Regisseur Andrew Dominik reageert op kritiek ‘Blonde’: “De film maakt geen enkel verschil omdat Marilyn dood is”
FILM‘Blonde’, de biopic over Marilyn Monroe, krijgt sinds de release op 28 september behoorlijk wat kritiek te slikken. De controversiële, expliciete en provocerende scènes in de Netflix-film zorgen voor geschokte reacties. Maar daar trekt regisseur Andrew Dominik (55) zich niets van aan. Sterker nog: hij is erg blij dat de fictieve kijk op het leven van Monroe “zoveel mensen woedend maakt”. Dat liet hij weten op het Red Sea International Film Festival in Saudi-Arabië.
Volgens de ‘Blonde’-regisseur is de massale kritiek te wijten “aan het feit dat Amerikaanse films conservatiever worden”. Verder geeft hij ook de schuld aan female empowerment. “We leven in een tijd waarin het belangrijk is om vrouwen te presenteren als krachtig", legde Dominik uit. “Het publiek wilt Marilyn Monroe opnieuw uitvinden als een krachtige vrouw. Dat is wat ze willen zien. En als je ze dat niet laat zien, raken ze van streek. Wat nogal vreemd is, want ze is dood. De film maakt geen enkel verschil. Volgens velen verpest de film hun beeld van Marilyn Monroe en dat begrijp ik. Maar dat is het hele idee van ‘Blonde’. De film probeert de iconografie van haar leven te gebruiken en de betekenis binnenstebuiten te keren.” Afgelopen februari liet hij al weten aan ‘Screen Daily’ dat de film uitdagend zou zijn. “Het was mijn bedoeling om het publiek te traumatiseren met deze film. Ik wilde de kijker dezelfde ervaring laten ondergaan als Marilyn”, klonk het destijds.
Lees meer onder de foto.
‘Blonde’ is gebaseerd op de gelijknamige bestseller van Joyce Carol Oates uit 1999 en vertelt het woelige levensverhaal van Marilyn Monroe. Van haar jeugd als Norma Jean, haar reis naar de top tot haar turbulente romances. De Netflix-film kreeg het zeldzame en strenge NC-17-label - enkel geschikt voor mensen van 18 jaar en ouder vanwege (onder meer) scènes met verkrachtingen. ‘Blonde’ werd dan ook onder vuur genomen omdat de film focust zich op de niet-bewezen gruwelijke en tragische momenten uit het leven van Marilyn Monroe. In één scène krijgen we Marilyns vagina van binnenuit te zien. En in een andere voert ze een conversatie met haar nog ongeboren foetus, die haar smeekt om de zwangerschap niet af te breken. Verder werd Monroe ook afgebeeld als iemand die een seksuele relatie had met Charlie Chaplin Jr. en Edward G. Robinson Jr., en gedwongen werd tot orale seks met voormalige Amerikaanse president John F. Kennedy. Hoewel er talloze geruchten rondgingen over affaires en abortussen, werden die nooit gestaafd met officiële bewijzen.
Recensenten maakten de controversiële film met de grond gelijk en organisaties zoals Planned Parenthood zijn er niet over te spreken. Ook topmodel Emily Ratajkowski maakte haar ongenoegen duidelijk via sociale media. “We vinden het blijkbaar geweldig om de pijn van vrouwen voor te stellen als een fetisj. Kijk naar Amy Winehouse, kijk naar Britney Spears, kijk naar de manier waarop we geobsedeerd zijn door de dood van Diana, dode vrouwen en seriemoordenaars”, klonk het resoluut.
KIJK. Emily Ratajkowski geeft kritiek op ‘Blonde’.
