PSV en Yorbe Vertessen winnen spectaculaire bekerfinale tegen Ajax na droomstart tweede helft
KNVB BekerPSV heeft voor het eerst sinds 2012 de Nederlandse beker gewonnen. Kort voor rust leek Mazraoui de 0-2 te maken voor Ajax, maar net als eerder Zahavi en daarna Klaassen maakte hij die goal uit buitenspel. Door doelpunten van Gutiérrez en Gakpo draaide PSV, met onze landgenoot Yorbe Vertessen die in minuut 81 inviel, de finale in de eerste vijf minuten na rust volledig om.
Een sfeervolle Kuip was het decor voor de 103e KNVB-bekerfinale. PSV begon sterk aan het duel en zette Ajax in de beginfase onder druk, nadat de ploeg van Roger Schmidt donderdagavond nog een zware wedstrijd tegen Leicester City (1-2 nederlaag) had gespeeld. Een schotje van Gakpo volgde, na een minuut of tien leek PSV zelfs op voorsprong te komen. Zahavi werd diep gestuurd door Götze en de spits rondde af, maar dat feestje ging wegens buitenspel niet door.
Na het eerste kwartier werd Ajax sterker en de eerste kans was meteen goal. Een combinatie tussen Gravenberch en Tadic kwam in de voeten van de youngster die vanaf de rand van de zestien in de verre hoek raak schoot: 0-1. Ajax was dicht bij een tweede treffer, sterker nog: Mazraoui schoot vlak voor rust raak. Maar net voordat de rechtsback de bal ontving, stond Tadic al buitenspel.
Na rust vloog PSV uit de startblokken. Al snel zorgde ‘Guti’ Gutiérrez uit een vrije trap voor de 1-1. De Mexicaanse middenvelder reageerde alert bij een bal die werd doorgekopt. Luttele seconde daarna konden de PSV-fans nóg harder juichen. Aanvoerder Gakpo dribbelde het halve veld over, trok naar binnen en schoot raak in de korte hoek: 2-1.
Ook daarna ging de wedstrijd in razendsnel tempo verder. Ajax leek al snel weer gelijk te maken toen Klaasen raak schoot, maar opnieuw greep de VAR in. Brobbey stond namelijk net daarvoor met z’n hak buitenspel. Opgelucht adem halen voor PSV, en dat konden ze binnen een minuut nog een keer doen, toen Tadic hard op de paal schoot.
PSV bleef daarna enigszins eenvoudig overeind en kreeg op de counter de nodige ruimte. Onder meer invallers Vertessen en Bruma probeerden daarvan te profiteren. De razendsnelle Portugees liet liefst drie grote kansen op de 3-1 liggen.
In de 85ste minuut viel Ihattaren nog in voor Berghuis voor zijn debuut in Ajax 1. Het afgegleden talent probeerde nog beslissend te zijn, maar ook in de hectische slotfase bleef PSV ook overeind. Daarmee legde het niet alleen beslag op de tiende KNVB-beker in de clubhistorie, de nummer twee van de Eredivisie deelde Ajax ook een mokerslag uit in de strijd om de titel. Daarin verdedigt de koploper een voorsprong van vier punten, maar worden de punten al twee maanden met pijn en moeite binnengeharkt.
Waar Ten Hag nu kan fluiten naar zijn derde dubbel met Ajax, zal hij met zijn tobbende elftal alle zeilen bij moeten zetten om PSV-coach Roger Schmidt bij zijn afscheid van de nationale treble af moeten houden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spaargids.be
Vanaf wanneer is een jaarlijkse reisverzekering goedkoper dan een tijdelijke?
Wie een reisverzekering afsluit, heeft de keuze tussen een tijdelijke en een doorlopende of jaarlijkse polis. Wanneer ben je goedkoper af met een tijdelijke verzekering? En wanneer is een jaarlijkse reisverzekering goedkoper? Spaargids.be rekende het uit. -
PREMIUMEredivisie
Vier jaar Erik Ten Hag aan het roer bij Ajax: hoe een ‘boertje’ in Amsterdam alle criticasters de mond snoerde
Erik ten Hag (51) is vandaag exact vier jaar trainer van Ajax. Een tijdperk dat begon met cynisme en achterdocht, transformeerde al snel tot een regelrecht succesverhaal. Hoe slaagde juist deze man, een eigenwijze Tukker met een modale spelerscarrière, erin Ajax terug te brengen aan de Europese top? -
Eredivisie2
Zahavi zorgt voor kippenvel en draagt goal op aan zijn familie na brutale overval: “Ik dank God dat ik zo'n vrouw heb”
Eran Zahavi keerde vanmiddag terug in de basis bij PSV nadat zijn familie zondag nog slachtoffer was van een brute overval op zijn huis in Amsterdam. Bij zijn rentree beleefde de spits uit Israël een mooi moment: hij scoorde in de tweede helft en droeg die goal op aan zijn vrouw die ook in het stadion aanwezig was. PSV won uiteindelijk met 4-2. -
-
Independer
In dit land riskeer je een boete van 1.500 euro wanneer je een flitsmelder gebruikt
Met een GPS of navigatieapps zoals Waze vind je niet alleen de weg, je weet ook hoe snel je mag rijden en waar de flitspalen of mobiele controles staan. Maar wist je dat die flitsmelders in sommige vakantielanden verboden zijn? Je riskeert zelfs een zware boete. Independer.be vertelt wat je moet weten. -
Eredivisie
Overval op woning PSV-spits Zahavi: vrouw met vuurwapen bedreigd, ook kinderen vastgebonden
Vreselijk nieuws voor PSV-aanvaller Eran Zahavi (34) in aanloop naar de uitmatch bij Willem II van afgelopen zondagmiddag. De Israëli vernam in het stadion dat zijn woning in Amsterdam was overvallen. Zijn vrouw en kinderen zijn tijdens de overval vastgebonden en kregen tape op de mond geplakt. De vrouw werd ook bedreigd met een vuurwapen. -
Ajax1
Ajax-directie al voor contractverlenging op de hoogte van grensoverschrijdend gedrag Marc Overmars
Zowel de directie als de raad van commissarissen van Ajax waren voor de contractverlenging van Marc Overmars al op de hoogte van het grensoverschrijdende gedrag. Dat vertelde Edwin van der Sar, algemeen directeur, aan een select groepje journalisten die de club vast volgen. -
Eredivisie1
Hoogspanning in Nederland: wordt Eredivisie na dé topper nog wat spannender of loopt PSV uit op Ajax?
Hun eerste twee onderlinge toppers dit seizoen verliepen spectaculair: 0-4 voor PSV en 5-0 voor Ajax. Vandaag lijkt duel nummer drie vooral een sleutelwedstrijd voor PSV, de koploper die vier punten voor kan komen, maar in 2018 voor het laatst in de competitie van Ajax won.
1 reactie
Resterende karakters 500
Log in en reageerWillem Leeuw