Geraakt u nog met de bus in Gent? Gemeente zoekt oplossing voor geschrapte bushaltes
EvergemFiles aan Meulestedebrug en de heraanleg van de Evergemsesteenweg zorgen ervoor dat er tijdelijk geknipt wordt in de buslijnen 50 in het Gentse. Dat is een doorn in het oog van vele Evergemnaren die daardoor met het openbaar vervoer niet meer tijdig op het werk of op school kunnen geraken. De gemeente ging daarom met De Lijn aan tafel zitten om een oplossing te vinden.
Meer dan een uur aanschuiven aan de Gentse Wiedauwkaai is vandaag niet meer uitzonderlijk. Door de werken aan Meulestedebrug en de heraanleg van de Evergemsesteenweg lopen de bussen veel vertraging op. Sinds 21 november zijn die problemen enkel nog wat groter geworden door de invoering van ‘vierkant groene’ verkeerslichten aan Meulestedebrug. Die zorgen ervoor dat fietsers en voetgangers tegelijk kunnen oversteken. Dat is heel wat veiliger, maar de files namen sindsdien sterk toe. Scholieren zagen hun reistijd soms verviervoudigen en de chauffeurs van De Lijn verloren zelfs zoveel tijd dat ze dreigden te staken als er niet werd ingegrepen.
Lijn 55
Dat doet De Lijn nu ook. Vanaf donderdag 8 december zal het enkele buslijnen inkorten en omleiden. Concreet gaat het om buslijnen 52, 53, 54, 55 en 58. Zo stopt bus 58 vanaf donderdag aan Gent-Zuid en rijdt hij dus niet meer door naar het Sint-Pietersstation. Lijnen 52, 53 en 54 stoppen dan weer aan het het Rabot, in plaats van aan het knooppunt Gent-Zuid. Aan het Rabot kan je wel overstappen op tram 4, maar ook dat kost weer tijd.
Maar uit de info van De Lijn blijkt dat buslijn 55 het zwaarst wordt getroffen, zeker voor pendelaars uit Zelzate, Evergem en het noorden van Gent. Zo vallen tussen de Spoorwegstraat in Evergem en het Sint-Pietersstation alle op- of afstaphaltes weg. In plaats van door Gent te rijden, maakt de bus vanaf donderdag een omweg via de R4 om zo aan het het Sint-Pietersstation te geraken. Wie een halte heeft in Gent-Centrum, moet vooraf dus overstappen.
Brielken
Die tijdelijke afschaffing van die bushaltes is erg vervelend voor vele studenten en pendelaars uit vooral Rieme, Ertvelde en Wippelgem. Zeker omdat die tijdelijke afschaffing zou kunnen duren zolang de werken bezig zijn, dit mogelijk tot augustus 2023. De Evergemse diensten zaten daarom maandag met De Lijn rond de tafel om een oplossing te zoeken voor het probleem. “Om de omgeving van Meulestedebrug te vermijden, zal die buslijn 55 vanaf donderdag 8 december komende vanuit Zelzate, Rieme, Ertvelde, Kluizen, Wippelgem, Kerkbrugge langs Evergem- centrum naar tramhalte Brielken rijden”, zegt burgemeeester Joeri De Maertelaere (N-VA). “Vanuit Brielken passeert die bus nog halte Spoorwegstraat en rijdt dan verder rechtstreeks langs de R4 naar station Gent-Sint-Pieters. Vanaf daar kan men dan via bus of tram eventueel de binnenstad in.”
Verder is het ook mogelijk om aan het Brielken over te stappen op de tram of om over te stappen op buslijn 57 of 58 naar Sint-Jacobs en Gent-Zuid. “Die keuze zal afhangen van de concrete eindbestemming van elke reiziger, maar is hoe dan ook een moeilijke puzzel”, vervolgt De Maertelaere. “De Lijn maakt zich sterk dat door de aangepaste routes de reistijd maar even lang zal duren als de normale reistijd voorheen via de gewoonlijke route, zonder vertraging. Gezien wij niet bevoegd zijn op het grondgebied Gent was het beter geweest als onze diensten hiervan vroeger op de hoogte waren. Daarom zullen we de situatie verder opvolgen om te zien om alles verloopt zoals het zou moeten.”
