Eeklo wil dé winkelstad van komende feestperiode worden: 10.000 euro prijzen, energiezuinige kerstversiering en kerstconcert
EekloEeklo wil de komende feestweken zoveel mogelijk shoppers naar de stad lokken. Met een kerstactie ‘Win de vitrine’ waarbij 10.000 euro aan prijzen te winnen is, gezellige kerstversiering, een ontmoeting met de kerstman en een eigen kerstconcert.
Van 1 december tot en met 4 januari volgend jaar organiseert het stadsbestuur van Eeklo samen met 67 handelaars de kerstactie ‘Win de vitrine’. Wat je kan winnen staat vanaf nu mooi uitgestald in de kerstvitrine van de vroegere winkel Calmani in de Boelare 9. “Er zijn een pak prijzen van de handelaars en wij als stad leggen daar nog eens 1.600 euro Eeklobonnen bij, waardoor er in december voor 10.000 euro aan prijzen te winnen valt”, zegt schepen van Lokale Economie Hilde Lampaert (N-VA). “Vorig jaar had je twintig stempels nodig voor een volle spaarkaart, maar we hebben daar dit jaar tien stempels van gemaakt. Zo kan je dus dubbel zo snel winnen. Per aankoop van vijf euro bij de deelnemende handelaars, krijg je een stempel op je spaarkaart. Een volle spaarkaart is telkens een kans op een van de prijzen in de kerstvitrine. Volle spaarkaarten kan je tot 11 januari 2023 deponeren in de kerstbrievenbus aan het Stadhuis of afgeven aan de balie van het STIP, het Stadskantoor of het Jeneverhuis.”
Kerstetalage
Nieuw dit jaar is de wedstrijd voor de deelnemende handelaars. “Elk jaar spenderen zij veel tijd en energie in een mooie etalage en dit jaar bekronen we de drie mooiste etalages. Stem voor jouw favoriete etalage via de QR-code op de affiche. Wie stemt, maakt kans op een Eeklobon van 25 euro. De winnende handelaar wint zelfs een Eeklobon van 500 euro”, zegt de schepen.
Kerstman
Voor de kinderen is er dit jaar opnieuw een kleurwedstrijd. Alle kinderen die op 22 december tussen 15.30 en 17 uur hun tekening komen afgeven bij de kerstman aan het stadhuis, ontvangen een traktatie. Ze kunnen zich ook laten schminken door de kerstvrouw, en hun nagels laten lakken door een kerstelfje. Om 17 uur kiest de kerstman de winnaars van de kleurwedstrijd.
Kerstsfeer in Eeklo
Geen kerstsfeer zonder kerstboom en verlichting. “Dit jaar prijkt op de Markt en op het plein in Balgerhoeke een grote kerstboom”, zegt Hilde Lampaert. “Het mooie exemplaar in Balgerhoeke werd dit jaar geschonken door Klaus Karl, Olivia en Rita Van de Keere. Ook wij willen zuinig met energie omgaan en zorgen daarom dat alle openbare kerstverlichting led is. Waar mogelijk, zal de kerstverlichting samen met de straatverlichting uitgaan tussen middernacht en 5 uur ’s ochtends. De kerstverlichting zal branden vanaf 7 december.”
Kerstconcert
De stad Eeklo organiseert dit jaar ook een eigen kerstconcert. Lisa Del Bo en Bart Herman komen op vrijdag 23 december naar de Sint-Vincentiuskerk, samen met de Eeklose koren De Kompanen, het 2de Couplet, Allegriakoor en Moderato. Kaarten kosten 25 euro en kan je bestellen via info@showevents.info.
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Rock the office: 15 powertassen voor een sterke entree op het werk
Chic, chiquer, chicst: in 2023 zeggen we onze coronahuispakken definitief vaarwel en gaan we massaal voor een gesofisticeerde look. Een powertas is hét perfecte accessoire om je kantooroutfit naar een hoger niveau te tillen. Elegant in de hand, losjes om de schouder of lief voor je rug? Dat praktisch en trendy wel degelijk samengaan bewijzen deze vijftien toptassen. -
Eeklo
Asielzoekers opvangcentrum trakteren met hapjes uit thuisland
Het opvangcentrum voor asielzoekers in Eeklo organiseert op woensdag 25 januari een nieuwjaarsreceptie in wereldstijl. -
Independer
Moet een kind van vijf nog in een autozitje? En hoeveel kids mag je in één wagen vervoeren? Alle regels op een rijtje
Het is in sommige huishoudens goed voor een stevige discussie: het veilig en correct vervoeren van de kroost. Doe daar nog eens de kinderen van vrienden of familieleden bij en de verwarring is helemaal compleet. Nochtans is de wetgeving hierrond duidelijk. Er is in feite geen stof voor discussie. Independer.be doet het uit de doeken. -
-
PREMIUMAdegem
Al voor de 1.000ste keer de ‘Gazedde van Oigem’, met nieuws uit Adegem: “We worden gelezen in 152 landen”
Het team van de website Adegem.be lanceert de duizendste editie van ‘De Gazedde van Oigem’. Sinds 2003 laten Pol Veirman en zijn team elke week het licht schijnen op het actualiteit van het dorpje Adegem (Maldegem). Voor dit jubileum zelfs eens helemaal in het dialect. “Ik doe door, maar nog eens duizend edities zullen er niet meer worden”, knipoogt Pol Veirman. -
Jobat
Wil je 100 euro netto meer verdienen? Dan moet je op deze bruto loonsverhoging rekenen
Een loonsverhoging ziet er misschien mooi uit op papier, maar kan bij de eerstvolgende loonfiche best tegenvallen. Tussen het bruto- en nettobedrag van je hoger loon zit namelijk een groot verschil. Jobat.be berekent hoeveel opslag je bruto moet vragen om netto 100 euro over te houden. -
Aalter
VIDEO. Frederiek en Kim openen automatenshop naast winkel: “Elk uur van de dag kan je nu eten in huis halen”
Slagerij Frederiek en Kim in de Stationsstraat in Aalter opent en eigen automatenshop, net naast de winkel. -
Eeklo
Leerlingen basisschool Sint-Antonius wandelen voor wijkcentrum De Kring
De leerlingen van basisschool Sint-Antonius in Balgerhoeke (Eeklo) hebben 500 euro ingezameld voor wijkcentrum De Kring in Eeklo.