Stem van Sebastiaan de krab uit ‘The Little Mermaid’ overleden
FilmSamuel E. Wright, die de stem insprak van krab Sebastiaan in de Amerikaanse versie van ‘De Kleine Zeemeermin’ uit 1989, is gestorven. De acteur overleed in zijn slaap aan de gevolgen van prostaatkanker. Hij werd 74 jaar oud.
Wright maakte begin jaren 70 onderdeel uit van de originele cast van de Broadwayproductie ‘Jesus Christ Superstar’. Hij was later te zien in musicals zoals ‘The Tap Dance Kid’ uit 1984 en ‘The Lion King’ uit 1998. Voor die beide rollen werd hij genomineerd voor een Tony Award, maar won deze prijzen niet. Ook dook Wright op in afleveringen van series zoals ‘All My Children’ en ‘The Cosby Show’.
In de Amerikaanse versie van ‘De kleine zeemeermin’ is de acteur ook te horen als zanger van het liedje ‘Under The Sea’. Hij nam de rol van trouwe metgezel van Ariel na de animatiefilm weer op in videogames rond de film en in ‘The Little Mermaid II: Return to the Sea’, uit 2000.
“Sebastiaan gaf me wat ik altijd wilde als acteur, namelijk onsterfelijkheid”, zei Wright in 1991 in een interview met Entertainment Weekly. “Wat mij betreft is dat waarom ik in het vak zit. Ik wil dat de hele wereld van me houdt en mij voor altijd herinnert.”
Lees ook
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
film
IN BEELD. Zwangere Kato en K3-zangeres Julia zonder pijn op filmpremière ‘The Little Mermaid’
-
Film1
Popgroep Aqua komt vanonder het stof met rapremix van culthit ‘Barbie Girl’, speciaal voor nieuwe Barbie-film
De nieuwe film ‘Barbie’, met Margot Robbie, krijgt een soundtrack waar menig muziekliefhebber vermoedelijk de vingers bij aflikt. De populairste artiesten van dit moment hebben nieuw werk opgenomen, onder wie Dua Lipa. Ook danceformatie Aqua is uit de mottenballen gehaald voor een bijzondere remix van haar foute hit. Het wordt spannende muziek bij een juist seksloze film. -
TV
STREAMINGTIP. ‘More Than This’: liefde in alle kleuren
Zin om de week in te zetten met een portie onvervalst tienerdrama? Dan bent u bij VRT MAX aan het juiste adres. Zij brengen met ‘More Than This’ een uitstekende Australische reeks in stelling, waarbij het gevoelsleven van vijf adolescenten centraal staat. -
-
Film
KIJK. Dochter Cardi B gaat met vader Offset en halfzusje naar wereldpremière ‘The Little Mermaid’
-
Mijnenergie
Tijdens je vakantie thuis niets verbruiken, maar toch betalen: dit kan je eraan doen
Vertrek je binnenkort op vakantie en verbruik je geen energie? Dan lijkt een nulfactuur voor die periode het logische gevolg. Toch zal je in de praktijk ook stroom en aardgas betalen tegen de op dat moment geldende prijzen. Al valt daar wel iets aan te veranderen. Mijnenergie.be legt uit waarom je toch betaalt en hoe je daar een mouw aan past. -
vtwonen
Gebruik kattenbakkorrels en koffieprut: met deze tips vermijd je een stinkende vuilnisbak in de keuken
Het is misschien wel één van de minst favoriete spullen in huis: de vuilnisbak. Vaak een doorn in het oog, maar wel essentieel en onmisbaar in de keuken. Nog vervelender wordt het als de vuilnisbak gaat stinken. De inhoud is al geen pretje, maar al helemaal niet als de geur zich door huis verspreidt… bah! Dit kun je doen tegen een stinkende vuilnisbak volgens vtwonen.be. -
PREMIUMFilm
“De ‘Kampioenen’ zijn sowieso een hit. Nu is het afwachten”: Jan Verheyen neemt risico met ‘Het Geheugenspel’
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer