Van Aert & co met privéjet naar Tabor, renners bekostigen vlucht zelf
VeldrijdenKortrijk in West-Vlaanderen en Tabor in Tsjechië: het is een moeilijke combinatie. Wie beide crossen wil doen, wachtte zaterdagavond en -nacht een verplaatsing van meer dan 1.000 kilometer. De toppers bij de mannen - Wout van Aert, Eli Iserbyt, Toon Aerts, Laurens Sweeck, Michael Vanthourenhout, Daan Hermans en Daan Soete - trokken alvast met een privévlucht van Wevelgem naar Praag. Ook bondscoach Sven Vanthourenhout en renster Sanne Cant vlogen mee.
Delen per e-mail
“Het is de enige handige manier om in Tsjechië te geraken”, zegt bondscoach Sven Vanthourenhout. “Door corona zijn er geen geschikte lijnvluchten - die zouden ook niet coronaproof zijn. Alle renners die aan boord gaan, zijn getest. Ook aan de crew is gevraagd om zich te laten testen.” Helaas zijn er op het vliegtuig slechts een beperkt aantal plaatsen, waardoor veel andere crossers pasten voor Kortrijk. Zij wilden liever op tijd naar Tabor vertrekken zodat de autoreis wat comfortabeler kan verlopen.
De grote uitzondering is Sanne Cant, zij ‘dubbelt’ wel en stapte mee op het vliegtuig. “Voor alle duidelijkheid: de bond organiseert deze vlucht niet, de bond betaalt ook niet (een zitje kost de crossers tussen de 1.000 en de 1.500 euro, red.), het initiatief komt in eerste instantie van de renners zelf”, zo gaat Vanthourenhout verder. “Eli Iserbyt was de voortrekker. Als bondscoach wilde ik wel mee helpen organiseren, zodat het voor de renners wat makkelijker gaat. Ik heb ook transport van Praag naar Tabor en een hotel geregeld.”
Lees ook.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Veldrijden Het trieste veldritafscheid van Nicolas Cleppe, amper 25 en ontgoocheld in Sven Nys: “Ik zag hem 2 keer in de week, maar hij zei nooit iets”
-
PREMIUM
Veldrijden Eli Iserbyt trekt gezond ambitieus maar realistisch naar BK: “Meulebeke is geen 100% Van Aert-parcours”
Zes zeges. Leider in de X2O Trofee. Eli Iserbyt (23) kan er zijn pap nog niet mee koelen. “Ik heb voor mezelf een hoog verwachtingspatroon. Dus neen, mijn seizoen is nog niet geslaagd”, zegt hij. Zondag, op het BK in Meulebeke, kan dat gevoel in één uur tijd helemaal omslaan. “Op voorwaarde dat alles 100% klopt. En Wout van Aert een mindere dag kent.” -
Sparen Gratis renovatiekrediet voor ingrijpende ‘groene’ verbouwingen: dit zijn de voorwaarden en alternatieven
Tegen 2050 zouden bijna alle woningen in Vlaanderen energiezuinig moeten zijn, maar dan moet wel eerst ongeveer 95 procent nog gerenoveerd worden. Om al die groene verbouwingen te stimuleren, geeft de Vlaamse overheid vanaf dit jaar een renteloze lening voor energierenovaties. Spaargids.be bekijkt de (soms strenge) voorwaarden én de alternatieven. -
-
BK veldrijden Van Aert staat dicht bij nieuw contract en is blij dat hij voor één keer niet naar supportersfeest moet: “Ook al ontsnap ik niet aan pampers”
-
Veldrijden Wereldkampioene Alvarado wint in Baal na spannend duel met Brand
Wereldkampioene Ceylin del Carmen Alvarado heeft vrijdag de Grote Prijs Sven Nys op haar naam geschreven, de vijfde manche van de X20 Badkamers Trofee Veldrijden. -
Jobs Wat als je niet op pensioen wil gaan? Dit zijn de regels voor werken na 65
Het pensioen van tv-icoon Martine Tanghe gaf een nieuwe impuls aan het debat over werken na 65. Wil je blijven werken hoewel je op pensioenleeftijd bent? Of ben je al met pensioen, maar wil je toch iets bijverdienen? Jobat.be bekeek de regels. -
Multimedia Is het nog de moeite om te investeren in een fototoestel?
Omdat de camera’s in onze smartphones steeds beter worden, lijkt het dom om nog in een fototoestel te investeren. Onze techredacteur zocht naar de belangrijkste verschillen tussen de twee.
11 reacties
Willem Coopman
bernard deplacie
eric reynebeau
Franky Verbrugge
Monique Moens