Recensie 'Armored Core V': Robots op z'n Japans
We kennen sinds een paar jaar allemaal de robots van 'Transformers'. Het spel 'Armored Core V' doet het ook met robots, maar dan op z'n Japans. Of het spel in Europa ook veel potten zal breken, valt nog af te wachten.
Delen per e-mail
We geven het toe, 'Armored Core V' was onderaan in onze kast terechtgekomen, waardoor de review van dit spel een tijdje na de release verschijnt. Maar nu het voorjaarsoffensief van de meeste gameproducenten stilaan eindigt, wilden we dit spel graag nog even aan een test onderwerpen. Het openingsfilmpje van 'Armored Core V' ziet er behoorlijk knap uit. Het deed hopen op meer van dat tijdens het spel, maar voor de graphics hoef je 'Armored Core V' niet te kopen. Tijdens de missies is de omgeving helemaal niet indrukwekkend meer. Het doet allemaal een klein beetje verouderd aan. In Japan was 'Armored Core V' een enorm succes, maar in Europa hoeven we zo'n hype niet te verwachten.
We worden meteen in het verhaal gesmeten en het is even wennen aan het feit dat er geen mensen in beeld komen. Alles draait rond machines en we moeten het stellen met conversaties als enige menselijke stempel in het spel. De eerste missies zijn best leuk: schieten op tanks, futuristische vliegtuigjes en andere robots. We kunnen onze robot snel van links naar rechts bewegen, laten zweven en we mogen zelfs op daken van gebouwen springen. De besturing van dit spel zit dus best goed in elkaar.
Maar na een paar missies hebben we het gevoel dat we het toch allemaal al gezien hebben. De tegenstand is wel wat sterker geworden, al kunnen we regelmatig halverwege een missie op een plaats terecht waar onze robot kan herstellen van de opgelopen schade. De missies kan je zelf kiezen, nadat je ze hebt vrijgespeeld. Op een kaart krijgen we de keuze tussen verhaalmissies en aparte missies. Het valt aan te raden eerst even te oefenen met die aparte missies voor je in het verhaal stapt. De eerste level van het verhaal viel nog heel goed mee, maar vanaf deel twee werd het toch behoorlijk moeilijk.
Dit robotspel heeft zeker geen blijvende indruk achtergelaten. Verwacht er ook geen goed uitgewerkte oorlogsgame van. 'Armored Core V' kan wel een paar uurtjes plezier bieden, maar wat ons betreft ook niet meer dan dat.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
games
Belgische fantasygame 'Nanotale' leert je op een erg originele manier typen
-
games
Alternatieve gamecontrollers voeren strijd op: zijn ze meerprijs waard? Een overzicht
Gespecialiseerde ‘pro controllers’ voor videogameconsoles liggen beter in de hand en bieden meer mogelijkheden om ze naar je eigen voorkeuren te doen werken, maar zijn ook meestal wel een pak duurder dan de officiële gamepads van de fabrikanten. Wat heb je aan die alternatieven, en welke filosofie zit erachter? -
Sparen
Is het einde van goedkope woonleningen nabij?
Voor het eerst sinds lang stijgt de langetermijnrente opnieuw. Goed nieuws voor de economie, maar het betekent ook dat dat er misschien een einde komt aan de historisch lage rentevoeten op woonleningen. Spaargids.be belicht de kwestie. -
-
games
“Misschien is de mensheid gedoemd om zichzelf te vernietigen”: een gesprek met makers van duistere topgame ‘Outriders’
De gratis demo van coöpshooter Outriders al gespeeld? Indien nog niet: zeker doen! Het is een proevertje met een genereuze speelduur en omvang, waarin je kennis zult maken met deze intrigerende game. Of het na die uren nog interessant blijft zal na de release op 1 april moeten blijken. Maar wij vroegen het ook al aan de makers van de game. -
gamepreview
‘NieR Replicant ver.1.22474487139….’ zuigt je even weg van corona, een sprookjesachtige wereld in
Dé kracht van videogames is vaak dat ze je aandacht helemaal kunnen opslorpen, dat ze je meenemen naar een andere wereld, dat je even kan ontsnappen aan de realiteit. En laat dat iets zijn wat NieR Replicant ver.1.22474487139…. heel goed lijkt te kunnen. Met dank aan een gezonde dosis verbeeldingskracht en wondermooie muziek. -
Wielrennen1
Niet iedereen start in de drie heuvelklassiekers, wie rijdt de komende week waar?
Het Ardense drieluik staat voor de deur. De Amstel Gold Race, de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik zijn traditioneel de slotakkoorden van het klassieke wielervoorjaar. Wie komt nog waar in actie? En wie zijn dus geschikte transfers in jouw Gouden Klassiekers-ploeg? Een blik op de programma’s van de toppers. -
KIJK LIVE. Wie verovert het laatste ticket naar de finale van de Belgian League?
ION SQUAD neemt het op tegen Sector One voor een laatste ticket naar de finale. ION SQUAD kwam zeer dominant de league binnen terwijl regerend kampioen Sector One wat probleempjes had in het begin van de split. Nu die laatste weer op koers zit en ION SQUAD genadeloos onderuitging tegen KVM Esports in de juggernaut-match, is alles mogelijk in de halve finale van de Belgian League.