Zijn proces is uitgesteld. -
Belgische gezinnen verbruikten vorig jaar vijfde minder aardgas
Het aardgasverbruik van de Belgische gezinnen en kleine ondernemingen is vorig jaar met een vijfde gedaald. Dat blijkt woensdag uit cijfers van gasnetbeheerder Fluxys. Reden is waarschijnlijk het feit dat de Belgen de verwarming minder hoog zetten en minder warm water gebruikten, klinkt het. -
HLN Shop
Adrenalinejunkie? Hier kan je tegen 60 km/u over het ijs vlammen
De komende weken zal er - naar jaarlijkse gewoonte - opnieuw veel geschaatst, geskied en gesnowboard worden. Maar de winterpret opsnuiven kan nog avontuurlijker! Wat dacht je van racen op het ijs? Ijskarten, goed voor een stevige adrenalineboost, is een ware wintertrend aan het worden. HLN Shop maakt er jou alvast warm voor.
13 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerJohny vanderlinden
geert calu
Kristof france
Geert Landsman
Joel Vandermeeren