Evergem wil drijvende zonnepanelen op spaarbekkens
Evergem/KluizenDe Watergroep, het waterbedrijf achter de spaarbekkens in Kluizen, onderzoekt of het drijvende zonnepanelen kan plaatsen op hun bekkens. Als die panelen 40 procent van het spaarbekken innemen, maakt Evergem meteen een grote sprong van 61 procent naar 90 procent inzake hernieuwbare energie.
De spaarbekkens in Kluizen hebben een totale oppervlakte van 100 hectare. De Watergroep onderzoekt of hier op termijn drijvende zonnepanelen kunnen komen. Momenteel liggen er al zonnepanelen op de dijken, maar de gemeente mikt op meer.
Zo wil het in samenspraak met North Sea Port zonnepanelen plaatsen op drie grote loodsen in het havengebied. Verder komen er ook nog extra windmolens in het havengebied. In Vlaanderen staat Evergem op plaats zeven als het gaat over windenergieproductie.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
PORTRET. Wie is Sam Baro (46), de man die regionale omroep AVS van de ondergang redt? “Ik ben Gentenaar én Meetjeslander”
Assenede -
Vijfde Urban Trail in Oostakker zamelt geld in voor Breënsfonds
Ideaal loopweer vandaag, en wie nog niet weet waarheen om een paar kilometers af te haspelen, kan altijd in Oostakker terecht. Daar organiseert scholengroep EDUGO al voor de vijfde keer een laagdrempelige Urban Trail.Gent -
Hultjenbrug tijdelijk niet in gebruik
Van maandagochtend 5 juni tot zondag 18 juni wordt de Hultjenbrug afgesloten voor afwerkingswerken. Tijdens die periode is het dus niet mogelijk de fietsbrug over het Ovaal van Wippelgem te gebruiken.Evergem -
-
Kermis in Ertvelde: wielerwedstrijden, kinderanimatie en veel muziek
Evergem -
PREMIUM
“Ze wist altijd de kalmte te bewaren in het crisiskot”: U13Cup moet het voor het eerst doen zonder ‘straffe madam’ Ann
“U13Cup is familie.” Het was één van de citaten die vorig jaar het zilveren jubileum van de U13Cup kleurde. Dit jaar moet de grootste familie van Bassevelde het voor het eerst doen zonder medewerkster Ann De La Rue. Ze maakte jarenlang deel uit van van het vaste secretariaat van het tornooi, maar verloor dit jaar de strijd tegen kanker. “Ze bleef haar ongeëvenaarde zin voor humor behouden, ook toen ze al ziek was.”Assenede -
TV
STREAMINGTIP. ‘More Than This’: liefde in alle kleuren
Zin om de week in te zetten met een portie onvervalst tienerdrama? Dan bent u bij VRT MAX aan het juiste adres. Zij brengen met ‘More Than This’ een uitstekende Australische reeks in stelling, waarbij het gevoelsleven van vijf adolescenten centraal staat. -
De klassieke, rechthoekige handtas is passé. Dit model is wél erg hot deze zomer