Europa League. Yorbe Vertessen scoort eerste Europese goal, Tielemans en Castagne onderuit tegen Warschau
Europa LeagueYorbe Vertessen heeft in de Europa League zijn eerste Europese doelpunt gemaakt. Hij hielp PSV als invaller aan een 1-4 zege bij Sturm Graz. Adnan Januzaj leverde een assist af bij Real Sociedad, dat 1-1 gelijkspeelde tegen Monaco.
Het waren Sangara (32.) en Zahavi (51.) die PSV aan een 0-2 voorsprong hielpen, Stankovic (55.) maakte de aansluitingstreffer. Vertessen, een centrumspits, viel na 64 minuten in. Eerst maakte Max (74.) er nog 1-3 van, voor Vertessen (78.) de 1-4 eindstand op het bord zette.
In dezelfde groep deelden Real Sociedad, met Adnan Januzaj in de basis, en Monaco, met Eliot Matazo op de bank, de punten. Disasi (16.) zette Monaco al snel op voorsprong, Merino (53.) maakte op aangeven van Januzaj gelijk. PSV en Monaco staan bovenin in groep B met ieder vier punten. Sociedad telt twee punten, Sturm Graz is puntenloos.
Leicester, met Youri Tielemans en Timothy Castagne aan de aftrap, ging verrassend met 1-0 de boot in bij Legia Warschau. Emreli (31.) maakte het enige doelpunt. Lyon, waarbij Jason Denayer geblesseerd ontbreekt, won met 3-0 van Brondby. In dezelfde groep haalde Sparta Praag het met 1-0 van Rangers.
Er was ook nog een ander verrassend resultaat, want Napoli verloor thuis met 2-3 van Spartak Moskou, waar Maximiliano Caufriez in de driemansdefensie stond. Dries Mertens kwam niet van de bank bij Napels, dat al op het halfuur met tien viel na de uitsluiting van Rui. Het stond toen wel 1-0 voor, want Elmas had de score al in de eerste minuut geopend. Promes (55.) maakte na de pauze gelijk, Ignatov (81.) bracht de Russen nadien op voorsprong. Caufriez werd acht minuten voor tijd nog uitgesloten met een tweede keer geel en Promes (90.) maakte er nadien 1-3 van. De eer om de einstand vast te leggen was weggelegd voor ex-Charleroi-spits Victor Oshimen (90+4.), die er diep in de blessuretijd 2-3 van maakte.
Bayer Leverkusen heeft op de tweede speeldag van de Europa League met ruime 0-4 cijfers gewonnen bij het Schotse Celtic. Leverkusen telt nog het maximum van de punten, Celtic is puntenloos. Hincapie (25.), Wirtz (35.), Alario (58.) en Adli (90+4.) waren de doelpuntenmakers met dienst donderdagavond in Glasgow. In dezelfde groep won Real Betis, dat net als Glasgow zes op zes heeft, met 1-3 bij Ferencvaros.
In groep E won Lazio met 2-0 van Lokomotiv Moskou en speelden Galatasaray en Marseille 0-0 gelijk. In groep F haalde Braga het met 3-1 van Midtjylland en won Rode Ster Belgrado met 0-1 bij Ludogorets.
Dessers wint met Feyenoord, AS Roma en Mourinho vieren ook in Conference League
AZ heeft op de tweede speeldag van de Conference League met 1-0 gewonnen van het Tsjechische Jablonec. De Nederlandse club uit Alkmaar komt aan de leiding in groep D. Albert Gudmundsson (53.) maakte na de rust het enige doelpunt van de wedstrijd. AZ heeft nu vier punten en komt alleen aan de leiding, Jablonec heeft drie punten. Randers en Cluj, die donderdag 1-1 gelijkspeelden, tellen respectievelijk twee en één punten. In groep C won AS Roma met 0-3 bij Zorya Luhansk. CSKA Sofia en Bodo/Glimt speelden in die groep 0-0 gelijk. In groep A speelden LASK en Maccabi Tel Aviv 1-1 gelijk en won HJK met 2-4 bij Alashkert.
Feyenoord, met invaller Cyriel Dessers, heeft in de Conference League met 2-1 gewonnen van Slavia Praag. Vitesse, met Lois Openda in de basis, ging met 1-2 onderuit tegen Rennes, waar Jérémy Doku geblesseerd ontbrak.
