Ultieme huldiging voor volkstroubadour Jan De Wilde: “Hij zette Erpe-Mere, en in het bijzonder deelgemeente Aaigem, op de kaart”
Zanger en kleinkunstenaar Jan De Wilde (76) kreeg vrijdagavond aan het einde van het allereerste optreden in het nieuwe cultuurhuis EMotia in Erpe-Mere de titel van ereburger van de gemeente. “Een erkenning voor de manier waarop je onze gemeente op de kaart zette.”
In 2015 vierde de zanger met woonplaats het gehucht Berg in Aaigem dat hij vijftig jaar op de planken stond. Een carrière om u tegen te zeggen. Zo bracht hij de eerste versie van ‘De Eerste Sneeuw’ en schreef hij zelf tal van nummers waaronder ‘He He’, ‘Een vrolijk lentelied’ en ‘Joke’.
Dat laatste nummer leverde hij vanop de kansel in zijn Aaigem de titel van ‘pornozanger’ op. De tijden zijn duidelijk veranderd, waardoor de nog steeds uiterst bescheiden en timide man anno 2020 de titel van ereburger van Erpe-Mere toegekend kreeg als eerbetoon “voor zijn succesvolle carrière waarbij hij Erpe-Mere, en in het bijzonder deelgemeente Aaigem, op de kaart zette.
Will Tura
De Wilde hoort nu – meer dan verdiend – thuis in het rijtje van andere ereburgers die Erpe-Mere kent. Zo kreeg Will Tura de titel van ereburger omdat hij in 1958 zijn allereerste optreden onder die artiestennaam in de gemeente gaf. Wijlen kunstenaar en gewezen burgemeester Herman De Somer van Vlekkem kreeg eveneens de titel en ook wielerlegende en al meer dan 40 jaar lang de laatste Belgische Tourwinnaar Lucien Van Impe gingen hem vooraf.
Een speech kwam er niet. De zanger - die ondanks meer dan 75 levensjaren en een gevulde carrière – nog elke keer een beetje sterft wanneer hij op het podium stapt, was duidelijk wel aangedaan. “Maar dit is eigenlijk veel te veel eer voor wat ik maar realiseerde. Zeker in vergelijking met iemand als Lucien van Impe die internationaal gekend is”, klonk het alweer bescheiden na het prachtige optreden dat de man in samenwerking met de mensen van KeeremesTemBeirg bracht.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Erpe
Princiepsakkoord voor afsluiting twee spooroverwegen op scholierenlijntje
De gemeente Erpe-Mere en Infrabel vonden een akkoord voor de bijkomende schrapping van twee extra spooroverwegen van het scholierenlijntje. Over een eventuele sluiting van de spooroverweg in de Veldstraat achter het station van Burst is (momenteel) nog geen akkoord. -
Bambrugge/Mere
Wielerwedstrijden over gewijzigd parcours door werken Gentsestraat: door Visser en Beekstraat
Het sportieve deel van de kermis van Bambrugge verloopt dit jaar iets anders dan normaal. Door de werken in de Gentsestraat in Burst gaat het parcours van Wielerclub Bambrugge Sportief dit jaar richting Mere. -
TV
Van ‘Queer Eye’ tot ‘Queer as Folk’: met deze titels kijkt u helemaal Pride-proof
Brussel hing in mei al trots de vlaggen uit, de rest van de wereld volgde in juni en in augustus beleeft de Scheldestad met ‘Antwerp Pride’ traditioneel haar LGBTQ+-hoogmis. Maar een 15-jarige jubileum-editie met alle toeters, bellen, binders en pailletten is niet compleet zonder een even kleurrijk en inclusief tv-lijstje. Want ook vanop de bank kunt u zich vergapen aan op en top queer reeksen die beroeren, ontroeren, entertainen en informeren. Dat de optocht niet zomaar een bandeloos feestje is, maar begon als een opstand voor gelijke rechten en vrijheden leert u in de documentairereeks ‘Pride’ op Disney+. Waarna shows als ‘Queer as Folk’ op STARZPLAY, ‘Our Flag Means Death’ op Streamz en ‘It’s a Sin’ op VRT NU u met een lach en een traan de mensen achter het acroniem tonen. -
-
Lede
Steenweg N442 in Lede afgesloten wegens asfalteringswerken en heraanleg kruispunt
Automobilisten uit Wichelen, Berlare, Aalst of Erpe-Mere die via de Vijfhuizen en N442-steenweg van of naar Lede rijden, krijgen vanaf maandag 8 augustus flink wat wegomleggingen voorgeschoteld. Lede is dan onbereikbaar vanaf kruispunt Vijfhuizen. Vanaf 16 augustus wordt gewerkt voor de Colruyt. -
Erpe-Mere
Momenteel geen AED-toestel aan Kruiskoutermolen
Doordat het AED-toestel aan de Kruiskoutermolen in Erpe-Mere gisteren werd gebruikt, hangt er momenteel geen toestel meer in de AED-kast. -
Spaargids.be
15 procent minder hypotheekaanvragen dan vorig jaar: koop je nu een woning of wacht je beter af?
Een woning kopen: wanneer doe je dat het best? Nu, in volle inflatiehausse en met een stijgende rente? Of later als de situatie weer is genormaliseerd? Een dilemma, want wanneer zullen de tijden weer ‘normaal’ zijn? Spaargids.be vroeg het aan John Romain, oprichter van financieel adviesbureau Immotheker finotheker. -
Bambrugge
Pizzabezorger rijdt in op stilstaande wagen
Ter hoogte van restaurant Die Volstruis op de Oudenaardsesteenweg in Bambrugge is een pizzabezorger ingereden op een stilstaande wagen.