Advocaat Sander Van Loock
Volledig scherm
PREMIUM
Advocaat Sander Van Loock © Rv / Getty Images

Koppel krijgt factuur van 500 euro na annulering in een restaurant: kan dat zomaar? Advocaat vertelt wat jouw rechten zijn

Stel: je hebt met je partner gereserveerd in een hip restaurant, maar moet door omstandigheden annuleren. Balen. En alsof dat niet genoeg is, krijg je even later een factuur van 500 euro in de bus! Het overkwam onlangs een koppel, dat compleet uit de lucht viel toen het restaurant de schadevergoeding eiste. Moeten ze die betalen? En kunnen restaurants ook een tegemoetkoming vragen als je gewoon niet komt opdagen? Advocaat Sander Van Loock van kantoor Simont Braun zet rechten en plichten van uitbater en consument op een rij. 

  1. Indian summer: met deze spullen geniet je ook na de zomer maximaal van je terras
    HLN Shop

    Indian summer: met deze spullen geniet je ook na de zomer maximaal van je terras

    Heb je van je terras een kleine oase gemaakt waar het heerlijk vertoeven is? Dan wil je daar natuurlijk maximaal van genieten. Nu de zomer stilaan op haar einde loopt zou het maar jammer zijn je gezellige buitenplek straks al te moeten verlaten om je weer binnenskamers terug te trekken. Met enkele kleine en grotere hulpmiddelen is dat gelukkig niet nodig. HLN Shop overloopt wat je kan doen om zo lang mogelijk van je terras te kunnen profiteren.
  2. Waar eet ... Inge Onsea uit ‘De Verraders’? “"Door de combinatie van eten, wijn en kunst ben je precies in New York”
    PREMIUM

    Waar eet ... Inge Onsea uit ‘De Verraders’? “"Door de combinatie van eten, wijn en kunst ben je precies in New York”

    Binnen de modewereld is Inge Onsea (52) een ‘pièce unique’. Haar kledingstijl getuigt van veel smaak, en met Essentiel Antwerp heeft ze een knap modeimperium uitgebouwd. Die stadsnaam in haar eigen modelabel koos ze waarschijnlijk niet toevallig, want wat foodspots betreft, steekt Antwerpen er met kop en schouder bovenuit. “Bij deze locatie aan het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten tafel ik het liefst aan de bar.”