Nicholas Latifi, die met crash mee besliste over F1-wereldtitel Max Verstappen, kreeg doodsbedreigingen: “Extreme toon van haat schokte me het meest”
Formule 1Weinig mensen — op de Formule 1-volgers na, uiteraard — die Nicholas Latifi (26) kenden voor de GP van Abu Dhabi. De Canadees vloog aan het slot van de allesbeslissende race in de vangrail, waarna het Formule 1-kampioenschap nog een ommekeer vanjewelste kreeg. Niet Lewis Hamilton, maar wel Max Verstappen werd wereldkampioen. Latifi bleef achter met doodsbedreigingen en online haat, zo vertelt hij in een open brief.
Het stof na de waanzinnige ontknoping van het Formule 1-seizoen gaat stilaan wat liggen. Lewis Hamilton en kersvers wereldkampioen Max Verstappen deden hun zeg. Ook de ploegbazen van Red Bull en Mercedes lieten zich horen, maar rond de man die met zijn crash in Abu Dhabi mee de oorzaak was voor de plotse ommekeer in de strijd om de wereldtitel bleef het negen dagen lang stil.
Tot nu, want Nicholas Latifi verbrak de radiostilte met een moedige boodschap op zijn sociale mediakanalen. “Er is al zoveel gezegd over de wedstrijdsituatie na mijn opgave in Abu Dhabi. Ik ben doelbewust een tijdje weggebleven van social media om de gebeurtenissen te laten bezinken”, aldus de Canadees. Latifi verwees naar de duizenden reacties die hij kreeg na zijn crash in Abu Dhabi.
Social media gebruiken om iemand aan te vallen en (doods)bedreigingen te uiten is shockerend. De extreme toon van haat schrokte me daarbij het meest
Latifi streed om een verre ereplaats, belandde in de vangrail, waarna de safety car het circuit moest oprijden om de race even te neutraliseren, zodat er brokstukken geruimd konden worden. Latifi gaf op, de safety car-situatie draaide uit in het voordeel van Max Verstappen, die prompt wereldkampioen werd. “Ik wist bij afloop van mijn race meteen hoe het eraan toe zou gaan. Dat ik daarbij mijn social media even wou verwijderen, zegt genoeg.”
“Ik kreeg steunberichten, maar ook veel haat toegestuurd. Ik heb nagedacht over hoe ik hier het best mee kan omgaan en ik wil me dan ook uitspreken tegenover online geweld. Het kan drastische gevolgen hebben voor mensen. Social media gebruiken om iemand aan te vallen en bedreigingen te uiten is shockerend. De extreme toon van haat schokte me het meest.”
Volgens Latifi kwam het tot doodsbedreigingen. “Het is niet nieuw dat ik negatieve berichten over mezelf lees online, elke sporter die op wereldniveau acteert, weet dat hij onder een vergrootglas wordt gelegd. Blijkbaar is één incident dan genoeg om dingen volledig uit proportie te halen en het slechtste in mensen naar boven te brengen, mensen die zich dan nog fans van de sport durven te noemen.”
“Als ik aan de race denk, dan hoef ik me eigenlijk maar aan één groep te verontschuldigen en dat zijn de leden van mijn ploeg. Ik heb dat meteen na de wedstrijd gedaan. Alles wat verder rond mijn opgave gebeurde, was buiten mijn controle. Sommigen zeggen dat ik racete voor een plaats die er niet meer toe deed, maar ik geef alles tot de laatste vlag wappert. In dat opzicht ben ik niet anders dan mijn collega’s aan de start.”
“Ik kan begrijpen dat mensen daar niet mee akkoord gaan. Iedereen heeft recht op zijn eigen mening, maar als die mening gebruikt wordt om haat te verspreiden — tegenover mij en mijn naasten —, dan baart dat me zorgen. Ik voel me gelukkig goed in mijn vel, maar ik mag er niet aan denken hoe iemand die anders in zijn vel zit daarmee kan omgaan. Niemand mag zich door de acties van een roepende minderheid de wet laten dicteren.”
