Vanaf april brandstof van de toekomst tanken in Erpe-Mere: DATS24 opent pomp voor H2 waterstof
ErpeVergeet CNG of Compressed Natural Gas, benzine en diesel. Elektrische stroom wek je milieuvriendelijker op met het uitstootvrije waterstofgas. Dat is de reden waarom DATS24, de brandstofleverancier van de Colruyt-groep, het vanaf de tweede helft van april mogelijk maakt om waterstof te tanken langs de Gentsesteenweg N9 in Erpe.
“De fysieke installatie van onze site in Erpe-Mere is net afgerond”, vertelt Maarten Van Houdenhove van DATS24. In een volgende fase wordt werk gemaakt van het testen van die installatie. “In samenwerking met Toyota volgen nu nog een hele reeks druktesten, leidingtesten, tankpistooltesten, programmatietesten en tanktesten met verschillende voertuigen. Nadien volgt een keuring door het door de overheid geaggregeerd studiebureau Certius.”
Geurloos
Geen overbodige luxe aangezien waterstof in tegenstelling tot gas reukloos, maar wel even explosief en brandbaar is. Van Houdenhove benadrukt dat DATS24 werkt volgend de strengste normeringen op vlak van veiligheid en het goed functioneren. “Hiervoor baseren we ons op de resultaten van de studie naar de Best Beschikbare Technieken in de markt en de PGS35-criteria die door de Nederlandse overheid worden opgelegd voor H2-waterstofstations.”
Waterstof is bovendien niet helemaal nieuw voor DATS24. “De technieken en procedures zijn sterk gelijkend met diegene voor CNG-stations welke we al tien jaar bouwen en uitbaten. Verder hebben we intussen al drie jaar een H2-waterstofstation in Halle. Dat station was overigens het allereerste in Europa dat geïntegreerd werd in een publiek tankstation met andere brandstoffen.” Dit jaar opent DATS24 overigens nog meer waterstofstations in ons land.
Geen CNG
“Deze maand wordt waterstof tanken mogelijk in Haasrode en Wilrijk. Na Erpe-Mere in april volgen in augustus en september nog Herve en Ollignies.” Of Erpe-Mere op termijn eveneens CNG krijgt, is onduidelijk. “Dat was oorspronkelijk de bedoeling, maar de gastoevoer door Fluvius kent momenteel op die plek een te onregelmatige druk en onvoldoende volume om een CNG-pomp te voorzien.” Hierdoor moeten CNG-gebruikers uit de streek voorlopig een ommetje blijven maken naar de CNG-stations van DATS24 aan de E40 in Wetteren, de Colruyt in Aalst of van ILvA in Aalst.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Heerlijk relaxen in eigen tuin: zo geef je de gezelligheid een flinke boost
Nu de zon al enkele dagen van de partij is, trekken we met z’n allen naar buiten om te genieten. Dat lukt des te beter in een gezellige tuin. Heb je groene vingers of net helemaal niet? Dat maakt niet uit. Met deze tips van bouwsite Livios tover je je tuin om tot een uitnodigende ruimte waar je fijn kan vertoeven met familie en vrienden. -
PREMIUM
Auto's op waterstof zijn de toekomst. Onze beursexpert legt uit hoe je er geld mee kan verdienen: "Zeker niet voor hartlijders"
Uitstekende beleggers die niet vies zijn van wat risico kijken niet te veel achteruit. Ze kijken vooruit. Ze zijn voortdurend op zoek naar trends die zich aandienen en waaraan ondernemingen veel geld kunnen verdienen. Beursexpert Pascal Paepen duidt die trends voor ons. Vandaag heeft hij het over het potentieel van auto’s op waterstof. “Ook beleidsmakers geloven meer en meer in een toekomst op waterstof.” Is het nu het ideale moment om erin te investeren? -
Spaargids.be
Je tuinhuis, bloemenperk of zwembad veilig stellen? Zo zinvol is een aparte verzekering voor je tuin
Heel wat mensen herontdekten tijdens de lockdown hun tuin. Misschien is dit dan ook het goede moment om even stil te staan bij de verzekering ervan. Wat als je tuinmeubilair beschadigd raakt door intense hagel of brand? Of je bloemenperk of gazon bezoek krijgt van loslopend wild of vandalen? Stel dat je opstaand zwembad lek slaat... Spaargids.be gaat voor je na of je verzekering tussenbeide komt. -
-
Oost-Vlaanderen
Parket kondigt strengere aanpak aan: “Met gsm achter het stuur? Voor acht dagen rijbewijs kwijt”
Bestuurders die in Oost-Vlaanderen betrapt worden met de gsm achter het stuur, kunnen meteen voor acht dagen hun rijbewijs kwijt zijn. Dat heeft het parket beslist. -
PREMIUMMere
Enkele uren na zware brand bij firma D’Hoker blijft nog amper iets over van familiebedrijf van generaties: “Vader probeerde nog spullen te redden, maar vlammen grepen snel om zich heen”
Een hoop bakstenen, isolatie en verwrongen en deels gesmolten machines. Dat is het enige dat overblijft na de zware brand die woensdagmiddag woedde bij tuinbouwmachines D’Hoker in de Bosstraat in Mere. “Mijn vader heeft nog geprobeerd spullen in veiligheid te brengen”, vertelt zoon Jeroen. -
Showbizz3
OnlyFans-ster Jamecia verklapt hoeveel extra ze verdient na de Streamz-docu, en dat is niet weinig
Hoe gaat het met de OnlyFans-modellen uit de documentaire ‘OnlyFans: De Naakte Vlaamse Waarheid’, een half jaar nadat de reeks op Streamz verscheen? Dat wou Showbits wel eens weten en dus spraken we opnieuw af met Jamecia. Haar getuigenis heeft haar carrière zeker een boost gegeven. Ze verdiende al goed haar boterham met seksueel getinte video’s, maar sindsdien heeft ze nog meer volgers. Volgers die haar uiteraard betalen om haar video’s te kunnen bekijken. Hoeveel haar dat extra oplevert per maand, verklapt ze aan Senne in een nieuwe Showbits. Bekijk hier de succesvolle Streamz-docu Onlyfans. -
PREMIUM
Rijden we binnenkort met zijn allen op waterstof? “Je kan er zelfs al eentje kopen”, zegt onze auto-expert
De elektrische auto of ‘EV’ wordt beschouwd als de meest milieuvriendelijke manier van autorijden omdat hij een zogenaamde ‘nulemissie’ heeft: geen reststoffen uit de uitlaatpijp. Maar hij is niet alleen. Ook de waterstofauto stoot niets uit dat schadelijk is. Utopie of dichterbij dan je denkt? Onze auto-expert Joost Bolle informeert je in zes vragen en evenveel antwoorden.