‘Sludge Life 2’ is de marginaalste videogame die we wellicht ooit hebben gespeeld
Gamepreview‘Sludge Life 2’ is niet de origineelste videogame die we de laatste tijd in onze tengels hebben gehad. Verre van zelfs. Maar wel met enige voorsprong de meest marginale. Eigenlijk moet je ‘m gewoon, wanneer hij later dit jaar verschijnt, zelf spelen: de dimensies van foutheid die deze aanstaande indie-titel verkent zijn lastig om onder woorden te brengen. En toch wagen we ons, na wat tijd te hebben doorgebracht in een vroege versie, aan een poging.
Ooit al een videogame gespeeld waarin een slager ooievaars slacht omdat hun aarshol volgens hem een delicatesse is? Waarin kettingrokers je aanklampen met de booschap dat kinderen wat meer sigaretten zouden moeten paffen? Of waarin je op de rechter duimstick drukt, denkend dat je personage daardoor gaat rennen, maar in plaats daarvan een scheetgeluid door je speakers blaast? Ik weet niet wat de bedenkers van ‘Sludge Life 2’ hebben gerookt toen ze hun game ontwierpen, maar ik wil het.
Ik bestempel dingen niet graag als ‘marginaal’. Het is een beladen term waar een bevooroordeelde stugheid aan vasthangt. Maar het was wel een van de eerste woorden die meteen door m’n hoofd flitsten nadat ik een getimede demo van deze game had aangevat.
Digitale endeldarm
‘Sludge Life 2’ is een first-person-avontuur, waarin je door een zeer schetsmatige 3D-wereld banjert. Je kunt foto’s nemen van alles in de omgeving, en op vrije muren kun je met een spuitbusje een ‘tag’ achterlaten met ‘Ghost’, de artiestennaam van je protagonist, of de beeltenis van een spookje onder invloed van iets. Je kunt praten met personages in de omgeving. En scheten laten.
Visueel heeft ‘Sludge Life 2’ geen echte, consistente stijl. Het is niet omdat het grondthema van de game iets met graffiti te maken heeft dat je je aan de nog wel strakke hiphop-motieven van andere games met een graffiti-thema kunt verwachten, zoals het vrij recente ‘Need for Speed: Unbounded’. Visueel is het eerder een samenraapsel van beeltenissen uit de wereld van Pepe the Frog en 4Chan: de zelfkant van het internet, de endeldarm van onze digitale wereld.
Nèt fascinerend genoeg
De humor? Ach, flauw. En boertig, en ongeïnspireerd, en lui. Maar wel nèt fascinerend genoeg voor iemand die hoegenaamd niet tot de doelgroep van de game behoort om alles toch nog verder te exploreren, en te zien wat er verder nog allemaal voor onzin te doen en vinden is in deze bespottelijke gamewereld.
Een culthitje zal niet uitgesloten zijn wanneer ‘Sludge Life 2’ later dit jaar verschijnt. Dat was de eerste, drie jaar geleden, namelijk ook al: op Steam vinden we recensies terug die voorganger ‘Sludge Life’, van hetzelfde Braziliaans-Amerikaans collectiefje, onder meer “surreëel, onnozen en gaaf” noemden, “onwaarschijnlijk chill”, en “een bewijs dat videogames kunst kunnen zijn”. Sta me toe om te zeggen dat er betere bewijzen van dat laatste bestaan, maar de ‘overweldigend positieve’ Steam-reacties tonen ontegensprekelijk dat die game een publiek vond.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
HLN Shop
Nog geen geschenk voor Vaderdag? Geef een avontuurlijke ‘boys day out’ cadeau
-
Langverwachte ‘Diablo IV’ krijgt nog laatste open bèta om servers te testen
‘Diablo IV’ is in het weekend van 12 tot 14 mei nog een laatste keer als bèta te spelen, als een zogenaamde Server Slam. Daarbij wil de ontwikkelaar de servers van de game testen. In de bèta zijn de eerste zone en Act te spelen, tot level 20. -
Mijnenergie
Goedkoop water opwarmen: doe je dat met de waterkoker, de kokendwaterkraan of het fornuis?
Van pasta of aardappelen koken voor een zomers slaatje tot de avond afsluiten met een ontspannend tasje thee: je kookt vaker water dan je denkt. De meesten onder ons doen dit met de waterkoker. Toch zweren sommigen bij de pan of fluitketel op het fornuis. Met de kokendwaterkraan biedt zich sinds enige tijd ook een meer trendy alternatief aan. Maar waar liggen de verbruikskosten het laagst? Mijnenergie.be maakte de berekening. -
-
Kleine game ‘Planet of Lana’ gooit grote ogen met betoverende graphics en pakkende soundtrack
-
PREMIUM
“Peperduur, maar voor onze sector is dit een iPhone-moment”: kenner fileert Apple-bril en legt uit waarom hij die toch zou kopen
Een goede geluidsinstallatie, televisie én Mac kosten ook veel geld. En dus vraagt Apple voor de Vision Pro liefst 3.500 dollar. Doe daar in euro nog maar een smak bovenop. De bril kan kort samengevat apps zoals Disney+ of je webbrowser in de woonkamer projecteren. “We wisten dat hij duur zou zijn, maar hier schrik ik zelf toch ook van”, zegt AR/VR-kenner Dirk Van Welden. Wat vindt hij van de bril, waarom is die zo duur en waarom zou je die (niet) moeten kopen? -
Livios
Einde van gasketels op komst? “Met een verbod sluit je dingen uit, maar los je het echte probleem nog niet op”
Na Duitsland kondigde ook Nederland aan om gasketels te verbieden vanaf 2026. Komt er binnenkort ook bij ons een verbod op nieuwe zulke ketels? Bouwsite Livios vroeg het aan Charlotte van de Water, klimaatbeleidexpert, en Guy Gommeren, bouwtechnologie-expert bij technologiefederatie Agoria. -
‘Star Wars: Jedi Survivor’ heeft alles om een van de plezantste games van het jaar te worden, maar er is een grote ‘maar’