Bpost zal pakjes in afhaalpunten na vijf dagen toch aan huis leveren
De pakjes waarvan bpost de ontvangers ze zelf laat oppikken in afhaalpunten, zullen na vijf werkdagen alsnog aan huis worden geleverd. Wie niet in staat is om zijn of haar levering op te halen, staat daardoor niet in de kou. Het postbedrijf neemt die maatregel na overleg met minister van Overheidsbedrijven Petra De Sutter (Groen).
Delen per e-mail
Bpost zal dus zoals vorige week aangekondigd nog altijd een klein deel van de pakjes niet meteen aan huis leveren. Maar pakjes die in dat geval na vijf werkdagen nog niet zijn opgehaald, worden daarna automatisch alsnog aan huis geleverd, zegt een woordvoerster van bpost. “Wie zijn pakje sneller wilt hebben, kan het dan zelf gaan ophalen.”
Vrijdag had bpost aangekondigd dat door de recordvolumes wegens de coronacrisis en de eindejaarsaankopen “een zeer beperkt percentage” van de pakjes niet thuis zou worden bezorgd. Het zou gaan om “maximaal 5 procent”, preciseerde Van Mierlo. Afgezet tegen het totale volume van 500.000 pakjes per dag dat bpost momenteel minstens verwerkt, komt dat neer op tot 25.000 pakjes per dag.
Respect
De aankondiging van bpost kon meteen op kritiek rekenen van zowel winkeliers al klanten. Ook minister De Sutter had bpost zaterdag opgeroepen om de maatregel te herbekijken. “Ik ben blij dat bpost naar de terechte bezorgdheden geluisterd heeft en dat tegelijk ook de postbodes, die hemel en aarde bewegen om alle pakjes te verwerken, extra collega’s zullen krijgen”, aldus De Sutter. “Alle klanten en winkeliers - die door de coronamaatregelen 100 procent op pakjeslevering rekenen - krijgen nu de zekerheid dat alle bestelde pakjes thuis geleverd zullen worden.”
De extra aanwervingen zijn volgens De Sutter ook goed nieuws voor de duizenden postbodes en werknemers van bpost. “Zij hebben ook maar twee handen en plooien zich al maanden dubbel om de enorme stroom aan pakjes te verwerken. Zij verdienen hiervoor het respect van iedereen. Ik wil dan ook deze positieve oproep doen: help onze postbodes. Geraak je zelf makkelijk tot aan de winkel waar je je product hebt aangekocht, duid dat aan bij je bestelling. Hiermee zorg je voor minder overbelasting voor de postbodes en pakjesbezorgers en tegelijk ook voor minder vertraging voor iedereen die misschien wat minder makkelijk zelf tot aan een postkantoor of verdeelpunt geraakt. Zo zorg je er tegelijk voor dat er minder bestelwagens op de baan zijn, met alle voordelen die daarbij gepaard gaan.
Bekijk ook: Bpost levert pakjes af bij sportketen Decathlon
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Economie
Franse staat schiet hotelketens Ibis, Novotel en Mercure te hulp
De Franse hotelgroep AccorInvest - bekend van hotelketens als Ibis, Novotel of Mercure - krijgt een lening gegarandeerd door de Franse staat, voor een half miljard euro. Dat heeft minister van Economie Bruno Le Maire dinsdag bekendgemaakt. -
PREMIUM
Vier moedige horeca-durvers openen in volle crisis nieuwe zaak: “Stormloop komt eraan”
-
HET DEBAT134
HET DEBAT. Is een verbod op toeristische reizen noodzakelijk? Geef hier je mening
Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen verzet zich niet tegen een maatregel die onze premier Alexander De Croo (Open Vld) straks bij het Overlegcomité op tafel wil leggen: het tijdelijk verbieden van toeristische reizen. Tot nu zijn niet-essentiële buitenlandse reizen enkel sterk afgeraden, maar niet verboden. Wat denk jij? Is een algeheel verbod op plezierreizen noodzakelijk of blijft het huidige ontraden genoeg? Laat het weten in de comments onder dit artikel. -
-
5
Ruim 16 procent bedrijven niet in orde bij flitscontroles op telewerk
Ruim 16 procent van de bedrijven in de dienstensector die afgelopen maand flitscontroleurs over de vloer kregen, bleek zich niet volledig te houden aan de telewerkverplichting. Dat zei minister van Werk Pierre-Yves Dermagne (PS) dinsdag in de Kamercommissie Sociale Zaken. -
Regering-De Croo overweegt belang in Ethias te verkopen
De federale regering overweegt haar belang in de verzekeraar Ethias te verkopen. Het proces zit nog in een prille fase, maar er werden al potentiële overnamekandidaten gepolst. Dat schrijven De Tijd en L’Echo. -
Hoeveel kost het om onder nul te gaan?
-
Multimedia
Slechte wifi? Deze toestellen versterken je signaal tot in het kleinste kamertje
Je wifinetwerk is op zijn sterkst in de onmiddellijke buurt van je draadloze router. Hoe verder in de woning, hoe minder sterk je signaal vervolgens wordt. Als dat problematisch is, kan je het bereik uitbreiden met een wifi repeater. We bekeken enkele populaire modellen.