“Vergeet gin… Negroni is het nieuwe hippe aperitief”: Duo maakt van lockdown gebruik om nauwelijks gekende cocktail terug op de kaart te zetten
Mere/OordegemAls beginnend leverancier van dienstverlening in de bouwsector kon Stefaan Maes (35) uit Mere omwille van corona niet op klantenprospectie gaan. “Maar omdat stilzitten niks voor mij is, besloot ik de nauwelijks gekende cocktail Negroni terug op de kaart te zetten.” Met hulp van Sybren Hoffelinck werd een vooraf gemixte Negroni gedestilleerd. “Vergeet deze zomer gin of aperol.”
Delen per e-mail
Zelf is Stefaan al vele jaren fan van Negroni. Dat is een cocktail die klassiek gemaakt wordt met een derde gin, een derde Vermouth en een derde Campari of Italiaanse bitter. “Volgens de legende ontstond die cocktail in 1919 toen de Italiaanse graaf of ‘conte’ Negroni zijn barman vroeg om eens een straffere ‘Americano’ te maken. Nadien zouden de reizen van de graaf voor een verdere verspreiding, tot in Amerika, hebben gezorgd.”
Roaring twenties
Of dat verhaal klopt is niet zeker, maar de ‘Negroni’ maakte in elk geval wel deel uit van de ‘roaring twenties’, zoals de periode na de Eerste Wereldoorlog wordt genoemd. Maar net zoals gin vele jaren uit het zicht verdween, gebeurde hetzelfde met Negroni. “En daar besloot ik verandering in te brengen”, vertelt Maes. Samen met Sybren Hoffelinck uit Mere, succesvol (her)ontwerper van de Amerikaanse ‘Moonshine’ en zoon van Kwibus-brouwerij Danny in Oordegem, besloot hij een eigen vooraf gemixte Negroni te destilleren.
“De oorspronkelijke Negroni is arbeidsintensief, want je moet hem steeds mengen. Bovendien is hij met 28 graden ook snel te sterk om er meerdere van te drinken.” Daarom gingen Maes en Hoffelinck samen aan het experimenteren. “De lockdown was ideaal om veel te proberen, experimenteren en bij te schaven.” Het duo verving daarbij één van de basis-ingrediënten. “De Vermouth lieten we vallen en we maakten zelf drie destillaties die samen de oorspronkelijke Negroni heel sterk benaderen.”
Zoektocht van zes maanden
Een zoektocht die zes maanden duurde, maar volgens het duo tot de ideale combinaties leidde. “Het resultaat werd na vijf weken rijping op vat geblend tot een harmonieus licht bitter geheel van 22 graden met sinaasappelsmaak en een zachte toets van zoethout. In Italië vonden we bovendien een speciale lekkere Gemellii Bergamot Tonic waardoor je gerust enkele Negroni’s kan drinken op een zonnig terras.”
Voor Stefaan en Sybren is het duidelijk: “Vergeet deze zomer gin of aperol, keer terug naar de roaring 20’s na de drooglegging en kies voor het nieuwe frisse Conte Negroni.” De nieuwe drank wordt verkocht in flessen van 500 milliliter en kost 29,50 euro. Verzending binnen België kost 6 euro, maar is gratis voor bestellingen vanaf 60 euro. Gratis ophalen is eveneens mogelijk bij Jolie VOF, Oudenaardsesteenweg 701 in Bambrugge (Erpe-Mere) op weekdagen van 14 tot 17 uur, alsook op zaterdag van 9.30 tot 12 uur en van 13 tot 17 uur.
Meer info: www.conte-negroni.com
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mere
Kristof de coninck (38) is nieuwe directeur voor Sint-Jozefschool: “Niet evident starten met half weggestopte gezichten”
De leiding van de secundaire Sint-Jozefschool in Mere komt vanaf volgend schooljaar volledig in handen van Kristof De Coninck uit Wetteren. Die was tot voor kort adjunct-directeur van DvM HTB in Aalst, maar maakte nu al de overstap. “Ik ben klaar voor deze nieuwe uitdaging en kijk uit naar de gezichten achter de mondmaskers.” -
HLN Drive
Deze classic cars maakten een elektrische comeback
De opkomst van lage emissiezones maakt autoconstructeurs creatief. Heel wat klassiekers maken immers hun comeback als elektrische wagen, een leuke marketingstunt, maar tegelijk ook interessant voor groene autoliefhebbers. Zij kunnen van een oldtimer genieten zonder zich zorgen te maken over hun uitstoot. HLN Drive bekeek de leukste elektrische oldtimers of classic cars die een comeback maakten als EV. -
Magische girlpower, hoopgevende natuurbeelden of achter de schermen bij Snelle: dit is onze streaming top vijf voor dit weekend
Wekelijks schuimt onze redactie de verschillende streamingplatformen af, op zoek naar de beste films, series en docu’s voor het weekend. Deze week op het menu: een hoopgevende natuurdocumentaire over het lockdowneffect op Apple TV+, een magisch Brits kostuumdrama op Streamz en een doodeerlijk portret van Lars Bos, beter gekend als popartiest Snelle, op Netflix. -
-
Erpe-Mere
Gemeente vormt molencommissie om tot molenraad
De gemeentelijke molencommissie van Erpe-Mere wordt voortaan een volwaardig adviesorgaan van de gemeente. -
Erpe-Mere
Gemeente schrapt/verbiedt speelplein, vakantie- en voetbalkampen, maar voorziet noodopvang
De gemeente Erpe-Mere gaat voor de komende paasvakantie nog een stap verder dan de donderdag aangekondigde strengere federale regels. -
Erpe-Mere
Afrit E40 Erpe-Mere wordt zondag tijdelijk afgesloten door parcourswijziging Ronde van Vlaanderen
Omwille van de werken in de Rooseveltlaan gaat de Ronde van Vlaanderen dit jaar op zondag 4 april niet over het dorpsplein van Erpe, maar wel voorbij de op- en afrit van de E40 richting Gent. -
Erpe
Mazouttank opengescheurd door losliggend deksel: 500 liter in riolering gestroomd
In de Rooseveltlaan in Erpe heeft een vrachtwagen vrijdagavond zo’n 500 liter mazout verloren nadat een losliggend riooldeksel zijn mazouttank had opengereten.