PFOS-vervuiling op Meetjeslandse brandweerterreinen? “Alles wordt onderzocht, maar geen reden tot paniek”
MeetjeslandHet PFOS-schandaal zorgt ervoor dat ook in het Meetjesland moet onderzocht worden of terreinen waar de brandweer oefeningen doet, mogelijk vervuild zouden zijn. Voorlopig zijn in onze regio nog geen problemen aan het licht gekomen.
Na de bodemvervuiling met PFOS rond de 3M-fabriek in Zwijndrecht, vraagt de Vlaamse overheid om overal op zoek te gaan naar mogelijk vervuilde gronden. Dat zou kunnen op plaatsen waar ooit felle branden bestreden werden, en op terreinen waar de brandweer oefeningen doet met blusschuim. PFOS is kankerverwekkend en nefast voor het immuunsysteem.
Overal in het Meetjesland wordt onderzocht of er mogelijk vervuilde terreinen zijn. “De zwaar vervuilende stoffen worden in Aalter niet gebruikt bij oefeningen”, zegt burgemeester Pieter De Crem (CD&V). “Wij laten alles onderzoeken, maar vandaag zijn er in Aalter geen aanduidingen dat er PFOS-vervuilingen zouden zijn.”
Ook in Maldegem voorlopig geen paniek. “Onze brandweer laat weten dat er bij oefeningen met oefenschuim gewerkt wordt, en dus niet met het veel duurdere fluorhoudende schuim. Er zijn dan ook geen aanwijzingen dat er in Maldegem sites ernstig vervuild zouden kunnen zijn door toedoen van blusschuim”, zegt burgemeester Bart Van Hulle (Open Vld).
Evergem bekijkt deze week samen met de milieudienst welke stappen moeten ondernomen worden. Ook in Eeklo wordt een lijst onderzocht, maar is er voorlopig geen enkele aanwijzing. Lievegem zit op diezelfde lijn. “Op dit moment zijn er in Lievegem geen vervuilde terreinen bekend. We laten wel door de brandweerzone Centrum een bijkomende screening doen om te kijken of er geen onbekende terreinen zijn”, zegt burgemeester Tony Vermeire (CD&V) nog.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Maldegem
Druk kruispunt moet laatste tien dagen van augustus helemaal dicht
Het drukke kruispunt van de Noordstraat met de Marktstraat, Schouwburgplaats en de Mevrouw Courtmanslaan in Maldegem moet tien dagen dicht. -
Eeklo
Opeisingstraat dicht door rioleringswerken
De Opeisingstraat in Eeklo moet op donderdag 18 en vrijdag 19 augustus even dicht voor werken. -
PREMIUM
In deze zomerbars in de regio Deinze-Meetjesland geniet je van een verfrissend drankje met uitzicht
De hittegolf is volop aan de gang, en dan zijn we allemaal op zoek naar wat verkoeling. Dat kan onder meer in de vorm van een verfrissend drankje. Daarvoor kan je terecht op verschillende plaatsen in pop-upzomerbars. Wij selecteerden er zes uit de regio Deinze-Meetjesland. -
-
Spaargids.be
Waar vind je nog een gratis zichtrekening? De mogelijkheden en hun kleine lettertjes op een rij
Bankieren is de voorbije jaren stelselmatig duurder geworden. Toch zijn er nog altijd mogelijkheden te vinden om gratis te bankieren, al staat er bij de zogenaamde gratis zichtrekeningen vaak een sterretje met beperkingen waarmee je rekening moet houden. Spaargids.be trekt na wat je moet weten. -
Jobat
Dit zijn de beste diploma’s om werk te vinden
Het is geen geheim dat de ene studie sneller uitzicht geeft op een job dan de andere. Zo vinden afgestudeerden met een diploma in STEM of de zorg vaak heel snel werk. Twijfel je nog over je studies na de zomer? Jobat.be geeft je per opleidingsniveau de 3 diploma’s met de grootste kans op een job. -
PREMIUMEeklo
Krijg jij al ‘Eeklose Goeste’? “Mensen meer lokaal leren kopen en eten”
Eeklo start het project ‘Eeklose Goeste’ op om de inwoners warm te maken om meer lokaal te kopen en lokaal te eten. Lokale en duurzame producenten krijgen alvast de kans om zich op de wekelijkse donderdagmarkt aan het publiek voor te stellen. “Er is in Eeklo en het Meetjesland heel wat lekkers van eigen bodem”, klinkt het. -
Knesselare
Cogétama Fest is terug: “Gratis festival voor heel het gezin”
Na een onderbreking van enkele jaren is het Cogétama Fest in Knesselare (Aalter) er terug. Zondag 14 augustus moet je in het Hemelrijkpark zijn.