James Newman opnieuw Britse inzending Songfestival
EurovisiesongfestivalJames Newman (35) zal dit jaar opnieuw het Verenigd Koninkrijk vertegenwoordigen op het Eurovisiesongfestival in Rotterdam. Dat heeft de BBC vrijdag bekendgemaakt.
Delen per e-mail
De zanger zou vorig jaar al meedoen, maar toen werd het liedjesspektakel vanwege de coronacrisis afgeblazen. James is blij dat hij een tweede kans krijgt. "Ik moet afmaken wat ik ben begonnen", zei de zanger op BBC Radio 1. "Ik was zo van slag toen het vorig jaar werd geannuleerd; ik kreeg de kans niet eens om naar Rotterdam te gaan en op het podium te zingen.”
James is samen met zijn broer John bekend van hits als ‘Love Me Again’ en ‘Blame’. Hij werkte samen met grote namen als Toni Braxton, Ed Sheeran en Olly Murs. De samenwerking met Rudimental leverde hem een nummer 1-hit op voor ‘Waiting All Night’. Zijn grootste hit scoorde hij in 2018 met 'Therapy’, dat hij samen met Armin van Buuren maakte. James werd daarnaast al twee keer genomineerd voor een Grammy. Met welk nummer hij meedoet aan het songfestival wordt later bekendgemaakt.
Doordat het Eurovisiesongfestival vorig jaar niet kon doorgaan, moesten landen beslissen of ze in 2021 dezelfde artiest sturen. Veel landen kozen daarvoor, wel moeten ze een ander nummer kiezen. Zo mag Hooverphonic dit jaar ons land vertegenwoordigen, net zoals vorig jaar gepland stond. Het Verenigd Koninkrijk is als een van de 'big five' al verzekerd van een plekje in de finale op 22 mei. Ook Frankrijk, Duitsland, Italië en Spanje - en Nederland als gastland - hebben al een finaleplek.
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Songfestival
Dit waren jouw favoriete acts uit 20 jaar Eurovisiesongfestival
Geen Eurovisiesongfestival in levende lijve, maar Peter Van de Veire maakte er het beste van in ‘En de 12 punten gaan naar...’ In de Eurovisie-Facebook live kon de kijker stemmen op de beste acts van de laatste twintig jaar. -
PREMIUMSongfestival
Wat er ook gebeurt, het Songfestival gaat dit jaar door: alle mogelijke scenario's op een rij
-
Songfestival
Hooverphonic gaat naar Songfestival met ‘Release Me’: beluister hier het nummer
Hooverphonic heeft vanochtend voor het eerst hun liedje voor het Songfestival laten horen. Het drietal trekt dit jaar naar Rotterdam om ons land te vertegenwoordigen. -
-
Sparen
Hoe financiert u best uw verbouwingen?
Hebt u tijdens de coronaperiode ook ineens beslist om uw huis te verbouwen? Of realiseert u zich dat er nog werk aan de winkel is om uw huis energiezuinig te krijgen? De vraag is dan hoe u die werken wil financieren: met een hypotheeklening, een renovatielening of een groene lening? Spaargids.be legt uit dat elke kredietvorm zijn voor- en nadelen heeft. -
Sparen
Sparen voor uw (klein)kind: vier interessante formules
Kreeg u van uw ouders ook een financieel rugzakje cadeau toen u meerderjarig werd of uw studies afmaakte? Of spaart u zelf met dat doel voor uw kinderen of kleinkinderen? Spaargids.be legt uit waarom het interessant is om niet alleen spaarformules, maar ook beleggingen te overwegen. -
Songfestival
Bookmakers voorspellen 10e plaats voor Hooverphonic: “We hadden eerst een ABBA-achtig nummer klaar”
Songfestivalkenner Jens Geerts voelde Hooverphonic aan de tand over hun deelname in Rotterdam. Alex Callier onthult dat Hooverphonic oorspronkelijk met een “ode aan ABBA” naar het Songfestival wilde trekken. -
HLN Drive
Is een elektrische auto echt goedkoper in verbruik?
We kunnen niet ontkennen dat een elektrische auto geld kost. Veel geld. “Maar het verschil met een wagen met verbrandingsmotor win je op termijn terug”, horen we dan. Is dat wel zo? HLN Drive haalde de rekenmachine boven.