Het was Kokcu (14.) die Feyenoord op voorsprong bracht, Linssen (24.) maakte er al gauw 2-0 van voor de Rotterdammers. Holes (63.) scoorde na de pauze nog tegen voor de Tsjechen, maar verder kwam Slavia niet meer. Dessers mocht na 64 minuten invallen. In dezelfde groep won Union Berlijn met 3-0 van Maccabi Haifa.
In Arnhem was het Wittek (30.) die de thuisploeg op het halfuur op voorsprong bracht. Guirassy (54.) en Sulemana (70.) draaiden de rollen in de tweede helft om. In het slot werd Bade nog uitgesloten bij Rennes, dat desalniettemin zijn voorsprong kon vasthouden. In dezelfde groep haalde Tottenham het met ruime 5-1 cijfers van Mora. Harry Kane (68, 76, 88.) maakte in de tweede helft een zuivere hattrick.
In groep H won Bazel met 4-2 van Almaty en haalde Qarabag het met 1-4 van Omonia. In groep F won FC Kopenhagen met 3-1 van Lincoln Red Imps en speelden PAOK en Slovan Bratislava 1-1 gelijk.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Europa League
Brian Priske: “We weten wat duel tegen Fenerbahçe betekent na twee nederlagen”
Simpel gezegd: Antwerp moet punten pakken - liefst zelfs drie - tegen Fenerbahçe. Dat beseft Brian Priske ook. “Verliezen we, zal het moeilijk worden.” -
FILM
STREAMINGTIP. ‘And Just Like That... The Documentary’: Carrie Bradshaw blijft fascineren
Na succesreeks ‘Insecure’ - met de geweldige Issa Rae in een glansrol - krijgt ook ‘And Just Like That…’ een eigen documentaire. Die blikt niet alleen terug op de geschiedenis en impact van HBO-reeks ‘Sex and the City’ - waar ‘And Just Like That’ uit voortvloeide -, maar laat de kijker eveneens ontdekken hoe die sequel nu precies tot stand kwam. -
Europa League4
West Ham-fans gaan boekje te buiten op vliegtuig naar België met antisemitische gezangen, club reageert geschokt
Op sociale media is een video opgedoken waarop te zien is hoe fans van West Ham op een vliegtuig naar België een antisemitisch lied zingen terwijl een Joodse man door het gangpad naar zijn zitplaats loopt. De club reageert geschokt en dreigt met een clubverbod voor de betrokken fans. -
-
EUROPEES VOETBAL7
Coëfficiëntenalarm! Club Brugge en AA Gent houden Belgische hoop levend, al is de kloof nog groot
Een Europese avond met een overwinning, een gelijkspel en een nederlaag. Tel daar het verlies van Club Brugge tegen Manchester City bij, en je krijgt... 0.600 punten. Na drie speeldagen staat België op de coëfficiëntenranking nog steeds 13de. Dat rechtstreeks ticket voor de Champions League komt steeds meer op de helling. -
Spaargids.be
Tot 1.500 euro tussenkomst voor logopedie: daarvoor kan je bij deze mutualiteiten terecht
Goed en duidelijk kunnen spreken: het is belangrijk voor jong en oud. Daarom geven mutualiteiten vaak een tussenkomst aan mensen die het op dat vlak wat moeilijker hebben en die nood hebben aan logopedie. Spaargids.be zet de voordelen en tussenkomsten van de verschillende ziekenfondsen op een rij. -
PREMIUMEUROPA LEAGUE1
“Ik ben een kind van Malmö, het is mijn club”: Union ontvangt de ex van Zlatan Ibrahimovic
“Ik ben een kind van Malmö, het is mijn club.” Als Ibrahimovic over Malmö spreekt, roept dat diepe emoties op over zijn lastige jeugd in een migrantenwijk en zijn doorbraak als jonge prof. Met Malmö zakt de ex van ‘Ibra’ af naar Union, want Zlatan krenkte zijn lief ook zwaar. -
Europa League21
Union blijft imponeren in Europa: 3-3 na nieuwe spektakelmatch geeft zekerheid over Europese overwintering
Union blijft verbluffen in de Europa League, met tegen Braga opnieuw een fameuze comeback na een 1-3-achterstand voor een 3-3-gelijkspel. Het maximum is Union kwijt, maar met 10 op 12 is Europese overwintering nu al een feit en wenkt de groepswinst.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer