David Prowse, de man in het Darth Vader-pak, overleden op 85-jarige leeftijd
FilmHij vertolkte een van de meest iconische rollen ooit, maar toch wist bijna niemand hoe hij er echt uitzag. David Prowse, de man die Darth Vader vertolkte in de eerste ‘Star Wars’-trilogie, is overleden. De acteur werd 85.
Delen per e-mail
Het was zijn managment die het overlijden bekendmaakte via Twitter. “Het is met grote spijt en hartverscheurend verdriet voor ons en miljoenen fans over de hele wereld, dat we moeten melden dat onze klant Dave Prowse overleden is op 85-jarige leeftijd”, klonk het. Een doodsoorzaak werd niet bekendgemaakt, maar de Britse acteur leed al enkele jaren aan gezondheidsproblemen. In 2014 werd dementie bij hem vastgesteld, en in 2018 trok hij zich terug uit het openbare leven. “Er is niets aan te doen", liet hij toen optekenen. “Ik had heel graag een cameo gehad in een van de nieuwe films, maar ik zou waarschijnlijk mijn tekst vergeten zijn.”
Prowse begon zijn carrière eigenlijk als gewichtheffer en bodybuilder, maar werd wereldberoemd dankzij zijn vertolking van Darth Vader in de eerste drie ‘Star Wars’-films. Regisseur George Lucas zag Prowse een lijfwacht spelen in de film ‘Clockwork Orange’ (Stanley Kubrick, 1971) en vroeg hem voor de rol. Al was hij enkel verantwoordelijk voor de fysieke rol van de iconische slechterik. De man, afkomstig uit Bristol, sprak eerst ook de tekst van Darth Vader in, maar zijn stem werd later vervangen door die van de Amerikaanse acteur James Earl Jones. Zijn accent bleek niet te verbergen. “We noemden hem Darth Farmer”, verklapte wijlen Carrie Fisher (prinses Leia) ooit in een interview.
Prowses acteursloopbaan duurde ongeveer een halve eeuw. Hij speelde in series zoals ‘The Saint’, ‘Space 1999' en ‘Doctor Who’. Prowse was ook Frankensteins monster in de Bond-parodie ‘Casino Royale’ in 1967. Hij speelde die rol ook in andere films. In Groot-Brittannië was hij ook bekend als de ‘Groene Kruis Man’ die tien jaar lang in talrijke reclamefilmpjes de verkeersveiligheid van vooral kinderen bevorderde. Hij was op die rol voor het Nationale Verkeersveiligheidscomité erg trots. Hij kreeg er ook een koninklijke onderscheiding voor, aldus de BBC.
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios Val jij voor de charme van een tiny house? Zoveel kost het je
Om een woning te kopen of te (ver)bouwen heb je al snel een grote som geld nodig waar je jaren voor afbetaalt. Dat verklaart de populariteit van meer alternatieve woonvormen, zoals tiny houses. Daarbij woon je op kleiner en met minder spullen, maar wel met meer financiële vrijheid. Hoeveel betaal je voor zo’n tiny house? Bouwsite Livios vroeg het aan Tiny House Belgium. -
Jobs Sportief aangelegd? In deze jobs zit je zelden op een stoel
Voor sommige sportievelingen is een hele dag op een stoel moeten zitten de grootste gruwel die ze kunnen bedenken. Wil jij ook liever een job waarin je veel kan wandelen, lopen, fietsen of bewegen? Jobat.be ging op zoek naar enkele jobs die ook goed zijn voor je conditie. -
TV Blauwe ‘Baby Yoda macarons’ uit ‘The Mandalorian’ zijn vanaf nu te koop
Baba Yoda heeft vanaf nu zijn eigen macarons. De Amerikaanse bakkersketen Williams Sonoma maakte een eigen versie van de blauwe versnaperingen die te zien zijn in de Disney+-reeks ‘The Mandalorian’. -
-
TV Hollywood ligt weer stil: kijkers moeten langer wachten op nieuwe afleveringen van topseries
Kijkers van series als ‘Grey’s Anatomy’, ‘American Horror Story’ en ‘This Is Us’ moeten langer wachten op nieuwe afleveringen. Ook de televisietakken van Disney en 20th Century Fox leggen de opnamen voorlopig stil in verband met het oplaaiend aantal coronabesmettingen en het stijgend aantal doden in Los Angeles en omgeving. -
Film Mindy Kaling licht tipje van de sluier op over ‘Legally Blonde 3': “Ik kan niet wachten om te zien hoe de fans reageren”
Dat Mindy Kaling (41) het scenario van de derde ‘Legally Blonde’-film schrijft, is al langer bekend. Nu licht de actrice zelf een tipje van de sluier op in een nieuw interview met Access. -
Film The Hollywood Reporter noemt nieuwe film Koen De Bouw ‘frontrunner' voor Oscars
Op zondag 25 april worden de Oscars uitgereikt, en dus wordt er al langzaam aan gekeken naar mogelijke kanshebbers. Volgens The Hollywood Reporter, een toonaangevende Amerikaanse website, zou ‘The Man Who Sold His Skin’, de nieuwe film van Koen De Bouw (56), wel eens kans maken op een beeldje. -
Film Tom Hanks is er zeker van: “Bioscopen blijven absoluut bestaan”
Volgens de Amerikaanse acteur Tom Hanks (64) blijven bioscopen wereldwijd ook na de coronacrisis nog zeker bestaan. Dat zei hij in een interview met Collider, waarin hij kwam praten over zijn nieuwe film ‘News of the World’.