Belgische vrouwen en mannen naar finale 4x400 meter
EK atletiekNa de Belgische aflossingsploeg bij de vrouwen heeft ook de mannenploeg zich op het EK atletiek in het Zwitserse Zürich geplaatst voor de finale van de 4x400 meter.
Julien Watrin, Antoine Gillet, Michaël Bultheel en slotloper Kevin Borlée eindigden in de tweede en laatste reeks als vierde, maar hun chrono (3:03.83) bleek ruim voldoende om als een van de snelste verliezers door te stoten.
De snelste drie per reeks en de overige twee tijdsnelsten mochten naar de finale. Uit de eerste reeks stootten Groot-Brittannië (3:00.65), Frankrijk (3:00.80) en Duitsland (3:02.41) rechtstreeks door, in reeks twee waren dat Rusland (3:03.19), Polen (3:03.52) en Ierland (3:03.57). België, dat titelverdediger is op het EK, en Tsjechië (vierde in reeks 1 in 3:04.07) mochten als snelste verliezers mee naar de finale, die morgen om 15u42 gelopen wordt.
De Belgen moesten het zoals aangekondigd zonder Jonathan Borlée doen, die gisteren voor aanvang van de finale van de 400m een verrekking in de hamstrings opgelopen had. "Zonder de blessure van Jonathan Borlée konden we mikken op een podiumplaats achter Groot-Brittannië en Rusland. Ik probeer hem zo goed mogelijk te vervangen, maar ik loop de 400m toch anderhalve seconde trager dan hem. Daardoor mikken we nu beter op een plaats in de top vijf", aldus vervanger Bultheel. "Ik had het moeilijk om goed positie te kiezen en dat heeft energie gekost. Momenteel weet ik nog niet of ik zondag de finale zal lopen."
Eerder op de dag slaagde ook de Belgische vrouwenploeg er in om een ticket voor de finale van morgen te bemachtigen. Laetitia Libert, Kimberley Efonye, Olivia Borlée en slotloopster Justien Grillet werden vierde in hun reeks in 3:32.22 en werden net als hun mannelijke collega's opgevist op basis van hun chrono. "We zitten in de finale, ons eerste doel is bereikt. Ik ben teleurgesteld met de tijd, maar we gaan analyseren wat er is misgegaan. Ons tweede doel is het verbeteren van onze tijd en het Belgisch record (3:30.7 door Lea Alaerts, Regine Berg, Anne Michel en Rosine Wallez op het WK 1980 in Moskou). Dat is mogelijk", aldus Himschoot.
Op de vraag waarom de startorde werd veranderd, luidde het: "Heusden was een test waar Olivia voor de eerste keer liep. Hier gingen we uit van de goede finish van Justien. Morgen wordt er misschien opnieuw veranderd, ik weet het nog niet."
Olivia Borlée, die als derde startte, was ook tevreden en teleurgesteld. "Stiekem geloofden we in de finale. We wisten dat het tussen ons en Roemenië ging. De coach had ons gevraagd vierde te worden, en dat hebben we ook gedaan. Ik ben wel verrast met onze chrono, ik denk dat die beter moet. Onze wissels moeten beter."
Hetzelfde gevoel overheerste bij Kimberley Efonye, die als tweede startte: "Bij de wissel hebben we een beetje getwijfeld. We moesten bij de blauwe lijn wachten maar er waren twee blauwe lijnen, vandaar de twijfel."
Uitslagen
MANNEN
. Finale polsstok:
1. Renaud Lavillenie (Fra) 5,90 m
2. Pawel Wojciechowski (Pol) 5,70 m
3. Jan Kudlicka (Tsj) 5,70 m
. Kevin Ménaldo (Fra) 5,70 m
. Kwalificaties 4x100m:
Reeks 1:
1. Groot-Brittannië 38.26
2. Zwitserland 38.54
3. Nederland 38.90
Reeks 2:
1. Duitsland 38.15
2. Frankrijk 38.55
3. Italië 37.71
4. Polen 38.75
5. Portugal 38.79
. Finale hamer:
1. Krisztian Pars (Hon) 82,69 m
2. Pawel Fajdek (Pol) 82,05
3. Sergey Litvinov (Rus) 79,35
. Kwalificaties 4x400m:
Reeks 1:
1. Groot-Brittannië 3:00.65
2. Frankrijk 3:00.80
3. Duitsland 3:02.41
4. Tsjechië 3:04.07
Reeks 2:
1. Rusland 3:03.19
2. Polen 3:03.52
3. Ierland 3:03.57
** 4. België 3:03.83
(Julien Watrin, Antoine Gillet, Michaêl Bultheel en Kevin Borlée)
VROUWEN
. Marathon
1. Christelle Daunay (Fra) 2u25:14
2. Valeria Straneo (Ita) 2u25:27
3. Jessica Augusto (Por) 2u25:41
. Finake hink-stap:
1. Olha Saladukha (Oek) 14,73 m
2. Yekaterina Koneva (Rus) 14,69 m
3. Irina Gumenyuk (Rus) 14,46 m
. Finale 800m:
1. Maryna Arzamasova (WRu) 1:58.15
2. Lynsey Sharp (GBr) 1:58.80
3. Joanna Jozwik (Pol) 1:59.63
. Finale discus:
1. Sandra Perkovic (Kro) 71,08 m
2. Mélina Robert-Michon (Fra) 65,33 m
3. Shanice Craft (Dui) 64,33 m
. Finale 5000m:
1. Meraf Bahta (Zwe) 15:31.39
2. Sifan Hassan (Ned) 15:31.79
3. Susan Kuijken (Ned) 15:32.82
. Kwalificaties 4x100m:
Reeks 1:
1. Frankrijk 42.29
2. Nederland 42.77
3. Zwitserland 42.98
4. Italië 43.29
5. Zweden 43.80
. Kwalificaties 4x400m:
Reeks 1:
1. Oekraïne 3:28.18
2. Frankrijk 3:28.58
3. Italië 3:31.31
** 4. België 3:32.22
(Laetitia Libert, Kimberley Efonye, Olivia Borlée, Justien Grillet)
Reeks 2:
1. Rusland 3:28.42
2. Groot-Brittannië 3:28.44
3. Polen 3:29.79
4. Duitsland 3:30.39
. Finale 400m horden:
1. Eilidh Child (GBr) 54.48
2. Anna Titimets (Oek) 54.56
3. Irina Davydova (Rus) 54.60
...
