Leerlingen KSD houden zitstaking op de speelplaats
DiestDinsdag 21 september was het in KSD even een bizar moment toen ongeveer 250 leerlingen van de derde graad op de speelplaats een zitstaking hielden. De leerlingen waren het niet eens met een beslissing van de directie en besloten met z’n alle in opstand te komen.
De middag van 21 september zal de direct van KSD niet snel vergeten. De leerlingen van de derde graag van Campus St. Jan aan de Mariëndaalstraat gingen op de speelplaats zitten en wilde niet meer naar hun klas. De reden hiervoor was een beslissing van de directie. Zij hadden beslist de leerlingen voortaan maar twee keer per week onder de middag de stad in mogen. Dat was duidelijk tegen de wil van de leerlingen.
“Wij willen buiten! Wij willen buiten”, klinkt het bij de leerlingen. De leerlingen willen elke middag naar buiten omdat dat voor de coronacrisis ook het geval was. Twee dagen naar buiten is voor hen in geen enkel geval voldoende.
De directie neemt deze beslissingen uiteraard niet zomaar. Directeur Renilde Verboven vindt het belangrijk dat de leerlingen aanwezig zijn op school, zich goed voelen en tijdens de middag eens samen activiteiten kunnen doen. Bovendien wil de directie op deze manier de overlast van 650 leerlingen in de stad verminderen.
De directie nam de tijd om met de leerlingen in gesprek te gaan, maar is niet van plan om veel wijzigingen aan de nieuwe regel aan te brengen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Diest
Begraafplaatsen worden kindvriendelijk: “In eerste instantie worden de begraafplaatsen van Diest en Kaggevinne aangepast”
Tijdens de gemeenteraad van januari legde Groen Diest een interpellatie voor aangaande kindvriendelijke begraafplaatsen. Deze vraag werd volledig goedgekeurd door de Diestse meerderheid. -
Zichem
“Met de Witte door Zichem” bij de 3 genomineerden in de categorie hét wandelproduct van 2023
Een Toerisme Award Vlaams-Brabant, dat is de ultieme bekroning voor elke toeristische beleving in onze provincie. Met trots delen wij mee dat we met onze erfgoedwandeling ‘Met de Witte door Zichem’ bij de 3 genomineerden in de categorie hét wandelproduct van 2023 horen. -
Diest
Twintigers in bezit van zakjes cocaïne en zakjes ketamine, bestuurder aangehouden
De politie Demerdal-DSZ heeft bij de controle van een voertuig op Schoonaerde in Diest drugs gevonden. -
-
Independer
Skivakantie: hier zijn winterbanden (en sneeuwkettingen) verplicht
Heel wat Belgen gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar ben je in orde met je winterbanden in de landen waar ze verplicht zijn? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Independer.be geeft een handig overzicht. -
voetbal derde nationale B
KFC Diest strikt ‘Kanu’ (ex-Anderlecht)
Het is KFC Diest duidelijk menens in de strijd om het behoud. Met de Braziliaan Rubenilson Dos Santos Da Rocha, beter bekend als ‘Kanu’, realiseerde de Warandeclub maandagavond op de valreep nog een vierde en opmerkelijke wintertransfer. -
Livios
Een groener en sterker gazon in de lente? Ga dan dit weekend met deze tuinklusjes aan de slag
In februari ligt de tuin er dor en kaal bij. Het groeiseizoen laat nog even op zich wachten en erg veel valt er bijgevolg niet te doen in de tuin. Alleszins, dat lijkt zo op het eerste zicht. Bouwsite Livios vroeg aan tuinexpert Bart Verelst hoe we onze groene vingers tóch nuttig kunnen bezighouden in februari. -
HLN Shop
Met deze onklopbare machine haal je de beste keukenhulp in huis
Heb je een groot hart voor koken, is de kans reëel dat je keuken al snel te klein wordt. Om je volledig te kunnen uitleven achter je potten en pannen, verwelkom je immers graag een gamma hulpmiddelen, zoals een blender, mixer, fruitpers… Wil je geen hele keukenwand opofferen aan deze machines, kan je gelukkig een heleboel functies verenigen in één toestel: de keukenrobot. HLN Shop bekijkt deze onmisbare sidekick voor (hobby)chefs van dichterbij.