“All’alba vincerò”: vurig filmpje van Guardiola en hoofd van Messi schenken Barcelona in 2009 CL-winst en treble
Champions League2009 was het jaar van de treble voor FC Barcelona en trainer Pep Guardiola - die met zijn 38 jaar als jongste coach ooit de Champions League won. Het werd de perfecte avond voor de Catalanen (en Messi scoorde met het hoofd).
Delen per e-mail
Normaal kreeg u deze weken de kwartfinales van de Champions League op de buis, en aan het eind van de maand ook nog eens twee halve finales. Nu u het beste voetbal van de planeet moet missen, doken wij in het archief. De beelden van de 27 Champions Leaguefinales kan u de komende weken herbekijken op HLN.be, met telkens het verhaal achter de finale hieronder. Vandaag: de zege van FC Barcelona in 2009, en Lionel Messi die met het hoofd scoorde.
Nessun Dorma.
Een emotionele, ontroerende aria uit de opera Turandot van Puccini.
Minuten voor de Champions Leaguefinale van 2009 begint, galmt het door de kleedkamer van FC Barcelona in het Stadio Olimpico van Rome.
Volgens de overlevering konden bepaalde spelers hun tranen niet bedwingen. Het is de gevoelige snaar die Pep Guardiola wilde raken. In een zeven minuten lang motivatiefilmpje - waarin ook beelden van cultfilm Gladiator worden gebruikt - zet hij zijn spelers op scherp. Hun beste momenten, hun mooiste goals, hun beste saves, hun blijdschap, hun vieringen...
En helemaal op het eind de Italiaanse tenor Luciano Pavarotti die zingt: All’alba vincerò! vincerò, vincerò! (Bij de ochtendstond zal ik zegevieren. Ik zal zegevieren. Ik zal zegevieren).
Het filmpje miste aanvankelijk zijn effect - Manchester United was in de openingsfase de betere ploeg, Cristiano Ronaldo kon echter niet scoren. Dat deed Samuel Eto’o wél na tien minuten. De Kameroener kapte zich voorbij Vidic en vloerde Van der Sar.
Barça maakte plots de bal ongrijpbaar, Manchester United kreeg het niet meer belopen. Ferguson bracht na de rust Tevez. En Berbatov.
Henry mikte op Van der Sar, Xavi op de paal. Maar de Engelsen werden beter en beter. Tot de pass van Xavi en de ingeving van Messi. Een zweefsprong in het Stadio Olimpico. Uitstekende timing, dito kopbal.
De Champions League zou Barcelona niet meer ontglippen. Fans van de Catalaanse trots sprongen in de Trevifontein in hartje Rome, Guardiola was zegedronken. “Ik denk dat ik gelukkig ben, ik weet het niet zeker”, stamelde hij voor een volle perszaal. De eerste trainer die een Spaanse club de treble schonk.
De woorden van Puccini’s Nessun Dorma indachtig. All’alba vinceró.
Bij de ochtendstond zal ik zegevieren.
FICHE
FC Barcelona - Manchester United: 2-0
27 mei 2009
Stadio Olimpico, Rome
Toeschouwers: 67.000
Scheidsrechter: Massimo Busacca
BARCELONA: Valdés, Puyol, Touré, Piqué, Sylvinho; Iniesta (93' Pedro), Busquets, Xavi; Eto’o, Henry (72' Keita), Messi.
MANCHESTER UNITED: Van der Sar, O’Shea, Vidic, Ferdinand, Evra; Anderson (46' Tevez), Carrick, Giggs (75' Scholes); Park (66' Berbatov), Rooney, Cristiano Ronaldo.
Doelpunten: 10' Eto’o (1-0), 70' Messi (2-0).
Geel: Vidic, Scholes, Cristiano Ronaldo, Piqué.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Champions League
‘Shirt uit en zwaaien’: spelers in Brugse kleedkamer uit de bol
De grootste Belgische thuiszege ooit in de Champions League. De eerste Champions League-zege in Jan Breydel sinds november 2005. Na vijf speeldagen al zeker van Europese overwintering in de Europa League, terwijl dromen over méér in de Champions League mag. Club Brugge beleefde een geweldige avond en dat werd logischerwijs stevig gevierd in de kleedkamer. Clinton Mata ging tegen Zenit niet alleen voorop in de strijd op het veld maar ook in het feestgewoel. ‘Shirt uit en zwaaien’, op de tonen van Gala’s ‘Freed from Desire’. Op zijn Instagram liet de verdediger zijn volgers meegenieten met bovenstaand filmpje. ‘Trots op mijn team', schreef hij erbij. Dat de Angolees tegen Zenit de Russische beer Dzyuba (hij was niet helemaal fit en achtergebleven in Sint-Petersburg) niet in de ogen moest kijken, scheelde een flinke slok op de borrel. Volgende week wordt dat een ander verhaal. Dan wacht in Rome Lazio-spits Ciro Immobile. -
Champions League
Italiaanse media prijzen vechtlust Club: “Tien Belgen wachtten dapper juiste moment af, deklat redde Lazio van vernedering”
-
Livios
Val jij voor de charme van een tiny house? Zoveel kost het je
Om een woning te kopen of te (ver)bouwen heb je al snel een grote som geld nodig waar je jaren voor afbetaalt. Dat verklaart de populariteit van meer alternatieve woonvormen, zoals tiny houses. Daarbij woon je op kleiner en met minder spullen, maar wel met meer financiële vrijheid. Hoeveel betaal je voor zo’n tiny house? Bouwsite Livios vroeg het aan Tiny House Belgium. -
-
Champions League
Precies 50 jaar na de vliegramp van München: de eerste CL-triomf van Cristiano, dankzij de ontroostbare John Terry
Normaal kreeg u deze weken de kwartfinales van de Champions League op de buis, en aan het eind van de maand ook nog eens twee halve finales. Nu u het beste voetbal van de planeet moet missen, doken wij in het archief. De beelden van de 27 Champions Leaguefinales kan u de komende weken herbekijken op HLN.be, met telkens het verhaal achter de finale hieronder. Vandaag: de eerste Champions League-trofee voor Cristiano Ronaldo. -
Sparen
Lukt het u maar niet om meer te sparen? Waarschijnlijk trapt u in een van deze valkuilen
Een wereldreis (als dat ooit weer mag), de keuken in het nieuw, een spaarpot voor noodgevallen: er zijn redenen genoeg om een stevige spaarboek aan te leggen. Toch vinden veel mensen het aartsmoeilijk om hun spaarvoornemens vol te houden. Spaargids.be zocht uit wat sparen zo lastig maakt. -
Club Brugge
Philippe Clement haalt zijn gram met klinkende zege: "We moéten dromen"
Qua timing kon-ie tellen voor Philippe Clement. De 3-0-zege tegen Zenit - goed voor Europese overwintering, een finale in Rome én een pak krediet. "Een fantastische avond", haalde de coach zijn gram. -
PREMIUMEuropa League
Terug naar Kiev, waar de memorabele tocht voor Club doorheen Europa begon: “Ze zullen verwittigd zijn”
1 reactie
Jos Vangeel