"Alcohol met energiedrank schadelijker dan voorheen gedacht"
Het effect van het mengen van alcohol met energiedranken is schadelijker dan wetenschappers lang hebben gedacht, dat beweert een vooraanstaande Australische psycholoog.
Delen per e-mail
Feestvierders die wodka samen met energiedranken consumeren ervaren andere effecten in de echte wereld dan wanneer de wetenschappelijke experimenten in laboratoria worden gehouden, besluit professor Peter Miller. Hij zegt dat de bezorgdheid omtrent de consumptie van deze drankjes groeit omdat feestvierders hierdoor meer alcohol kunnen drinken en sneller geïntoxeerd zijn.
Sponsoring
Sommige onderzoekers hebben geconcludeerd dat we ons geen zorgen moeten maken over de risico's, maar deze onderzoeken zijn vaak gesponsord door de makers van Red Bull. Op een recente conferentie in Australië bleek dat de vier op de vijf onderzoeken over deze drankjes financiële steun hadden gekregen van deze fabrikant. De vorsers die fondsen hadden gekregen om internationale conferenties waar sprekers van Red Bull aanwezig waren bij te wonen, hadden geconcludeerd dat er geen bewijs bestond dat een combinatie van energiedrankjes en alcohol meer doet consumeren of meer schade aanricht.
Discotheek versus laboratorium
Studies die echter naar een statistisch verband keken tussen de bepaalde vormen van gedragingen en feestvierders die energiedrankjes met alcohol mengden, bleek dat deze personen meer alcohol consumeerden, zich agressiever gedroegen en vaker onder invloed achter het stuur kropen. Het baart Professor Miller zorgen dat de huidige onderzoeken geen rekening houden met consumptie in het echte leven. De meeste labtests gebeuren met een eenheid alcohol en een energiedrankje. Maar 40 procent van de Australiërs die in het weekend op stap gaat zijn zwaar beneveld, een kwart drinkt op een avond meer dan twee energiedranken.
Miller besluit: "Ik zeg niet dat er een oorzakelijk verband is, maar simpelweg een associatie. Ik maak me gewoon zorgen over de rol die Red Bull speelt in dit soort onderzoeken. Het is wel zo dat enkel onafhankelijke onderzoekers, die geen conferenties gesponsord door Red Bull bijwoonden, hebben gezegd dat er meer onderzoek moet gebeuren om de risico's van deze gevaarlijke combinatie bloot te leggen."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Jay-Z koopt voor 25.000 euro alcohol in vijf dagen
De ouders van Blue Ivy hebben op vakantie genoten van de meest exclusieve dranken als wodka van Belvedere, cognac van Rémy Martin en champagne van Dom Perignon en Armand de Brignac. Zo liep hun drankrekening alleen al op tot bijna 25.000 euro tijdens hun cruise op de Middellandse zee waar ook hun dochtertje van 20 maanden bij was. -
Omstreden Turkse alcoholwet van kracht
In Turkije is een fel omstreden anti-alcoholwet van de islamitisch-conservatieve regering van premier Recep Tayyip Erdogan van kracht gegaan. De verkoop van alcohol is nu na 22 uur en in een omgeving van 100 meter rond moskeeën en scholen verboden. Staatspresident Abdullah Gül had de wet in juni ondertekend. De Turkse regering heeft ook de reclame voor alcohol zwaar aan banden gelegd en informatieve waarschuwingen uitgevaardigd. -
Sparen
Is het einde van goedkope woonleningen nabij?
Voor het eerst sinds lang stijgt de langetermijnrente opnieuw. Goed nieuws voor de economie, maar het betekent ook dat dat er misschien een einde komt aan de historisch lage rentevoeten op woonleningen. Spaargids.be belicht de kwestie. -
-
PREMIUM
Hoe selfiecultuur leidt tot een overdaad aan botox en fillers bij jonge meisjes: “Hun droom? Een gezicht waaraan zichtbaar gewerkt is”
-
Energiedrank vs koffie: veel blabla, weinig boemboem
De populariteit van energiedrankjes is nog nooit zo groot geweest. Alleen al in Amerika steeg de verkoop op vier jaar tijd met 60 procent. De mooie praatjes en indrukwekkende waslijst aan "superingrediënten" draagt daar uiteraard veel aan bij. De Huffington Post ging op onderzoek uit. Zes populaire drankjes werden ontleed en vergeleken met koffie, de natuurlijkste bron van cafeïne. -
Wielrennen
Niet iedereen start in de drie heuvelklassiekers, wie rijdt de komende week waar?
Het Ardense drieluik staat voor de deur. De Amstel Gold Race, de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik zijn traditioneel de slotakkoorden van het klassieke wielervoorjaar. Wie komt nog waar in actie? En wie zijn dus geschikte transfers in jouw Gouden Klassiekers-ploeg? Een blik op de programma’s van de toppers. -
Wat is de ideale spaarbuffer?