Zeven laatstejaars College ten Doorn lanceren elke dag een lied: “Onze creatieve leerlingen missen een podium”
EekloZeven laatstejaarsstudenten van het College ten Doorn in Eeklo laten de eerste week van maart muzikaal van zich horen. Via sociale media lanceren ze elke dag een lied.
College ten Doorn geeft zijn creatieve leerlingen normaal verschillende keren per jaar een podium: van de Helden, over de Houseband tot het schoolkoor Coltdplay. Maar door corona krijgen de leerlingen daar nu al een jaar de kans niet toe. De leerkrachten Jonathan Dhuyvetters, Kristof Ramos en Tom Heynssens pakken daarom uit met het initiatief Fluister.
“Voor we het weten is er een jaar voorbij zonder dat we leerlingen een podium konden geven”, zeggen de drie leerkrachten. En dat net in een jaar waarin de nood aan kunst en zingeving groter is dan ooit tevoren. Daarom nodigden we zeven laatstejaarsstudenten uit om elk een nummer te komen opnemen in de bibliotheek van de school. Dat gebeurde helemaal coronaproof. Van 1 tot en met 7 maart laten we elke dag een van deze nummers los op het grote publiek. We doen dat via de Facebook en Instagrampagina van de school. Van klassiek tot pop, en van minimalistisch tot groots: alle zeven krijgen ze de kans om hun muzikaal talent te delen en het publiek te proberen raken. Want in deze tijden maakt muziek veel goed.”
Te volgen op www.facebook.be/collegetendoorn en ook op www.instagram.com/coltd_eeklo.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Eeklo
Eeklo wil ‘prikkelarme dag’ op volgende zomerkermis
Eeklo bekijkt of er op de aankomende zomerkermis een prikkelarme dag georganiseerd kan worden. -
Eeklo/Sint-Laureins/Kaprijke
Politiehuis Meetjesland is dinsdag uitzonderlijk gesloten
De politiezone Meetjesland laat op haar Facebookpagina weten dat het commissariaat op dinsdag 24 mei gesloten is. -
HLN Shop
Je tuin omtoveren tot een wellness? Zo ga je te werk
Wil je 100% relaxen zonder eerst de ellende van vliegveld, uitvoerige incheckprocedure of lange autorit te moeten verduren? Tover je eigen tuin dan om tot een wellnesszone en scoor een instant vakantiegevoel bij het opengooien van je terrasdeur. HLN Shop lijst op wat je daarbij kan helpen. -
-
Jobat
Bijverdienen: hier kan je terecht en dit loon mag je verwachten
De inflatie is torenhoog: in maart bereikte ze maar liefst 8,31 procent, aldus Belgisch statistiekbureau Statbel. Enkel in maart 1983 kwam de inflatie met 8,92 procent nog hoger uit in ons land. Heb je nood aan een extra financiële injectie om de eindjes aan elkaar te knopen? Dan biedt een bijverdienste mogelijk een uitweg. Jobat.be geeft een overzicht van de opties. -
Eeklo
Buitenschoolse kinderopvang (BKO) Eeklo blaast 20 kaarsjes uit
Feest in de buitenschoolse kinderopvang in Eeklo. Daar mogen ze twintig kaarsjes uitblazen. -
PREMIUMMaldegem
“Liever man van principes dan slaaf van de macht!”: ex-schepen Glenn Longeville (38) ziet oppositie niet zitten en stapt op
Glenn Longeville (Open Vld) verteert zijn verhuis van het schepencollege van Maldegem naar de oppositiebanken niet, en verlaat tijdelijk de politiek. “In de oppositie kan ik niets betekenen. Ik stap op, maar kom in 2024 zeker terug”, zegt de populaire politicus. Hij blikt terug en kijkt vooruit. -
Livios
De vier meest gemaakte fouten bij de aanleg van je tuin
Wil je dit voorjaar je tuin (gedeeltelijk) opnieuw aanleggen? Bouwsite Livios vroeg aan tuin- en landschapsarchitecten welke fouten het vaakst gemaakt worden én hoe je ze vermijdt.