Dertiger gebruikte auto van zus om inbraken te plegen: “Hij had blijkbaar een voorliefde voor land- of tuinbouwbedrijven in de regio”
Sint-Katelijne-WaverPascal R. (35) uit Portugal heeft zich maandag voor de rechter in Mechelen moeten verantwoorden voor een hele reeks inbraken of pogingen daartoe. Het parket telde in totaal 12 feiten en vorderde een celstraf van 3 jaar effectief.
De diefstallen en inbraken dateren van eind 2020. Op ruim drie maanden tijd pleegde hij maar liefst 7 inbraken, 3 pogingen daartoe en 2 diefstallen zonder braak. “Opmerkelijk is dat meneer een duidelijke voorliefde had voor land- en tuinbouwbedrijven in onze regio”, vertelde openbaar aanklager Karel Berteloot maandagochtend op zitting. De man drong volgens het parket ook telkens op dezelfde manier de serres binnen.
Soms werd er ingebroken in de aanpalende woningen of doorzocht hij de wagens die op de oprit stonden geparkeerd. In december 2020 werd hij op heterdaad gepakt bij een inbraak in een serre in Kontich. Hij had toen ook een mes op zak. Verder onderzoek kon de man linken aan een reeks andere inbraken. Zo ging hij ook nog langs in serres en woningen in Putte, Sint-Katelijne-Waver en Duffel.
Zonder scrupules
Op één diefstal en het bezit van een mes na, ontkende de 35-jarige alles. Nochtans had het parket duidelijk bewijsmateriaal. “Bij één van de inbraken liet hij een bloedspoor achter en bij verschillende andere feiten kwam telkens het voertuig van de zus van de beklaagde in beeld”, luidde het nog bij de aanklager. Hij vorderde gelet op het weinige schuldbesef én het feit dat hij de feiten zonder scrupules pleegde een celstraf van 3 jaar effectief.
De verdediging vroeg vandaag grotendeels de vrijspraak. Voor de feiten die hij toegaf, vroeg de advocate een milde toepassing van de strafwet. “Op het moment van die feiten was hij onder invloed van drugs”, luidde het nog. De man kon pas in augustus van 2021 worden gearresteerd. Na de feiten was hij naar thuisland getrokken omwille van de dood van zijn moeder. “Hij zou er ook zijn drugsproblematiek aanpakken”, besloot de advocate.
Een vonnis volgt op 31 januari.
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mechelen
Er is altijd een gat in de wolken: Ricardo Brey maakt hoopvolle expo voor Hof van Busleyden
Het Hof van Busleyden in Mechelen mag dan een van de dagen in de stellingen staan, het weerhoudt het museum er niet van om nieuwe expo’s te organiseren. Tot eind augustus kan je er terecht voor ‘Gap in the Clouds’, een optimistische tentoonstelling van Cubaans-Belgische kunstenaar Ricardo Brey. -
Gouden Giro
1+1 actie: schrijf je Gouden Giro-ploeg in voor de start van de volgende etappe en krijg er een gratis team bij
Arnaud Démare heeft de dertiende etappe in de Ronde van Italië op zijn naam geschreven. Ook jij kunt in deze Giro het zegegebaar maken door deel te nemen aan de Gouden Giro. Schrijf voor morgen om 13u15 jouw Gouden Giro-ploeg in en krijg er gratis een team bij. -
Mechelen
Victor Van de Walle gaat op zoek naar nieuwe Red Flame
Loopt een toekomstige Red Flame rond bij basisschool Victor Van de Walle in Mechelen? Vrijdag vond er een voetbalinitiatie plaats specifiek voor meisjes. -
-
Mijntelco
Orange verhoogt prijzen vanaf 1 juni: hier ben je goedkoper af
Vanaf 1 juni verhoogt Orange een aantal van zijn prijzen. Reden daarvoor het ongeziene niveau van inflatie. Vooral minder gebruikte diensten, zoals MMS en internationaal bellen, komen bij Orange in het vizier. Roaming wordt zelfs dubbel zo duur. Daartegenover staat wel een verhoging van de datavolumes. Mijntelco.be bezorgt een overzicht. -
Mechelen/Denderleeuw
Nieuwste kindervriend in boekenformaat heet Hobbel: “Droom hier reeks van te mogen maken”
Auteur Ilka De Bisschop uit Denderleeuw en illustrator Christel Simons uit Mechelen hebben zaterdag bij boekhandel Salvator ‘Hobbel’ voorgesteld, een aaibare kindervriend in boekenformaat. -
Streamz
Kippenvel verzekerd: dit zijn de meest huiveringwekkende true crime-docureeksen
True crime is de laatste jaren een belangrijk deel geworden van het aanbod van de streamingdiensten. Eén ding mag alvast duidelijk zijn: niet alleen in het buitenland worden er ernstige misdrijven gepleegd. Op woensdag 18 mei schoot Streamz ‘True Crime Belgium: Schellebellemoord: De zaak Prosper Van der Borght’ op ons af. Het ideale moment om enkele spannende docureeksen binnen dit genre in onze Kijkgids te bundelen. Passeren de revue: een meesteroplichter, een wereldberoemde moordzaak, een gewetenloze seriemoordenaar en een vreselijk familiedrama. -
PREMIUMKempen/Mechelen
Van Kabas in Mechelen tot Omloop in Oud-Turnhout: In deze 5 winkels in de regio Mechelen en de Kempen kan je gaan shoppen tijdens Mei Plasticvrij
Mei Plasticvrij, dat is een hele maand proberen om geen of zo weinig mogelijk plastic afval te verbruiken. In heel wat winkels kan je niet anders dan verpakkingen mee naar huis zeulen. Daarom ging onze redactie op zoek naar zaken in de regio Mechelen en de Kempen, waar wegwerpplastic taboe is. Van Kabas in Mechelen tot Omloop in Oud-Turnhout. Bij deze vijf zaken neem je zelf je verpakking mee.