7.800 banen bedreigd bij Siemens Energy
EconomieBij het Duitse ingenieursbedrijf Siemens Energy staan de komende jaren 7.800 banen op de helling. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt.
Siemens Energy is de in 2020 afgesplitste energiedivisie van Siemens. In de divisie ‘Gas and Power’ wil het bedrijf kosten besparen, en wordt het aantal banen wereldwijd tegen 2025 met 7.800 afgebouwd. Vooral kantoorbanen zijn bedreigd.
In Duitsland verdwijnen 3.000 jobs, in de VS 1.700 en 3.100 wereldwijd. In totaal staat één baan op de twaalf bij Siemens Energy daarmee op de helling. Er worden geen sites gesloten, verzekert het bedrijf.
“De energiemarkt verandert snel. Dat biedt opportuniteiten, maar tegelijk ook belangrijke uitdagingen”, aldus topman Christian Bruch.
Siemens Energy kon in het eerste kwartaal - dat liep van oktober tot en met december - een winst realiseren van 99 miljoen euro. Een jaar eerder stond nog een verlies van 195 miljoen euro in de boeken. Vooral de windenergie-activiteiten presteerden sterk.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMTienen
Ruitenwisserfabrikant Bosch Tienen schrapt 400 banen: “Op 12 jaar tijd zijn hier meer dan 1.600 mensen moeten vertrekken”
De directie van Bosch Tienen heeft op een bijzondere ondernemingsraad een herstructurering aangekondigd. Dat meldt vakbond ACV. Het bedrijf wil overgaan tot het schrappen van 400 banen, waarvan 158 bedienden en 242 arbeiders. “Het is al de derde herstructurering sinds 2009. Toen werkten hier nog 2.000 mensen. Nu zijn dat er nog een goeie 400. Op 12 jaar tijd", klinkt het bij een vakbondsafgevaardigde. -
Showbizz10
“Niet iedereen kan porno-acteur worden”: wij spraken met pornoproducente Elise Van Vlaanderen
Hoe gaat het met de OnlyFans-modellen uit de documentaire ‘OnlyFans: De Naakte Vlaamse Waarheid’, een halfjaar nadat de reeks op Streamz verscheen? Dat wou Showbits wel eens weten en dus spraken we opnieuw af met pornoproducente Elise Van Vlaanderen. -
UPDATE
FedEx in Luik schrapt 671 banen, 50-tal jobs bedreigd bij Brucargo
Pakjesbedrijf FedEx op de luchthaven van Luik wil 671 banen schrappen, bevestigt het bedrijf. In de vestiging bij Brucargo aan de luchthaven van Zaventem zijn een 50-tal jobs bedreigd. Die intentie is er op een bijzondere ondernemingsraad bekendgemaakt. -
-
Moskou waarschuwt voor olietekort op wereldmarkt indien Westen prijsplafond instelt op Russische olie
De prijs van Russische olie plafonneren, zoals de westerse landen overwegen om Rusland te straffen voor de inval in Oekraïne, kan de olieprijs op de wereldmarkt net opdrijven. Daarvoor heeft de Russische vicepremier voor Energie Aleksandr Novak vandaag gewaarschuwd. -
“Collectief ontslag bij BT Global Services Belgium in Diegem”: tot 60 jobs op de tocht
Bij BT Global Services Belgium in Diegem heeft de directie donderdag op een bijzondere ondernemingsraad de intentie tot collectief ontslag aangekondigd, zo maakt de liberale vakbond bekend. Volgens de vakbond wil men zo'n 50 à 60 mensen afdanken. De bonden hopen tijdens de onderhandelingen in de procedure-Renault het aantal ontslagen te kunnen beperken, luidt het. -
Livios
Uitgedroogd gazon voorkomen? Tuinexpert geeft 5 tips: “Gazonsproeiers zijn niet efficiënt”
Droge zomers eisen hun tol in Vlaamse tuinen. Wanneer de regen uitblijft en de temperaturen stijgen, worden onze gazons dor. Van die groene grasmat blijft dan al snel niet veel meer over. Bouwsite Livios vroeg aan tuinexpert Bart Verelst van Groen Groeien hoe je een dor gazon kan voorkomen. -
Solvay schrapt 101 jobs in Neder-over-Heembeek
De directie van het Belgische chemiebedrijf Solvay heeft woensdag tijdens een bijzondere ondernemingsraad de intentie bekendgemaakt om 101 jobs te schrappen op de site in Neder-over-Heembeek en 15 andere banen te delokaliseren. Dat meldt de christelijke vakbond en Solvay bevestigt het nieuws in een mededeling.