** 7. Axelle Dauwens (BEL) 56.29
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
EK atletiek
Zuur! Salpeter begaat monumentale blunder op de 5.000 m door een lap te vroeg te juichen om het zilver
Ze was er het hart van in, Lonah Salpeter uit Israël. En dat terwijl ze iets eerder nog juichend over de meet had gelopen tijdens de 5.000 meter. De in Kenia geboren Salpeter balde net achter de Nederlandse Sifan Hassan haar vuisten, greep vervolgens met haar handen vol ongeloof naar haar gezicht, om dan te beseffen dat het... nog een ronde was. Ze werd prompt voorbijgelopen door de Turkse Yasemin Can en de Britse Eilish McColgan. Zuurder wordt het niet. Salpeter eindigde toch nog als vierde en liep zelfs een nationaal record, maar ook dat was haar niet gegund. Ze werd uiteindelijk ook nog eens gediskwalificeerd omdat ze over een kegeltje was gelopen. Het goud was voor de Nederlandse Hassan. -
Independer
Panne vermijden op autovakantie? Dit kijk je best op voorhand na
7 op 10 Belgen gaan met de auto op vakantie. Een heerlijk vooruitzicht! Maar als je panne wilt vermijden, zorg je er best voor dat je wagen in tiptop conditie is. Independer.be legt uit hoe je je auto klaarstoomt voor een lange autorit. -
Mijnenergie.be
Recordaantal gezinnen op zoek naar goedkoper energietarief: al 1,7 miljoen vergelijkingen in eerste jaarhelft
Mijnenergie.be tekent een nieuw record op: de vergelijkingssite kreeg dit jaar al maar liefst 1,7 miljoen energievergelijkingen te verwerken. Dit ongeziene aantal onderstreept dat de consument in tijden van piekende energieprijzen het heft in eigen handen neemt en actief uitzoekt welke energieleverancier de goedkoopste tarieven aanbiedt. Kristof De Paepe, energie-expert bij Mijnenergie.be, geeft toelichting. -
-
Vtwonen
Zo krijg je je barbecue in geen tijd weer brandschoon
De temperaturen gaan weer in stijgende lijn: tijd om je barbecue boven te halen dus! Het enige wat je misschien tegenhoudt, is het schoonmaken ervan. Dat is een vervelende klus, die je het liefst zo lang mogelijk uitstelt. Vtwonen.be springt echter te hulp en voorziet je van een rits slimme tips waarmee je je barbecue snel én goed schoonmaakt. -
EK atletiek
Nog een gouden medaille! Koen Naert loopt iedereen in de vernieling en verovert met toptijd Europese marathontitel
België blijft de gouden medailles opstapelen. Koen Naert (28) heeft zich op de marathon gekroond tot Europees kampioen. De West-Vlaming snelde op tien kilometer van de finish weg van zijn concurrenten en klaarde de klus enig fraai. Het achttiende eremetaal voor België op deze Europese kampioenschappen over alle sporttakken heen. -
EK atletiek
Berlijn met voorsprong meest succesvolle editie: nooit pakte België meer medailles op een EK atletiek
Drie keer goud, twee keer zilver en een keer brons. De Belgische teller staat op zes op het EK atletiek. Dat is met voorsprong een record, want ons land pakte nooit meer dan drie medailles op een EK atletiek outdoor. -
EK Atletiek
Duitse atlete heeft zilveren medaille te danken aan wel heel eigenaardig ritueel: "Ik leg een batterij op mijn tong en ik ben er klaar voor"
Geen 100 meter-goud voor Dafne Schippers op het EK in Berlijn. De Nederlandse topfavoriete finishte dinsdag pas als derde en moest met Gina Lückenkemper een 21-jarige Duitse laten voorgaan in de strijd om zilver. Eentje met een speciaal opwarmingsritueel, zo blijkt.