715 meter extra geluidsschermen langs A12 in Ekeren
EKERENHet Vlaams Agentschap voor Wegen en Verkeer (AWV) en de stad Antwerpen gaan de komende maanden bijkomende geluidswerende schermen zetten langs de A12 richting Nederland in Ekeren. De schermen worden geplaatst tussen de Transcontinentaalweg en de afrit Leugenberg. “De geluidshinder in de achterliggende Dragondersstraat en de Sprangweelstraat moet daardoor drastisch afnemen.”
Uit een studie van AWV bleek dat de drempel voor geluidshinder in de Dragondersstraat werd overschreden. Daarom zal het agentschap tussen april en juni de bestaande geluidsschermen langs de A12 aan de kant richting Nederland verlengen over een lengte van 715 meter. Tijdens de werken wordt langs de A12 richting Nederland enkel de pechstrook ingenomen. De kosten zullen verdeeld worden tussen de Vlaamse overheid en de stad Antwerpen.
Geluidsactieplan
“Geluidshinder in de stad is nog steeds een onderschat milieuprobleem, zeker in de nabijheid van grotere wegen”, zegt Tom Meeuws (Vooruit), schepen voor Leefmilieu. “De nieuwe geluidsschermen in Ekeren zijn daarom een belangrijke stap. Antwerpen werkt volop aan de uitvoering van het Geluidsactieplan, waarbij we samen met de Vlaamse overheid bestaande geluidsknelpunten willen verbeteren.”
“Geluid kan een erg storende factor zijn voor de leefbaarheid van een woongebied”, voegt Koen Palinx (N-VA) toe, districtsburgemeester van Ekeren. “Het zijn de bewoners van Schoonbroek die met de nieuwe geluidsschermen het grootste voordeel doen, en bij uitbreiding ook de fietsers en wandelaars die daar passeren.”
De werken zullen ongeveer drie maanden duren. Enkele bomen en struiken langs de A12 zullen gerooid worden om plaats te maken voor de schermen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Sint-Niklaas
Tekenwinkel De Wieuw opent tweede filiaal in Stationsstraat
De Antwerpse tekenwinkel De Wieuw heeft een tweede filiaal geopend in de Stationsstraat in Sint-Niklaas. De familiezaak is gespecialiseerd in creatief materiaal voor zowel hobbyisten als professionele kunstenaars. -
PREMIUMKAPELLEN/MÁLAGA
Mitch (29) laat zich 24 uur lang opsluiten in kooi met rottweiler: “Zo besef ik pas écht hoe een asielhond zich voelt”
Vierentwintig uur lang met een achtergelaten en wellicht verwaarloosde rottweiler opgesloten zitten in een kooi van zes op zes meter. Een nachtmerrie voor velen, een statement van de 29-jarige Mitch Fondu uit Kapellen. Volgende week voert hij zijn stunt uit in een hondenasiel in het Spaanse Málaga, en hij gaat hij de kooi in met de negenjarige viervoeter Maurice. “Baasjes moeten leren geen overhaaste beslissingen te nemen zodat hun hond niet na enkele jaren of zelfs maanden al in een asiel belandt.” -
ANTWERPEN
Bollekesfeest doet binnenstad opnieuw bruisen deze zomer
Het Bollekesfeest palmt deze zomer als van oudsher weer de historische binnenstad in. Streekproducten, veel muziek, gezelligheid en dans staan zoals steeds centraal op het gratis stadsfestival. Het programma wordt later bekend gemaakt. -
-
Tweakers
De beste tablets voor elk budget: vier aanraders van onze expert
Surf je graag in alle comfort? Meestal volstaat een smartphone, maar ’s avonds op de sofa of in bed is een tablet met een groter scherm toch net iets aangenamer. Valt kiezen uit het ruime aanbod je zwaar? Technologiesite Tweakers plaatst de vier beste exemplaren van dit moment naast elkaar. -
voetbal provinciaal
ASV Geel wint heel overtuigend van Blankenberge, De Kempen B stunt in Antwerpse bekerfinale
De provinciale eindronden komen stilaan in een beslissende fase. In de interprovinciale eindronde schakelde ASV Geel zondagavond Blankenberge uit en zit nu in de laatste rechte lijn richting derde amateurklasse. Van tweede tot en met vierde provinciale worden de heenwedstrijden van de finalewedstrijden donderdag 18 mei om 19 uur gespeeld. Al kunnen clubs in onderling overleg het aanvangsuur aanpassen. De terugwedstrijden worden zondag afgewerkt. -
Livios
Kan je nu nog een airco laten plaatsen voor de zomer? Zo zit het met de wachttijden
Wie deze zomer niet wil puffen in een veel te warm huis, kan investeren in een airco of lucht-luchtwarmtepomp. Dat is een effectieve manier om de temperatuur binnenshuis het hele jaar door comfortabel te houden. In de zomer worden de kamers gekoeld en ontvochtigd en tijdens de winter doet de lucht-luchtwarmtepomp dienst als energiezuinige elektrische bijverwarming. Maar hoe zit het met de wachttijden voor die aircotoestellen? Ben je hopeloos te laat als je er nog eentje wil voor de zomer? Bouwsite Livios vroeg het aan Lieven Verstaen van Daikin. -
Tweakers
Gemiddelde Belg ontvangt 1.600 euro netto vakantiegeld: deze toptv's passen binnen dit budget
Honderdduizenden werknemers krijgen rond deze periode een deugddoende som aan vakantiegeld. Ben je niet zo’n vakantieganger en wil je liever investeren in een gloednieuwe tv voor thuis? Expert Eric van Ballegoie van technologiesite Tweakers geeft zijn top 3 van toestellen mee die je met je vakantiegeld kan betalen.