Alle artikels uit het dossier "Exclusief voor abonnees"
-
PREMIUM
Is de Zuid-Afrikaanse variant gevaarlijker? En werken de vaccins er wel tegen? Virologen Steven Van Gucht en Piet Maes beantwoorden de belangrijkste vragen
In Oostende is de Zuid-Afrikaanse versie van het coronavirus goed aan het circuleren. Het is een variant waar we nog erg weinig over weten, maar waar we toch heel bang voor zijn. Hoe komt dat? Is deze mutant nóg besmettelijker dan de Britse? Klopt het dat ons immuunsysteem er minder goed tegen werkt? Virologen Steven Van Gucht en Piet Maes beantwoorden de belangrijkste vragen.
-
PREMIUM
Levert Pfizer dan toch 20 procent meer spuitjes? Dit wordt de vaccinatiestrategie voor de komende weken
Tot eind maart kunnen in België wekelijks maximaal 54.300 eerste spuitjes met het Pfizer-vaccin worden gezet. Dat blijkt uit nieuwste cijfers van de taskforce vaccinatie. Maar Taskforce-voorzitter Dirk Ramaekers waarschuwt: “Als Pfizer niet levert zoals afgesproken, komen we in de problemen in onze woonzorgcentra.” Hoe zit het met die ‘ongebruikte vaccins’ in de diepvriezers? En levert Pfizer straks alsnog 20 procent meer vaccins? Een overzicht voor wie het bos door de bomen niet meer ziet.
-
PREMIUM
Larry was ‘King’ van talkshows, maar gebroken na gokverslaving, acht scheidingen en het verlies van twee kinderen
Larry King - geboren als Lawrence Zeiger - is op 87-jarige leeftijd overleden. De talkshowhost werd begin dit jaar opgenomen in het ziekenhuis omdat hij besmet was met corona en overleed uiteindelijk aan de gevolgen van het virus. Met zijn talkshow ‘The Larry King Show’ werd de Amerikaan wereldberoemd, maar naast zijn interviews was ook zijn privéleven altijd veelbesproken. “Het waren de 10 verdrietigste minuten uit mijn leven”, verklaarde Larry toen hij op pensioen vertrok. Maar na acht scheidingen, een zoon waar hij geen weet van had, twee faillissementen, een gokverslaving én het recente overlijden van twee van zijn kinderen op drie weken tijd, bleek dat uiteindelijk een understatement.
-
PREMIUM
De beurs, vastgoed of een extra opleiding? Onze geldexperten delen hun adviezen om dit jaar meer uit je spaargeld te halen
Tijdens de eerste negen maanden van 2020 konden Belgische gezinnen gemiddeld een vijfde van hun inkomen sparen, zo becijferde de Nationale Bank. Maar hoe zorg je ervoor dat zo’n klein of groter spaarpotje wat voller wordt? Waar zet je best je geld op in en waar kan je ook al met een klein budget slim op inspelen? Onze geldexperten Pascal Paepen, Michel Maus, Stijn Baert, Geert Noels en Paul d’Hoore geven elk hun gouden tip waar jij je voordeel mee doet. “Investeer vooral in de toekomst.”
-
PREMIUM
Hoe wordt er gecontroleerd? En wat als ik al heb geboekt? Alle vragen over het reisverbod beantwoord
Niet-essentiële reizen worden tijdelijk verboden. Maar wat betekent dat precies? Wanneer mag u wel nog de grenzen oversteken? Wat gebeurt er met de reis die u al geboekt had? Krijgt uw uw geld terug of wordt het een voucher? 20 vragen, even veel antwoorden.
-
PREMIUM
Dagboek uit Houthulst. Een week in de ‘coronabroeihaard’: “Elke ochtend moeten tellen hoeveel bewoners we ‘s nachts zijn verloren? Da's hard”
Een week geleden werd vrees werkelijkheid in Houthulst: de plotse vertienvoudiging van het aantal coronabesmettingen in de gemeente was het gevolg van een uitbraak van de Britse variant - de eerste in ons land. Vier hoofdrolspelers hielden een dagboek bij van hun hectische week.
-
PREMIUM
Israël heeft al meer dan kwart van bevolking ingeënt en begint nu al tieners te vaccineren: hoe doen ze dat?
Israël geeft iedereen het nakijken bij het vaccinatieproces. Volgens de laatste gegevens heeft 28,4 procent van de bevolking al een eerste dosis gekregen, goed voor bijna 2,5 miljoen personen in totaal. Vanaf vandaag mogen zelfs de eerste tieners hun prikje tegen het coronavirus ophalen. Het eerste Europese land is Malta, met... 3,74 procent ingeënte personen. België haalt voorlopig een schamele 1,41 procent. Hoe heeft Israël dat voor elkaar gekregen? Met een goede organisatie en een stevige portefeuille, zo blijkt.
-
PREMIUM
Nu Zuid-Afrikaanse variant ook in Vlaanderen opduikt: hoe gevaarlijk zijn de mutaties?
Het coronavirus ontsnapt aan de greep van ons immuunsysteem. Dat constateren virologen die in Zuid-Afrika en Brazilië iets zorgwekkends zien: mensen die voor de tweede keer ziek worden na besmetting met een nieuwe variant. Tot wel de helft van eerder geïnfecteerde mensen loopt er een herbesmetting op die minstens even ernstig is. Bijzonder slecht nieuws, zeker nu de eerste uitbraak van de Zuid-Afrikaanse variant een feit is in ons land.
-
PREMIUM
‘Bonne chance’, Eden: chaos troef in Real Madrid nu ook trainer Zidane out is met Covid-19
En de boer ploegde voort. Real Madrid wandelt verder in het sukkelstraatje. Volgende halte: Alavés. Zonder Zinédine Zidane, getroffen door Covid-19, mét Eden Hazard, op zoek naar zijn beste ik te midden de chaos.
-
PREMIUM
Onze F1-watcher tempert euforie rond eerste Belgische (16) bij Ferrari: “Eerst nog eens koersen winnen in F4, F3 en F2"
Nogal wat media die euforisch berichtten, toen het nieuws vrijdag bekendraakte: de (half)Belgische Maya Weug, amper 16 jaar, wordt lid van Ferrari. Hoe we dat moeten bekijken? Neen, daarmee zit ze nog niet in formule 1. Verre van zelfs.