Duitse stroomprijs voor het eerst boven de 500 euro/MWh: stijging van 500 procent op jaar tijd
De Duitse stroomprijs is voor het eerst ooit boven de 500 euro per megawattuur gestegen. De prijs om volgend jaar in Duitsland stroom te leveren steeg vandaag met 5,2 procent tot 502 euro per megawattuur. Dat is ruwweg een stijging met 500 procent op een jaar tijd.
Stroom in Europa is historisch duur, als gevolg van de recordprijzen die voor aardgas moeten worden betaald. Het uitvallen van verschillende Franse kerncentrales en lage waterstanden waardoor waterkrachtcentrales minder stroom leveren, dragen bij aan de prijsschok.
Eerder kondigde Duitsland een extra heffing op gas aan. Die zal vanaf oktober worden ingevoerd. Ze gaat een gemiddeld gezin van vier jaarlijks zo’n 500 euro kosten. De Duitse energieregulator zegt bovendien dat het verbruik met een vijfde omlaag moet om in de winter tekorten te voorkomen. “Een realistisch haalbare besparing van gezinnen is ongeveer 15 procent”, zegt Moritz Kuhn, hoogleraar aan de Faculteit Economische Wetenschappen van de Universiteit van Bonn.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tweakers
Een eerste smartphone voor je kind: deze instapmodellen kosten minder dan 200 euro
De schoolpoorten staan opnieuw wagenwijd open. Veel ouders, zeker van wie de kinderen alleen naar school fietsen, vinden het fijn dat hun zoon of dochter dan bereikbaar is. Hoe kies je een allereerste smartphone voor je scholier? Waar moet je op letten? En wat zijn de drie beste keuzes van het moment? Smartphonespecialist Donovan Kerssenberg van technologiesite Tweakers zet je op weg. -
6
Sioen legt deel fabriek in Moeskroen twee weken stil wegens hoge energieprijzen
De West-Vlaamse textielgroep Sioen sluit een deel van haar fabriek in Moeskroen gedurende minstens twee weken, wegens de hoge energieprijzen. Dat heeft de christelijke vakbond bevestigd. De betrokken werknemers worden in tijdelijke werkloosheid om economische redenen gezet. -
Jobat
Werknemers kunnen tot 250 uren Vlaams Opleidingsverlof nemen: hoe vraag je dat aan? En wat zijn de voordelen?
Amper 1 op de 61 werknemers in Vlaanderen – ofwel 1,63 procent – maakte vorig schooljaar gebruik van het Vlaams Opleidingsverlof (VOV). Dat blijkt uit cijfers van hr-dienstenbedrijf Acerta. De verdubbeling van het aantal uren VOV bracht dus geen zoden aan de dijk. “Nochtans biedt het een grote meerwaarde voor werknemers en werkgevers”, zegt Miet Vanhegen, experte educatief verlof bij Acerta Consult, in een gesprek met Jobat.be. -
-
PREMIUM
Extra heffing op gas, afschakelplan voor bedrijven en thermostaat fors lager. Zo gaat Duitsland de winter in
Duitsland voert vanaf oktober een extra heffing op gas in. Ze gaat een gemiddeld gezin van vier jaarlijks zo’n 500 euro kosten. De Duitse energieregulator zegt bovendien dat het verbruik met een vijfde omlaag moet om in de winter tekorten te voorkomen. “Een realistisch haalbare besparing van gezinnen is ongeveer 15 procent”, zegt Moritz Kuhn, hoogleraar aan de Faculteit Economische Wetenschappen van de Universiteit van Bonn. -
Spaargids.be
Tot 120 euro per jaar: dit ziekenfonds betaalt het meeste terug voor de schooluitstappen van je kind
Het nieuwe schooljaar is gestart. Straks volgen de eerste schoolrekeningen. In de kosten voor inschrijving, schoolboeken en ander didactisch materiaal komt het ziekenfonds niet tussen. Voor schooluitstappen of -reizen vaak wel. Het bedrag varieert per ziekenfonds en bij sommige mutualiteiten zelfs per afdeling. Hoeveel betaalt jouw ziekenfonds terug als uw kinderen een schooluitstap maken? Spaargids.be zoekt het uit. -
PREMIUM55
Na Poetins dreigement om gaskraan volledig dicht te draaien: hoeveel gas komt er nog uit Rusland? En wat zou leverstop betekenen voor onze rekening?
-
PREMIUM
Europese gasprijs op nieuw record nu Rusland kraan verder dichtdraait. Wat met komende winter? “Tot januari halen we het. Maar daarna?”
De Europese gasprijs is vandaag naar een absolute recordhoogte gestegen. Daarmee kost aardgas nu nóg meer dan afgelopen winter en zelfs meer dan op het moment van de Russische inval in Oekraïne. Wat betekent dit voor mij als consument? Hoe liggen de kaarten voor de winter? Komen er tekorten en hoe zullen we die voelen? En wat met de prijs, die maar geen plafond lijkt te bereiken?