Verfilming 'Koning van Katoren' in première in Antwerpen
In Antwerpen is vanmiddag de verfilming van het bekende jeugdboek 'Koning van Katoren' in première gegaan in aanwezigheid van de Nederlandse schrijver Jan Terlouw. De film werd getoond op de 25ste editie van het Jeugdfilmfestival.
Delen per e-mail
'Koning van Katoren' is een bekend jeugdboek dat in 1971 verscheen. Het gaat over de 17-jarige jongen Stach, die de gestorven koning van Katoren wil opvolgen, maar daarvoor zeven onuitvoerbare opdrachten moet uitvoeren die de ministers hem opdroegen. Het verhaal heeft daarbij een dubbele bodem over democratische basiswaarden.
In 2012 werd het boek verfilmd door regisseur Ben Sombogaart, met een budget van circa 5 miljoen euro. Ook in ons land werden een aantal scènes opgenomen. Schrijver Jan Terlouw stond de filmmakers met advies bij.
In Nederland werd de film al in december voorgesteld. Naar aanleiding van het Jeugdfilmfestival werd 'Koning van Katoren' zondag ook voorgesteld aan het Vlaamse publiek.
In HETPALEIS in Antwerpen konden verschillende aanwezigen de film voor de eerste keer aanschouwen, in aanwezigheid van onder meer hoofdrolspeler Mingus Dagelet en de intussen 81-jarige Terlouw zelf. Volgens Van Wijnendaele reageerde het publiek zeer enthousiast.
'Koning van Katoren' is vanaf woensdag te zien in heel wat Vlaamse cinema's.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
vtwonen
Dit zijn de grootste badkamertrends van 2022
Het nieuwe jaar is in aantocht, en daarmee breekt er ook een nieuw interieurseizoen aan. Kan jouw badkamer wel een make-over gebruiken? Doe dan inspiratie op met de grootste badkamertrends van 2022, waarbij luxe, wellness en natuurlijke materialen de boventoon voeren. Vtwonen.be overloopt wat je moet weten. -
Regisseur: vervolg op Mrs. Doubtfire “onmogelijk” zonder Williams
Een vervolg op de succesvolle film Mrs. Doubtfire is zonder acteur Robin Williams uitgesloten. Volgens regisseur Chris Columbus gaat er geen sequel komen op de comedy uit 1993 met iemand anders in de hoofdrol. “Het is onmogelijk. Het is gewoon onmogelijk”, zegt hij in een interview met de Amerikaanse nieuwssite ‘SFGate’. -
Film
Belgische film ‘L’Ennemi’ in de prijzen op Londens filmfestival
De film ‘L’Ennemi’ van Stephan Streker is in de prijzen gevallen op de London Film Week 2021. Hij won de prijs voor Beste Film en Beste Acteur met Jérémie Renier. -
-
Showbizz
Films van Adil en Bilall én Matthias Schoenaerts op lijst van ‘must-seefilms 2022’
De entertainmentnieuwssite The Playlist blikt vooruit naar het filmjaar van 2022 en heeft een lijst met 101 films om naar uit te kijken opgesteld. Op die lijst staat onder meer ook de film ‘Batgirl’ van regisseursduo Adil El Arbil en Bilall Fallah. -
Daan, Billie Leyers, Walter Baele en Rik Verheye vertellen over hun rol in animatiefilm 'Let's Sing 2'
-
Film1
Eerste beelden van nieuwe ‘Fantastic Beasts’-film zijn er, met de vervanger van Johnny Depp
Heuglijk nieuws voor Harry Potter-fans. De nieuwste ‘Fantastic Beasts and Where to Find Them’-film is in aantocht. Warner Bros. deelde vandaag al de eerste beelden van de 3de prent in de reeks. Daarin krijgen we voor het eerst Mads Mikkelsen te zien als tovenaar Grindelwald. Hij is de vervanger van Johnny Depp, die ontslagen werd na zijn schandaal in de rechtbank. -
Independer.be
Zijn winterbanden verplicht? En wat bij pech onderweg? Dit moet je weten wanneer je met de auto op skivakantie vertrekt
Na een lockdown van drie weken opent Oostenrijk deze week stilaan opnieuw een aantal skistations. Als je volledig gevaccineerd bent, kan je dus opnieuw in Oostenrijk gaan skiën. Ook in de andere populaire skilanden kan je weer de piste op. Ga je dat met de auto op wintervakantie? Independer.be zet een aantal regels en kosten op een rijtje en geeft advies over je verzekering.