Twee eeuwen flora in Oost-Vlaanderen: expo en zoektocht in Het Leen
EekloWie met de gezinsbubbel op stap wil, kan in provinciaal domein Het Leen in Eeklo naar een tentoonstelling rond 200 jaar flora in Oost-Vlaanderen.
Nog tot 14 mei kan je in Het Leen naar de tentoonstelling ‘Florient Express: twee eeuwen Oost-Vlaamse flora’. “200 Jaar geleden verzamelde Charles Van Hoorebeke meer dan 1.500 plantensoorten in een herbarium”, klinkt het in Het Leen. “Veel van de planten die toen in onze streken voorkwamen, blijken nu erg zeldzaam of zijn zelfs helemaal verdwenen. Maak kennis met de planten die Van Hoorebeke twee eeuwen geleden verzamelde en ontdek hoe het komt dat die planten uit onze regio’s verdwenen zijn.”
Naast de tentoonstelling is er ook een zoektocht voor kinderen. Die kan je nog heel het jaar doen. Je kan het zoekboekje halen aan het onthaal, en dan met heel het gezin in Het Leen op zoek gaan naar de meest uitzonderlijke planten.
Info: 09/376.74.74.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Jobat
Steeds meer jongeren combineren werken en leren: dit zijn je rechten en plichten
Straks studeren weer een pak leerlingen af. Dan is het kiezen: werken, nog een jaartje studeren of opteren voor beide. Elk jaar spreekt het meer en meer studenten aan om ook tijdens hun studie te werken. De combinatie oogt mooi, maar is niet zo evident. Jobat.be zet de aandachtspunten op een rij. -
Maldegem
Koen Buyse geeft donderdag startschot gratis Parkies-concerten
De Parkies-concerten zorgen deze zomer voor een pak gratis muziek in Maldegem. Op donderdag 7 juli wordt het startschot gegeven. -
Eeklo
Motown Zomerbaar keert terug, maar slechts één weekend: “Leuke deuntjes, lekkere cocktails en Thaise fingerfood”
Fans van een drankje midden de natuur kunnen komend weekend naar de Motown Zomerbaar in de Moeie in Eeklo. -
-
Eeklo
Buiten trouwen in Eeklo? “Voorlopig nog geen enkele aanvraag”
De kans om in openlucht te trouwen in Eeklo, kent voorlopig weinig bijval. Nog geen enkel koppel heeft een aanvraag ingediend. -
PREMIUMEeklo
Theo, Theofiel, Theo Mobiel of Theo Flitser? Eeklo zet handelaars in de kijker met opgefriste ondernemersprijzen
Eeklo krijgt na vier jaar eindelijk weer een gala-avond voor de plaatselijke ondernemers. De Theo’s worden van onder het stof gehaald, en de prijzen worden op zaterdag 8 oktober voor het eerst in lang weer uitgedeeld. Helemaal in een nieuw jasje. Ook jij kan mee bepalen wie met een prijs naar huis gaat. -
PREMIUMBassevelde/Zelzate
Elke dag de beste versie van jezelf? Jacques Caluwé en Kristof Vereecke geven tips: “Aanvaarden wat je niet kan veranderen is al grote stap”
Totaaltherapeut Jacques Caluwé uit Bassevelde (Assenede) en journalist Kristof Vereecke uit Zelzate brengen samen het boek ‘Elke dag de beste versie van jezelf’ op de markt. Het duo reikt zo manieren aan om blij en tevreden in het leven te staan. “Vooral niet harder willen presteren om nog meer status te bereiken. Da’s al een goed begin”, klinkt het. Hun verhaal. -
Livios
Stop met schrobben in je badkamer: zo richt je je badkamer onderhoudsvriendelijk in
Vuile voegen, vlekken rond je kranen, kalkaanslag in de douche… Er komt heel wat kijken bij het proper houden van je badkamer. Maar sla je liever niet elke dag aan het poetsen? Interieurarchitect Ingrid Nelissen verklapt haar tips voor een onderhoudsvriendelijke badkamer aan bouwsite Livios.