LEES OOK:
Journalist spit de waarheid rond de dood van Marilyn Monroe boven: “Het was een doofpotoperatie” (+)
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Film
Hollywoodactrice Helen Mirren schittert als slechterik in nieuwe trailer ‘Shazam! Fury of the Gods’
De sequel ‘Shazam! Fury of the Gods’ is in aantocht. De nieuwe DC-film bouwt verder op het superheldenverhaal van Billy Batson, maar deze keer staat hij er niet alleen voor. Samen met zijn vrienden neemt hij het op tegen de Daughters of Atlas, een wraakzuchtig trio bestaande uit Hollywoodsterren Helen Mirren, Lucy Liu en Rachel Zegler. “We zijn in oorlog en zullen allès verwoesten.” Er wacht de helden een zwaar gevecht. “We hebben maar één taak: de wereld redden.” -
film
Ophef over Kate Winslets kapsel op de nieuwe ‘Titanic’-poster: “Linkerkant in het openbaar, rechterkant onder de lakens”
‘Titanic’ wordt 25 jaar en dat gaat uiteraard niet zomaar voorbij. De filmklassieker verschijnt in februari opnieuw in de cinemazalen. Het hart van ‘Titanic’-fans ging al sneller slaan door de nieuwe filmposter en trailer die werd gelost. Al houdt hen wél iets specifiek in de ban. Wat gebeurde er met Kate Winslets haar? -
TV
“Ik hoef jouw f*cking excuses niet te horen”: trailer tweede seizoen ‘Hacked’ gelost
Goed nieuws voor de fans van de bekroonde jongerenreeks ‘Hacked’, want het tweede seizoen is in aantocht. In de eerste tien afleveringen maakte de kijker kennis met de drie hechte vrienden Nilou (Alicia Andries), Malick (Misha van der Werf) en Adanne (Helena Tengan), die gechanteerd en geteisterd werden door een genadeloze hacker. Maar nu is het tijd voor de andere kant van het verhaal. De fans komen eindelijk wat meer te weten over de hacker zélf. -
-
Gouden Cross
1+1 actie: schrijf voor de start van het WK veldrijden een Gouden Cross-ploeg in en krijg er een gratis team bij
Komend weekend vindt de apotheose van het veldritseizoen plaats. In het Nederlandse Hoogerheide strijden de renners om de felbegeerde regenboogtrui. Met de Gouden Cross kan je jouw eigen droomploeg samenstellen en zo prachtige prijzen scoren. Schrijf je voor de start van de wedstrijd bij de beloften (zaterdag 4 februari om 13 uur, red.) een ploeg in, krijg je er zelfs een gratis team bij. -
FILM
Razzies trekken nominatie van 11-jarige Ryan Kiera Armstrong voor ‘slechtste actrice van het jaar’ in: “We betreuren onze keuze”
De organisatie van de Razzies, de awards voor de slechtste filmprestaties van het afgelopen jaar, heeft zich geëxcuseerd voor de nominatie van een elfjarige actrice. Het gaat om Ryan Kiera Armstrong, die op de lijst stond voor ‘slechtste actrice van het jaar’. Na een storm van kritiek geeft de organisatie toe dat de nominatie erg ongevoelig was. -
Film
STREAMINGTIP. ‘Pamela, a love story’: de babe uit ‘Baywatch’ vertelt haar levensverhaal
Over het liefdesleven van Pamela Anderson is al heel wat inkt gevloeid, maar inmiddels is de ‘Baywatch’-actrice klaar om het heft in eigen handen te nemen. In de nagelnieuwe Netflixdocumentaire ‘Pamela, a love story’ doet ze nu voor het eerst zélf haar relaas. -
HLN Shop
Tegen 60 km/u over het ijs vlammen: dit is dé aanrader voor wie op zoek is naar een portie winterse adrenaline
De komende weken zal er - naar jaarlijkse gewoonte - opnieuw veel geschaatst, geskied en gesnowboard worden. Maar de winterpret opsnuiven kan nog avontuurlijker! Wat dacht je van racen op het ijs? Ijskarten, goed voor een stevige adrenalineboost, is een ware wintertrend aan het worden. HLN Shop maakt er jou alvast warm voor.