Dit zijn de 20 producten die de voorbije maand het duurst zijn geworden, én de 20 die het felst goedkoper werden
De inflatie is in augustus geklommen tot het hoogste niveau sinds maart 1976 en bedraagt nu maar liefst 9,94 procent. De prijs van voeding, elektriciteit, aardgas en kleding is sterk toegenomen. Maar enkele producten zijn ook goedkoper geworden in vergelijking met de maand ervoor. Een overzicht van de top 20 van beide categorieën.
De sterkste stijgers
De prijs van ontbijtgranen is zomaar eventjes met 19,5 procent gestegen ten opzichte van de maand juli. Ook fruit- en groentesap zijn nu 13,6 procent duurder. Die twee producten kloppen zelfs de prijs van aardgas, die weliswaar op zich ook nog eens met 12,3 procent gestegen is ten opzichte van juli. En die prijs lag in juli natuurlijk al duizelingwekkend hoog. In vergelijking met augustus vorig jaar bedraagt de stijging nu maar liefst 107 procent. Dat is meer dan een verdubbeling in een jaar tijd.
Ook voor elektriciteit betaalden we in augustus 11,5 procent meer dan in juli, en 57,2 procent meer dan in augustus vorig jaar. Fruit in conserven werd deze maand 9,7 procent duurder, likeuren en sterke dranken 8 procent, en chocolade 7,8 procent. Vervolledigen de top tien van augustus: hotelovernachtingen (+7,7 procent), roomijs en sorbets (+7,2 procent), en pakketreizen in België (+7 procent).
De hele top twintig van sterkste stijgers van de maand augustus vind je in de tabel hieronder:
Het zal misschien verbazen, maar sommige producten zijn in augustus ook goedkoper geworden in vergelijking met de maand juli. Zo ging de prijs van benzine (-8,6 procent), huisbrandolie (-8 procent) en diesel (-4,6 procent) naar beneden. Ook (bijna) alcoholvrije bieren (-4,4 procent), thee (-4,1 procent) en plat water (-4 procent) werden wat goedkoper ten opzichte van juli. Voor onderhoudsproducten (-3,9 procent), diepgevroren vis (-3,7 procent), vers fruit (-3,6 procent) en verse groenten (-3,4 procent, behalve aardappelen) moest je in augustus iets minder betalen dan in juli.
De hele top twintig van de sterkste prijsdalers van augustus vind je in de tabel hieronder:
Elektronica
Opvallend is dat, in vergelijking met de maand augustus vorig jaar, vooral elektronische apparaten goedkoper zijn geworden. Voor audio- en videoapparatuur bedraagt die prijsdaling zelfs meer dan 10 procent. Computers kosten vandaag dan weer zo’n 2,7 procent minder dan vorig jaar in augustus. Ook smartphones (-8,8 procent) en mobiele telefoondiensten (-4,9 procent) zijn het afgelopen jaar gedaald in prijs. Net als heren- en dameskleding overigens, waar je vandaag respectievelijk 3,7 en 1,3 procent minder voor moet neerleggen dan een jaar geleden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Opnieuw recordinflatie van bijna 10%. Geldexpert Paul D'Hoore: “We zullen het in alles voelen”
-
Wie luxe wilt uitstralen, kiest het best voor een onopvallende, simpele handtas
Gedaan met handtassen vol glitters, goud en tierlantijntjes. Cleane, gestroomlijnde tassen zijn deze zomer een echte hit. Want dat past perfect bij de nieuwste modetrend, quiet luxury, waarbij je kiest voor eenvoud. Simpel, maar niet minder luxueus! Wij selecteerden 15 minimalistische tassen die passen bij de hype én een levenlang meegaan. -
9
Tankstations Maes in Nederlandse handen
De Bornemse brandstoffenleverancier Maes, die ruim 300 tankstations uitbaat in België, is overgenomen door de Nederlandse speler Hametha. Dat heeft de nieuwe CEO van Maes, Gilbert van Rens, bevestigd aan ‘Gazet van Antwerpen’. -
-
Livios
Geen airco, maar toch een frisse woning? Deze negen tips helpen je op weg
-
Overheidsingrijpen na renteverhoging Belfius volgens Bertrand “niet noodzakelijk”: “Laat de markt zijn werk maar doen”
Nu grootbank Belfius de rente op spaarboekjes heeft verhoogd, vindt staatssecretaris voor Begroting en Consumentenbescherming Alexia Bertrand (Open Vld) een ingreep van de overheid niet meer noodzakelijk. “Laat de markt zijn werk maar doen, het is begonnen”, zei ze in ‘De Ochtend’ op Radio 1. -
TV4
Alles wat je moet weten over de finale van hitreeks ‘Succession’: wie volgt Logan Roy op?
De langverwachte laatste aflevering van het finale seizoen van de Emmy-winnende dramareeks ‘Succession’ is vanaf maandag te zien op Streamz. Wie volgt Logan Roy op? Blijft de relatie tussen Shiv en Tom overeind? En wat gebeurt er met ‘cousin Greg’? We zetten alle belangrijke vragen nog even op een rijtje. -
PREMIUM77
Moeten miljarden glazen flesjes vernietigd worden?