“Sport is competitief, maar ze moet ook mensen samenbrengen. Niet uiteendrijven. Als ik met deze getuigenis ook maar één persoon kan helpen, dan is dit het waard geweest. Mijn ervaringen hebben me doen inzien hoe belangrijk het is om de online haat een halt toe te roepen, daarom vond ik het mijn taak om hier niet stil over te blijven.”
Lees ook.
Minireeks: ‘Het racebloed van Max Verstappen’
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Formule 157
Hamilton likt wonden na pijnlijk moment met Verstappen: “Ik doe niet mee om de titel. Dat is nu al zeker”
Een (nieuwe) desastreuze dag voor Lewis Hamilton. Dertiende eindigde hij in de GP van Emilia-Romagna. Het meest pijnlijke: de veertigste ronde, toen hij werd gedubbeld door Max Verstappen. “Ik was gewoon niet snel genoeg en ik weet niet waarom.” -
Ninashop
The backpack is back! De mooiste rugzakken voor de lente
De tijd dat je een rugzak enkel op de schouders van festivalgangers spotte, is definitief voorbij. Investeren in een luxueuze leren rugzak geeft net zoveel voldoening als eindelijk die gedroomde designertas aan de haak slaan. The backpack is back, en hij blijft ook voor een tijdje. Ninashop.be ging voor jou op zoek naar de knapste exemplaren -
Livios
De vier meest gemaakte fouten bij de aanleg van je tuin
Wil je dit voorjaar je tuin (gedeeltelijk) opnieuw aanleggen? Bouwsite Livios vroeg aan tuin- en landschapsarchitecten welke fouten het vaakst gemaakt worden én hoe je ze vermijdt. -
-
Formule 118
Max Verstappen wint in Barcelona na pech bij Charles Leclerc en wordt nieuwe WK-leider
Max Verstappen heeft in Barcelona zijn vierde overwinning van het seizoen geboekt. De Nederlandse wereldkampioen haalde het voor ploegmaat Sergio Pérez en George Russell. Halverwege de wedstrijd kreeg Charles Leclerc, die riant op kop reed, af te rekenen met een mechanisch probleem. De Monegask moest opgeven. Verstappen is de nieuwe leider in de WK-stand. -
Mijnenergie
Was in de droogkast of aan de draad? Zoveel euro scheelt dat op je energiefactuur
Ben jij net als vele anderen op zoek naar manieren om de kosten van je energiefactuur te drukken? Als je er de ruimte voor hebt, droog je kleren in de lente en de zomer dan zeker buiten aan de wasdraad. Mijnenergie.be zocht uit hoeveel je er exact mee kan besparen. -
PREMIUMFormule 16
Van een neppe haven tot suites van 5.000 dollar: grootser en glimmender dan de GP Formule 1 in Miami wordt het niet
Voorproefje van wat Formule 1 de komende jaren almaar vaker serveert? Kom naar Miami. Grootser wordt het niet meer. Of duurder. Of glimmender. Nepper ook. Noem het een toekomstbeeld. Waarin de show op de eerste plaats komt. Omdat het volk het wil. Omdat de kassa rinkelt. En omdat het politiek niet zo vervelend is als koersen in oorden als Jeddah. -
Formule 16
(Sprankeltje) hoop voor Lewis Hamilton: Mercedes kan in Miami wellicht aanpassingen aan auto doorvoeren
Kan Lewis Hamilton eindelijk de weg naar boven inzetten? Technisch directeur Andrew Shovlin vertelt dat Mercedes volgende week in Miami (6-8 mei) wellicht enkele aanpassingen aan de wagen kan doorvoeren. Cruciale zaken om de erbarmelijke wegligging en het gebrek aan snelheid te begrijpen. “De problemen zullen niet op één dag opgelost zijn, maar mogelijk brengt het ons wel in de juiste richting.” Intussen heeft Hamilton nogmaals gereageerd op de insinuaties dat hij stopt.
21 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerVan Praet Andre
monique bolen
Dimitri Ganje
Koenraad Breems
Vincent Van de Velde