LEES OOK:
- MIJN STAD. Gentse ‘taxi-legende’ Fouad: “Ik heb de Brugse Poort uit mijn jeugd voor een stuk teruggevonden in De Pinte”
- Drie jaar na faillissement Holy Food Market staat Baudelokapel opnieuw te koop: eigenaar laat stevige schuldenput achter
- G.R. alias ‘Eveline’ gaat genadeloos door: van de BV’s en het Nederlandse boetiekhotel tot een Belgische topspits
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
‘Belgium’s Next Top Model’ is terug (en ze zijn op zoek naar kandidaten)
Voor elke ‘he’, ‘she’ en ‘they’, voor elk kleurtje of maatje: ‘Belgium’s Next Top Model’ is terug van weggeweest en verschijnt in het najaar van 2023 als tiendelige reeks op Streamz. Veertien modellen zonder professioneel contract proberen zich op te werken in het oog en het hart van een vierkoppige jury. En jij kan een van hen zijn. -
Jobat
Wil je 100 euro netto meer verdienen? Dan moet je op deze bruto loonsverhoging rekenen
Een loonsverhoging ziet er misschien mooi uit op papier, maar kan bij de eerstvolgende loonfiche best tegenvallen. Tussen het bruto- en nettobedrag van je hoger loon zit namelijk een groot verschil. Jobat.be berekent hoeveel opslag je bruto moet vragen om netto 100 euro over te houden. -
Evergem
Begonnen in 1989, maar inmiddels is ‘vierdezaterdagwandeling’ toe aan 350ste editie: “Met zo’n fantastische groep geraak ik het niet beu”
Elke vierde zaterdag van de maand organiseert Evergem Sport! vzw begeleide wandelingen langs verborgen natuurpracht in Vlaanderen. Zaterdag 28 januari stappen ze hun 350ste (!) ‘vierdezaterdagwandeling’ in Sint-Jan-in-Eremo. -
-
Spaargids.be
Tot 2,55% rente op een termijnrekening: een goede beslissing? Of kies je toch beter voor een spaarrekening?
De rentevoeten zijn de voorbije weken aanzienlijk gestegen. Is het dan interessant om nu al een termijnrekening te openen? Of blijf je je geld nog altijd beter op een spaarrekening parkeren? Spaargids.be geeft advies. -
Gent
Omwonenden FNO-site mogen geen groenten en eieren meer uit eigen tuin eten nu verhoogde PFAS-waarden gemeten zijn
Op de oude FNO-site, naast de brandweerkazerne in de Roggestraat 70, zijn verhoogde PFAS-waarden vastgesteld. Binnen een straal van 100 meter wordt aangeraden om geen groenten of dierlijke producten uit eigen tuin te eten. Tot op 500 meter wordt geadviseerd om geen grondwater te gebruiken. -
Sleidinge
Bavo voltooit uitdaging van 53 marathons in 52 weken: “Nu twee weken rust, maar kijk al uit naar nieuwe uitdagingen”
Bavo Laureyns is geslaagd in zijn opzet. Zo liep de Sleidingenaar het afgelopen jaar maar liefst 53 marathons in 52 weken. Wie echter dacht dat hij nu even op zijn lauweren zou rusten, komt bedrogen uit. “De marathon van Gent en Rotterdam zijn al ingepland. Nadien mik ik op het zwaardere werk." -
Gent
Meer dan 100 jaar oude pelsenwinkel gesloten na overlijden eigenaar: “Rudy was een meester in zijn vak”
Er staan meerdere panden te koop in de Donkersteeg, maar eentje schiet er toch wel bovenuit. De pelsenwinkel van Rudy Van Acker bestond meer dan honderd jaar, maar het vroegtijdig overlijden van de eigenaar, betekende ook het einde van de winkel.